کارما چیست ؟ | 15 قانون کارما که زندگیتان را متحول می کند- راز موفقیت

34

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 9 دقیقه است.


 کارما چیست؟

 

کارما – (به انگلیسیkarma) در فرهنگ هندو به مفهوم عملکرد فرد در زندگی است.

در قانون جذب نیز بر مفهوم کارما بسیار تاکید شده است. کارما یک قانون انکار ناپذیر در هستی است. کارما در لغت از یک واژه سانسکریت به معنای بازگشت برگرفته شده است. کارما ارتباط بین اعمال شما و سرنوشت شما را توضیح می دهد.
کارما یا همان قانون کارما را به زبان ساده می توان گفت «قانون علت و معلول» است. یعنی کسانی که به قانون کارما اعتقاد دارند باورشان این هست که در این دنیا نتایج اعمال خود را خواهند دید.

البته مفهوم کارما امروزه در کتاب های موفقیت بعنوان یک اصل و با عنوان «قانون کارما» به گونه های مختلفی تفسیر شده است که در سایت راز موفقیت کاربردی ترین تعریف قانون کارما ارائه خواهد شد.

کارما چیست، قوانین کارما، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

در حالت کلی در پاسخ به کسانی که میگویند کارما چیست باید اظهار داشت که قانون کارما بیانگر این است که اعمال شما آیندۀ شما را رقم می‌زنند. شاید شما هم شنیده باشید که بعضی از افراد اظهار می کنند: این سرنوشت ما بوده که زندگی این چنینی داشته باشیم یا مصیبت های زیادی نصیبمان بشود! اما قانون کارما نظر دیگری دارد: دلیل این مسئله که سرنوشت شما هرگز از پیش تعیین نشده، این است که شما ارادۀ آزاد دارید.

براساس قانون کارما امکان ندارد که آیندۀ شما از پیش تعیین شده باشد. از نظر قانون کارما چنین چیزی عادلانه نخواهد بود. زندگی به شما فرصت می‌دهد.

قانون کارما یکی از همان فرصت‌هاست. افرادی مثل هندوها که قانون کارما را قبول دارند بر اساس اصل تناسخ بر این باور هستند که کارما یا همان قانون کارما زندگی های بعدی شما را نیز تفسیر می کند. یعنی اگر شما امروز خوب زندگی کنید و با دیگران مهربان باشید و کار بد نکنید بر اساس قانون کارما در زندگی های بعدی نتایج آن را در زندگی خود شاهد خواهید بود. قانون کارما می گوید: افرادی که همیشه مصیبت می بینند و اتفاقات سریالی بدی برایشان رخ می هد، نتایج اعمال گذشته یا زندگی قبل (تناسخ) خود را تجربه می کنند.

قانون جذب کائنات نیز کارما را به این صورت تفسیر می کند که می گوید وقتی شما کارخوبی می کنید احساسی در شما ایجاد می شود که این حس خوب شرایطی را بوجود می آورد تا همان حس را مجددا تجربه کنید. دقیقاً قانون کارما در عملکرد بد و نامطلوب نیز عواقب بدی برای فرد خواهد داشت. این شما هستید که آینده خود را میسازید. قانون کارما میگوید اگر آینده خوبی میخواهید باید اکنون خوبی داشته باشید و به صورت مستمر به شکلی مثبت در جهت خواسته هایتان حرکت کنید.

چرا هنوز از دوره نخبگان قانون جذب برای تحقق آرزوهایتان استفاده نمی‌کنید ؟

 کلیک کنید تا عضوی از نخبگان قانون جذب باشید !‍ 

  مشاوره خرید محصول: 26721841-021

دوره پیشرفته نخبگان قانون جذب به شما میآموزید که اول چگونه به هرآنچه میخواهید در زندگیتان اتفاق بیافتد فکر کنید و در نهایت به همان تبدیل شوید که میخواهید. از شما دعوت میکنیم با شرکت در این دوره، قانون کارما را در جهت جذب هرآنچه میخواهید بکار گیرید. نتایج شما را شگفت زده خواهند کرد.

خانم فلورانس اسکاول شین در کتاب چهار اثر خود از قانون کارما بعنوان قانون بازی بومرنگ ها یاد کرده است؛ بومرنگی که پرتاب می شود و در نهایت به خودمان برمی گردد.

معنی اصلی قانون کارما چیست؟ کارما به زبان ساده

 

کارما چیست، قانون کارما در کائنات، قانون کارما در روانشناسی، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

من در میان دانشجویان دوره قانون جذب متوجه شدم که قانون کارما برای بسیاری یک مفهوم گنگ است. حتی در کتاب های موفقیت این مفهوم به صورت شخصی و بر حسب ضرورت تفسیر شده است. قانون کارما براساس قوانین نیوتن نیز توضیح داده می شود. بر اساس قانون سوم نیوتن هر عملی عکس العملی دارد. یعنی اگر بر جسمی نیرویی در جهتی وارد شود؛ نیروی عکس العملی مساوی ولی مخالف جهت آن عمل می کند. دقیقا قانون کارما نیز به همین شکل عمل می کند. کارما می گوید اگر شما امروز کار بدی انجام دهید، نتیجه این کارتان به زندگی شما بازخواهد گشت. قانون کارما می گوید نتایج کار خوب یا بد شما در همین جهان و زندگی بعدی گریبان شما را خواهد گرفت.

 

میخواهی با قانون جذب تمام اون چیزهای که میخوای رو به زندگیت جذب کنی؟

مشاوره خرید: 26721841-021

 

ما در این مقاله قصد داریم قانون کارما را به نحوی بیان کنیم تا یک درک ملموس از مفهوم کارما داشته باشید. برای بیان مفهوم کارما و قانون کارما یک مثال ساده ضروری است. فرض کنید همه ما می‌خواهیم به مردم در حد توان خود کمک کنیم.

 • مثلاً فرد نابینایی را یاری کنیم، به موسسه محک کمک کنیم،
 • به افراد بی‌خانمان کمک مالی کنیم،
 • با کودکان کار مهربان باشیم و غیره.

کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

حال دو سوال مطرح می‌شود: چقدر احتمال دارد شخصی که به او کمک کرده‌ایم، پاسخ خوبی، ما را بدهد؟ چقدر احتمال دارد که عمل ما یک منبع از انرژی مثبت ایجاد نماید؟! این یک مثال خیلی ساده از کارما درباره مسائل روزمره است. البته کارما بصورت منفی نیز وجود دارد.

گاندی به سادگی اما بسیار عمیق مفهوم قانون کارما را توضیح می‌دهد:

«انسان چیزی جز محصول افکارش نیست. او به همان چیزی تبدیل می‌شود که بدان فکر می‌کند.»

قانون کارما یکی از قدیمی‌ترین مفاهیم معنوی/مذهبی در جهان است. مدت‌ها قبل از مسیحیت و یهود، مفهوم قانون کارما به طور گسترده در شرق پذیرفته شده بود. چرا که نه؟ منطقی است. این اعتقاد که اعمال گذشته بر سرنوشت ما در حال اثر می‌گذارند، کاملاً منطقی به نظر می‌آید.

حتما بخوانید : قانون جذب چیست؟

بررسی قانون کارما در قرآن

 

واقعیت آن است که مفهوم کارما از آن جهت که ایده و باور هندوها می باشد و موضوع دنیای بعد از مرگ را مثل ما مسلمانان قبول ندارند، قانون کارما چندان قابل پذیرش از نظر ما مسلمانان نخواهد بود. همچنین در قرآن اشاره ای به کارما نشده است. با اینحال برخی اساتید آموزش قانون جذب در سمینارها و سایت ها اشاراتی داشته اند که در اینجا عیناً آورده می شود: (آیه 7 و آیه 8 از سوره زلزال)

 • فَمَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ  خَیْرًا یَرَهُ
  هر کس به وزن ذره‌ای نیکی کرده باشد آن را می‌بیند. (نتایج مثبت آن نیکی به زندگی اش وارد می شود.)
 • وَ مَن یَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ شَرًّا یَرَهُ
  هر کس به وزن ذره‌ای بدی کرده باشد آن را می‌بیند (نتایج منفی آن کار بد به زندگی اش وارد می شود.)
حتما بخوانید : قانون جذب در قرآن؟

بررسی قوانین کارما در روانشناسی

 

در علم روانشناسی اعمال انسان، سومین مرحله از چرخه افکار، احساس و رفتار است. هرگونه باور غلط در این چرخه ریشه ی بسیار از احساسات و اخلاقیات ما از جمله خجالت و کمرویی، ترس، عذاب وجدان و حتی عزت نفس تضعیف شده است. بر اساس این نظریه باورهای انسان خواه مثبت و یا منفی باشند، افکاری را در ذهن و قسمت خودآگاه شخص پدید می آورند که، به دنبال آن فکر احساسی خوشایند یا نا خوشایند در شخص پدید می آید. در نهایت وقتی انسان تحت سلطه احساسات خود قرار می گیرد، دست به اعمالی می زند که می توانند مثبت یا منفی باشند و دوباره آن اعمال افکاری را در ذهن انسان به وجود می آورد که به دنبال آن احساس و رفتار دیگری است و این چرخه تا بی نهایت تکرار می شود. برای بررسی بیشتر این نظریه پیشنهاد میکنیم به مقاله طرحواره ها مراجعه کنید.

اکنون به بررسی قوانین کارما در روانشناسی و این نظریه می پردازیم. طبق این قانون هر اعمالی که از ما سربزند، مشابه آن را طبق قانون جذب به زندگی خود جذب می کنیم. اگر این قانون را در نظریه فوق بررسی کنیم یعنی:« افکار مشابه، احساسات و در نهایت رفتارهای مشابهی را به دنبال دارند.» به طور مثال در حق کسی بدی می کنیم. قانون کارما در کائنات می گوید، این بدی در نهایت به خودمان باز می گردد. علم روانشناسی می گوید در حق کسی بدی می کنیم و باور داریم و فکر می کنیم که دنیا جای خطرناکی است و برای حفظ بقا مجبوریم به دیگران بدی کنیم. این باور و این احساس مخرب ما را در تکرار این عمل تشویق می کند و در نهایت اطراف خود را با افرادی با این باور پر می کنیم و آنها نیز در حق ما اعمال زشت مشابهی را مرتکب می شوند و در نهایت هر عملی که انجام می دهیم دست به دست چرخیده و همانند آن به خودمان باز می‏گردد.

 

قوانین کارما و نقش آن در زندگی ما؟

 

کارما چیست، قوانین کارما، قانون کارما در عشق، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

شاید مهم ترین سوال افرادی که به دنبال مفهوم کارما هستند این باشد که چطور می توان از قوانین کارما آسیب کمتری دید و بعد آیا می شود با استفاده از قانون کارما در خود و زندگی خویش تحولی ایجاد کرد؟ در واقع همه به دنبال فهم قوانین کارما برای کنترل زندگیشان هستند.
بیایید برای پاسخ به این دو پرسش اساسی 15 قانون کارما را بررسی کنیم این قوانین کارما می‌توانند زندگی شما را دگرگون کرده و تحولی اساسی در شما بوجود آورند.دوستان توصیه می کنم این 15 قانون را جدی بگیرید. سایت راز موفقیت کاملترین مقاله را در مورد کارما و قانون کارما در اختیار شما قرار داده است. لطفا با دقت تمام 15 قانون کارما را مطالعه بفرمایید و در بخش نظرات تجربیات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید:

1- قانون کارما: تشابه «هرچه بکارید، برداشت می‌کنید»

 

تعریف سادۀ قانون تشابه این است که افکار و اعمال ما عواقبی دارند، خوب یا بد.
اگر آرامش، عشق، هماهنگی، رونق و غیره را طلب کنیم، باید همسو با آن‌ها رفتار نماییم. این قانون از اصلی ترین قوانین کارما است که از آن   با عنوان «قانون علت و معلول» نیز میاد میشود. همچنین انرژی‌ حاصل از فکر و عملی که ما به این دنیا وارد می‌کنیم، عواقب آنی یا غیر آنی به دنبال خواهد داشت. طبق قانون کارما کائنات همان چیزهایی را به شما بازمی گردانند که شما به کائنات هدیه داده اید.
برای داشتن چیزهایی که خواهانش هستید، باید خودتان همان چیزها را داشته باشید و به کائنات ارائه کنید.

2- قانون کارما: آفرینش «آنچه که طلب می‌کنیم، از طریق مشارکت حاصل می‌گردد.»

 

کارما چیست، قوانین کارما، عکس کارما، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

زندگی‌ پیرامون شما و هر آنچه که در دنیای خودتان مشاهده می کنید، توسط نیات خود شما پدید آمده است. از آن‌جا که ما با جهان هستی یکی هستیم، نیات ما تکامل آفرینش را تعیین می‌کنند و طبق قانون کارما از آن‌جا که آنچه ما در پیرامون خود داریم به بخشی از ما تبدیل می‌گردد، قانون دوم از قوانین کارما بیان می کند که، وظیفۀ ماست که مطمئن شویم پیرامون ما با امیالمان هماهنگ است.

3-قانون تواضع و کارما در قوانین کارما : «نپذیرفتن آن‌چه که هست منجر به استمرار آن‌چه که هست می‌شود.»

 

پذیرش، یک ویژگی مثبت در وجود هر فردی است به زبان ساده، به منظور تغییر وضعیت کنونی، ابتدا باید آن را بپذیریم.
اگر چیزهایی که هم اکنون می بینیم را دشمن خود تلقی می کنیم و چیزها و کسانی هستند که خصوصیات منفی دارند یعنی خود ما نیز بر درجات بالایی از جهان هستی متمرکز نیستیم و آن خصوصیات منفی درون خود ماست و اگر به جای ایجاد تغییر در مسائل منفی بر خود مسائل منفی تمرکز کنیم، در نقطۀ صفر درجا خواهیم زد.قانون پذیرش از اصلی ترین قوانین کارما است که به زبان ساده به این معنا است که، اگر میخواهید مشکلات و شرایط سخت را تغییر دهید در ابتدا باید حتما مشکلات خود و وجود معضل در زندگیتان را بپذیرید.

دوستان این اصل و قانون کارما را من خیلی دوست دارم و تصور می کنیم تنها «پذیرش» شرایط کنونی راز موفقیت و پیشرفت افراد موفق جهان است.

4- قانون رشد و کارما : «رشد ما فراتر از هر شرایطی است.»

 

کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

تنها چیزی که ما بر آن کنترل داریم، خودمان است. اقدام و عملی که پس از انگیزه شکل می‌گیرد، شرایط مثبت یا منفی را در زندگی ما رقم می‌زند. تغییر حقیقی فقط زمانی رخ می‌دهد که متعهد شویم آن‌چه که در قلبمان هست را تغییر دهیم. قانون رشد چهارمین قانون از قوانین کارما است که کیگوید، اگر مسول و متعهد باشید، معجزه رخ می دهد.
طبق قانون کارما برای رشد و تعالی خویش، باید خودمان را تغییر دهیم، نه شرایط و چیزهای پیرامونمان را.
کارما می گوید: دنیای تو زمانی تغییر می کند که خود تو تغییر کنی.

5- قانون پنجم: مسئولیت «زندگی ما نتیجه کارهای خودمان است، نه چیز دیگری.»

 

کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

هنگامی که در زندگی ما آشوب وجود دارد، اغلب به این دلیل است که درون خودمان آشوب است. اگر می‌خواهیم زندگی خودمان را تغییر دهیم، باید چارچوب ذهنی و پیرامون خود را عوض کنیم. ما باید مسئولیت هرآنچه در زندگیمان وجود دارد را بپذیریم و براساس قانون کارما بپذیریم هر آنچه در پیرامون ما وجود دارد انعکاس درون خود ماست.

6- قانون پیوندو کارما : «همه چیز در جهان هستی به هم پیوسته است، از چیزهای کوچک گرفته تا بزرگ»

 

گذشته، حال و آیندۀ ما همگی به یکدیگر پیوسته هستند. کوچک‌ترین کارهایی که انجام می‌دهیم با بزرگ‌ترین کارهایمان پیوند دارند. همه‌چیز به یکدیگر مرتبط هستند بنابراین ما اگر چیز متفاوتی می‌خواهیم، باید تلاش کنیم که این پیوندها را تغییر دهیم. براساس قانون کارما هیچ مرحله‌ای در تکمیل یک وظیفه و در راستای رسیدن به یک خواسته و هدف از بقیه مهم‌تر نیست. گذشته ، گام اول و گام میانی و گام آخر همگی مهم هستند و گذشته و حال و آینده با هم ارتباط دارند و پیوسته هستند.

مهم نیست چه گذشته ای داشته اید و اکنون در چه شرایطی هستید چون به  هر حال آرزوی تو دستور توست! این تنها یک شعار نیست، واقعیتی است که بسیاری همچون شما را به اهداف و آرزوهایشان رسانده. همین حالا هم شما با ورود به این سایت اولین گام در جهت رسیدن به آرزوهایتان را بر اساس قانون کارما برداشته اید. شاید بعدها که به بسیاری آرزوهایتان رسیدید به یاد بیاورید که در چنین روزی در سایت راز موفقیت ناامیدانه در پی آرزوهایتان در حال مطالعه بودید و فکرش را هم نمیکردید چنین اتفاقات شگفت انگیزی در زندگیتان بیافتد.
هیچ چیز اتفاقی نیست. دریافت دوره آرزوی تو دستور توست، با مجموعه ای از فایل های صوتی و کتابی به همین نام میتواند قدوم دوم شما در جهت شناخت ارتعاشات و رسیدن به آرزوهایتان باشد.

7- قانون تمرکز و کارما : «شما نمی‌توانید در یک زمان به دو چیز مختلف فکر کنید»

 

کارما چیست، قانون کارما در روانشناسی، قوانین کارما-راز موفقیت

هیچکس نمی‌تواند توجه خود را بر بیش از یک موضوع متمرکز نماید. اگر افکار شما بر ارزش های معنوی متمرکز است امکان ندارد افکار سطح پایینی همچون حسادت و خشم داشته باشید و برعکس اگر ما افکار و اعمال منفی داشته باشیم نمیتوانیم انتظار رشد معنوی را بکشیم. ما باید توجه خود را به طور کامل روی خواسته هایمان متمرکز کنیم تا به خواسته‌های مطلوب خویش برسیم. اما شاید بگوید من با این قانون کارما موافقم ولی ذهنی بسیار آشفته و پریشان دارم و قادر نیستم تمرکز کنم! در این صورت حتماً پکیج بسیار شگفت انگیز اثر زایگارنیک روانشناس روس را تهیه کنید و ذهنتان را به آرامش و تمرکز دعوت کنید. یادتان باشد قانون تمرکز کارما قدرت می آورد.

8- قانون بخشش : «نشان دادن از بخشش حاکی از نیات حقیقی است.»

 

 به زبان ساده: آن‌چه که ما ادعا می کنیم و آن را باور داریم، باید در اعمالمان نیز تجلی یابد. بخشش یک فضیلت است، به شرطی که مشتاق کمک به سایرین باشیم. بدون ذات بخشنده، رشد معنوی تقریباً غیرممکن است. کمترین اثر بخشش تقویت قدرت روان و افزایش عزت نفس و اعتماد به نفس است. بله، نتایج تحقیقات نشان میدهد که بخشش و گذشت تاثیر مستقیم بر بهبود اعتماد به نفس و عزت نفس افراد دارد.

9- قانون تغییر و کارما : «تاریخ خود را تکرار خواهد کرد مگر اینکه تغییر کند.»

 

کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

تعهد آگاهانه نسبت به تغییر، تنها راه برای تاثیرگذاری بر گذشته است. تاریخ در مسیر غیرسازنده‌ای ادامه خواهد یافت، مگر اینکه انرژی‌های مثبت، جهت آن را عوض نمایند.

10- قانون اینجا و اکنون و کارما: «زمان حال تنها چیزی است که ما داریم.»

 

نگاه نادمانه و همراه با پشیمانی به گذشته و نگاه ناامیدانه به آینده، فرصت سود بردن از زمان حال را از شخص می‌گیرد. افکار و الگوهای رفتاری کهنه اجازه نمی‌دهند که نسخۀ جدیدی از آن‌ها داشته باشیم و باعث می‌شوند فرصت‌های حال و پیشرفت از دست برود. به پشت سر خود نگاه کنید تا ببینید چه چیزی مانع از حضور شما در اینجا و اکنون بوده است.

11- قانون صبر و پاداش و کارما : «هیچ چیز ارزشمندی بدون “ذهنیت صبور” ایجاد نمی‌گردد.»

 

کارما چیست، قانون کارما در کائنات، قوانین کارما، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

صرفاً با فکرهای زیبا به خواسته‌های خود نمی‌رسیم. هرچیزی که ارزشمند است، به مقداری تلاش نیاز دارد. پاداش اعمال ما فقط از طریق صبر و استقامت به دست می‌آید و نه چیز دیگری. پاداش‌ها نتایج پایانی نیستند. حقیقت این است که لذت دائمی از طریق این دانش به دست می‌آید که بدانیم چکار کنیم و چگونه انتظار پاداش کاری که انجام داده‌ایم را بکشیم؛ یعنی آگاهانه صبور باشیم.

12- قانون اهمیت و الهام و کارما : «بیشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار می رود کارایی داشته باشید.»

 

هرچقدر برای کاری انرژی بگذارید، همان قدر نتیجه می‌گیرید. اگر نتیجه پایانی چیزی را از خود به جای نگذارد، از ارزش اندکی برخوردار خواهد بود. انرژی و نیات، مولفه‌های اساسی هستند که اهمیت نتایج پایانی را تعیین می‌کنند و بعبارت دیگر ارزش حقیقی هر چیزی را انرژی و نیتی که برای انجام آن صرف شده است تعیین می کنند. به طور ایده‌آل، میزان عشق و علاقه ای که شخص در خلق هر چیزی به کار می برد موجب الهام‌بخشی می‌گردد و دربردارندۀ انگیزه‌هایی هستند که شخص آن‌ها را اجرایی می‌کند تا یک اثر ماندگار از کل داشته باشد.

13- قانون کارما می گوید هرچه کنی به خود کنی.

 

وقتی می گوییم کارما قانون عمل و عکس العمل است، نکته جالب توجه آن است که بدانیم قانون کارما براساس نیت افراد عکس العمل نشان می دهد؛ فرض کنید دو شخص مختلف آمپولی را به شخص بیماری می زنند، یکی به قصد نجات بیمار و دیگری به قصد کشتن بیمار! نیت پزشک نیت خوب و نجات بیمارش است و نیت شخص دیگر، نیت پلیدی است و قانون کارما براساس نیت هریک از آنها اعمالشان را به خودشان برمیگرداند.

14- براساس قانون کارما انرژی شما چند برابر بازمی گردد.

 

کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

هرگز تصور نکنید به همان اندازه ای که انرژی صرف می کنید ، به همان اندازه نیز دریافت خواهید کرد! از نظر قانون کارما وقتی شما آغازگر یک عمل خوب یا بد هستید، انرژی حاصل از عمل شما در یک چرخه نامتناهی قرار می گیرد و براساس قانون کارما چندین برابر همان انرژی به خودتون بازمیگردد. بعنوان مثال وقتی شما از راننده تاکسی بخاطر رفتار خوبش تشکر می کنید ، راننده با دریافت انرژی خوب شما بقیه روز را با انرژی مثبت بیشتری کار می کند و حال خوب خودش را به سایر مسافرانش نیز منتقل می کند و افراد بیشتری انرژی خوب شما را دریافت می کنند و آنها نیز بقیه روز خود را با انرژی مثبت بیشتری سپری می کنند و این چرخه به همین شکل ادامه پیدا می کند و مطمئن باشید طبق قانون کارما انرژی مثبت بسیار بیشتری به خود شما که آغازگر چرخه بوده اید بازخواهد گشت و برعکس.

15- براساس قانون کارما بازگشت کامل اعمال در این دنیا امکان پذیر نیست.

 

کارما چیست، قوانین کارما، عکس کارما، نماد کارما، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

اجازه دهید این سوال را از خودتان بپرسم؟! آیا امکان مجازات صددرصدی قاتلی که مثلا 10 نفر را به قتل رسانده است یا کسی که در طول زندگیش دست به جنایت های بزرگی زده است در همین دنیا وجود دارد!! یا برعکس، آیا امکان جبران صددرصدی کارهای خوبی که یک شخص در طول زندگیش انجام داده و به افراد بسیار زیادی کمک کرده است و آثار خوبی های او حتی بعداز مرگش نیز وجود دارد، در این دنیا وجود دارد!!! با این مقاله جذاب همراه باشید تا در ادامه پاسخ این سوالات را نیز دریابید.

در خصوص مفهوم قانون کارما ذکر 2 نکته حائز اهمیت است:

 

کارما چیست، قانون کارما چیست؟-راز موفقیت

 1. همه به یک اندازه قانون کارما را درک نمی کنند.
  بعضی از افراد زودتر پی به قانون کارما می برند و نتایج آن را درک می کنند و بعضی ها نیز دیرتر یا اصلا متوجه نمی شوند!
  اگر شیشه پنجره اتاقتان را خوب تمیز کرده باشید، به محض اینکه کسی روی شیشه دست بگذارد، متوجه لکه روی آن می شوید، چرا؟!چون شیشه شفاف است و کثیفی ها و تمیزی ها را سریع تر نشان میدهد؛ بنابراین افرادی که ضمیر و باطن شفاف تری دارند، انرژی حاصل از قانون کارما را سریع تر متوجه می شوند و برعکس.
 2. نمی توان همه پدیده ها را با قانون کارما تفسیر کرد.
  بطور حتم نمیتوان تمام اتفاقات و رویدادهای زندگی را به قانون کارما نسبت داد چرا که این دنیا متشکل از قوانین بسیاری است که در رخداد اتفاقات پیرامون ما نقش اساسی دارند و قانون کارما هم یکی از همین قوانین است بنابراین قرار نیست بعداز مطالعه این مقاله همه چیز را به قانون کارما نسبت بدهیم.

 

دانلود رایگان pdf این مقاله در مورد 15 راز قانون کارما که زندگیتان را متحول می کند:

[wd_hustle id=”1″ type=”popup”]برای دانلود رایگان pdf مقاله کارما کلیک کنید.[/wd_hustle]

 

برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، آن را به اشتراک بگذارید:

34 نظرات
 1. ناشناس نظرات کاربران

  از نظر من کارما به هیچ وجه وجود نداره حداقل برای کسی که اعتقادی به آن نداره،همانطور که چیزی به اسم عذاب وجدان وجود دارد منتها برای کسی که اعتقاد داره خیلی از کسانی که ظلم میکنند از جمله سواستفاده های مالی ،عاطفی و …. روز به روز موفق .تر شده و شادتر زندگی می کنند. در این دنیا ظالم و مظلوم وجود دارد اما کارما خیر. ما خودمون هستیم که اجازه میدهیم به ما بدی کنند

 2. ... نