معرفی بهترین کتاب های افزایش اعتماد به نفس(برترین های تایمز)

5

بهترین کتاب های خود آموز برای کسانی که اعتماد به نفس پایینی دارند

چرا خواندن کتاب در باب اعتماد به نفس مهم است؟

 

تفاوت کتاب در باب اعتماد به نفس با کتب افزایش عزت نفس در چیست؟ چرا خواندن کتاب برای افزایش اعتماد به نفس واجب است؟ به مرور زمان اعتماد به نفس شما پایین میاید؟ اعتماد به نفس ریشه و بنیاد بسیاری از موارد و موفقیت های زندگی ما است. قبلا در مقاله عزت نفس، عنوان داشتیم که اعتماد به نفس در اصل، ریشه و ثمره ی عزت نفس عالی است. تلاش برای افزایش اعتماد به نفس از آن دسته از کارهایی است که همه ما در زندگی باید برای آن برنامه ریزی کنیم. در ادامه به بررسی و معرفی بهترین کتاب اعتماد به نفس می پردازیم. با خواندن هر یک از این کتابهای خود آموز برای تغییر اعتماد به نفس پایین، زندگی خود را تغییر داده و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار شوید.

بسیاری از ما در مسیر تحولی که طی می کنیم، تقریبا هر روز سرد میشویم و روحیه‌ی خود را از دست میدهیم. منظور من سر و کار داشتن با سرما نیست، بلکه درباره اعتماد به نفس پایین صحبت می کنم. افراد زیادی وجود دارند که از اعتماد به نفس پایین رنج میبرند و به نظر می رسد که در زندگی فشار زیادی را متحمل میشوند. ضعفی که در اعتماد بر نفس خود دارند، جلوی بسیاری از پیشرفت هایشان را میگیرد و به بسیاری از بیماری های روحی از جمله انواع طرحواره ها گرفتار میشوند(اگر در مورد طرحواره درمانی اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد میکنیم به مقاله ای که در مورد انواع طرحواره ها نوشتیم مراجعه کنید).  فراموش نکنید که اعتماد به نفس پایین شاید مانع از رسیدن شما به اهدافی که در زندگی برای خود ترسیم کردید شود.

با این حال، برای غلبه به اعتماد به نفس پایین راه های زیادی وجود دارد که میتوانند احساس مثبت و اعتماد به نفس را به شما برگردانند. یکی از بهترین روشها این است که با خواندن داستان های مردم در کتاب ها، جنبه درخشانی از خودتان را بررسی کنید. اگر دوست ندارید درباره احساساتتان با مردم صحبت کنید، کتاب ها منبع خوبی برای ترغیب شما هستند. من لیست کامل و ایده آلی از بزرگترین کتاب های کمکی برای اعتماد به نفس پایین را ذخیره کرده ام. در این مقاله قصد داریم با معرفی کتاب اعتماد به نفس به شما کمک کنیم تا بر بسیاری از مشکلات خود از جمله خجولی غلبه کنید. همچنین پیشتر در مقاله ای تمامی راه های غلبه بر کمرویی را معرفی نموده ایم.

1- کتاب زندگی عاقلانه اثر آلبرت آلیس

 

کتاب زندگی عاقلانه - بهترین کتاب اعتماد به نفس

کتاب “زندگی عاقلانه” یک کتاب فوق العاده است که به طور مداوم از شما سوالاتی در مورد برخورد با عزت نفس پایین، عدم دوست داشتن خودتان و سایر موضوعات مرتبط را می پرسد. این کتاب شامل روش هایی است که به شما کمک میکنند تا با پیوستن به اراده خود بتوانید بر اعتماد به نفس پایین غلبه کنید. این کتاب همچنین همه چیزهایی را که تا کنون در زندگی خود به دست آورده اید را به شما یادآوری می کند.

علاوه بر این، شما از این کتاب چیزهای زیادی را یاد خواهید گرفت.  شما مطمئنا پس از خواندن هر جلد از این کتاب ارزش خود را (از علل و تأثیرات عزت نفس پایین گرفته تا فهمیدن اینکه چگونه باورها شکل می گیرند) می شناسید. این کتاب همچنین به دلایلی مبنی بر اینکه چرا تغییر باورهای منفی به مدت طولانی اثرگذار نیست، اما از دوست داشتن خودتان ممانعت می کنند ، اشاره می کند.

2- نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس، کتاب اعتماد به نفس برایان ترسی

 

کتاب نیروی اعتماد به نفس- کتاب اعتماد به نفس برایان تریسی

اگر به دنبال سرچ عبارت دانلود رایگان کتاب اعتماد به نفس برایان ترسی pdf وارد این صفحه شده اید، باید بگویم که  این کتاب بی اغراق بهترین کتاب اعتماد به نفس در دهه خود شناخته شد.

برایان تریسی در کتاب نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس، نشان میدهد که چگونه میتوان با تقویت اعتماد به نفس به انسانی توقف ناپذیر تبدیل شد و در این مسیر شمارا یاری میکند. با خواندن کتاب اعتماد به نفس برایان ترسی می آموزید که، توانایی های منحصر به فرد خود را باور کنید و از آنها در جهت کامیابی و پیشرفت بهره بگیرید. پس اگر به دنبال معرفی کتاب برای افزایش اعتماد به نفس هستید، پیشنهاد میکنیم کتاب، نیروی شگفتی آفرین اعتماد به نفس را حتما مطالعه کنید.

 

3- کتاب شفقت خود اثر کریستین نف

 

کتاب شفقت خود- بهترین کتاب اعتماد به نفس

وقت آن رسیده است تا “به خودتان ضربه نزده و تزلزل را پشت سر بگذارید!” نویسنده دکتر کریستین نف در کتاب مشاوره تخصصی خود روش کنترل انتقاد از خود و از بین بردن اثرات منفی را نشان می دهد. این کار اساسا شما را قادر می سازد تا بالاترین اهداف خود را به دست آورید و زندگی خود را برآورده سازید. برای درمان بیماران مبتلا به اعتماد به نفس پایین و یا طرحواره نقص و شرم، باید با مهربانی در اطراف گشته و برنامه های عملیاتی طراحی شده را بکار گیریم. این اقدام حتی کسانی را که مشکلات عاطفی دارند ،درحال کاهش وزن هستند و دیگر اثرات اعتماد به نفس پایین را شامل می شود.

4- کتاب موهبت کامل نبودن اثر برنه بروان

 

کتاب موهبت کامل نبودن- بهترین کتاب اتعتماد به نفس

 

موهبت کامل نبودن بهترین کتاب اعتماد به نفس است. یک کتاب فوق العاده است که شما را راهنمایی می کند تا عیب های خود را بررسی کنید و در نهایت به اندازه کافی خود را بشناسید.  از طریق تصاویر و پیام های رسانه ای که به ما می گویند که چگونه باید عمل کنیم، نگاه کنیم و باشیم، اعتماد به نفس ما بطور اساسی تنظیم می شود. بسیاری از ما معتقدیم که ما برای جامعه مناسب نیستیم، همین امر باعث می شود ما خودمان را دوست  نداشته باشیم. به اندازه کافی خوب ندانیم و به بسیاری از امراض روحی از جمله طرحواره ها مبتلا شویم.

در عوض، دکتر برن براون متخصص برجسته، ما را با آنچه که در طول دهه گذشته در مورد قدرت زندگی صمیمی و شاد آموخته ،بهره مند می سازد. این یک روشی برای درگیر شدن با زندگی از طریق جایگاه ارزشمند است. این کتاب شامل راهنمایی هایی براساس مشارکت با ذهن، قلب و روح ما است تا شجاعت، شفقت و ارتباط ما را برقرار کند و یکی از بهترین کتاب های خودآموز برای اعتماد به نفس پایین است. چراکه کمک میکندخودحقیقیتان را بشناسید و دوست داشته باشید و در نهایت بر کمرویی خود غلبه کرده و توان عرض اندام در جامعه را داشته باشید.

5- کتاب شکستن زنجیره اعتماد به نفس پایین اثر مریلین سورنسن

اگر در پی دانلود کتاب در باب اعتماد به نفس هستید باید بدانید، در بین بهترین کتابهای خودآموز برای اعتماد به نفس پایین ، به نظر می رسد کتاب شکستن زنجیره اعتماد به نفس پایین مثل یک آینه ای است که زندگی افراد دارای اعتماد به نفس پایین را نشان می دهد. این کتاب اساسا تمام افکار، احساسات و رفتارها را توضیح می دهد وبا هرکس که فاقد خود دوستی و طرحواره نقص و شرم است، سروکار دارد. و در حالی که کتاب حالت منفی را به نمایش می گذارد ، همچنین نشان می دهد که چگونه با هر  چیز منفی چیزی مثبت ایجاد کرد !

این کتاب دقیقا توضیح می دهد چگونه LSE همه چیز را در مورد شما کنترل می کند. از تفکر تا رفتار شما، همه با عزت نفس پایین شما مرتبط است، و خواندن این کتاب می تواند به شما در پیدا کردن راه هایی برای جلوگیری از گسترش آن بپردازد، بطوری که از کل آن خلاص شوید.

6- کتاب اعتماد به نفس اثر باربارا دی آنجلس

 

کتاب اعتماد بنفس

یا تا به حال در شرایط و وضعیتی قرار گرفته اید که، آرزو کنید «کاش اعتماد به نفس بیشتری داشتم و از پس فلان کار برمی آمدم؟» برای پاسخ به این سوال باید راز زندگی با اعتماد به نفس بالا را بیاموزید. در بهترین کتاب اعتماد به نفس باربا می آموزید که، چطور طبیعت واقعی اعتماد به نفس را درک کنید و نیروی اقتدار درونی خود را افزایش دهید.  اگر به دنبال دانلود کتاب اعتماد به نفس باربارا pdf با سایت راز موفقیت آشنا شدید باید به شما بگوییم که اکنون زمان آن رسیده تا با تقویت اعتماد به نفستان، اقتدار درونی خود را مجدادا احیا کنید.

7- کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر ویلیام H. McRaven

 

کتاب تخت خوابت را مرتب کن- بهترین کتاب اعتماد به نفس

کتاب تختخوابت را مرتب کن اثر نویسنده معروف ویلیام H. McRaven  ما را ازده اصل خود که او از طریق آموزش مهر و موم دریایی آموزش دیده است،  بهره مند می سازد،  که او به کمک این ده اصل نه تنها بر چالش های متعدد در آموزش، بلکه به عنوان یک کل بر زندگی نیز غلبه کرده است. او همچنین توضیح می دهد که هر کسی می تواند از این درس های اساسی برای تغییر کامل خود استفاده کند.

McRaven در کتاب “تختخوابت را مرتب کن”، سختی ها و تصمیمات سخت خود را از طریق تعیین، شفقت، شجاعت و افتخار تقسیم می کند . حتی در تاریک ترین لحظاتش و هنگام داشتن عزت نفس پایین، او نشان می دهد که با اعتماد به نفس بودن و مصمم بودن در زندگی می تواند شما را به سمت از LSE هدایت کند. علاوه بر آنچه اشاره  شد، این کتاب جزء کتاب هایی است که زندگی شما را تغییر خواهد داد.

5 نظرات
 1. شیدا نظرات کاربران

  خیلی خیلی مقاله ی آموزنده ای بود ممنونم

 2. مهلا نظرات کاربران

  ممنونم از مقاله خوبتون مث همه مقاله هاتون عالی بود. نظرتون راجع به کتاب نیمه تاریک وجود اثر دبی فورد چیه اون هم میتونه ی خود آموز خوب برای تقویت اعتماد به نفس باشه؟

 3. مستانه نظرات کاربران

  کتاب موهبت کامل نبودن خیلی کتاب خوبیه به من خیلی کمک کرد. ی کتاب دیگه هم خوندم به اسم خودت باش دختر، توضمینه افزایش اعتماد به نفس در خانم ها خیلی خوبه

 4. رضوانه نظرات کاربران

  سلام خدمت استاد محمود جولایی عزیز. استاد جان من بعد از خوندن کتاب عزت نفس روی میز شام باهاتون اشنا شدم. شما در مورد اعتماد به نفس هم کتابی دارید؟

 5. سارا نظرات کاربران

  ممنونم از مقاله خوبتون. من کتاب تختخوابت رو مرتب کن خوندم عالیه عالی. پیشنهاد میکنم حتما بخونید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس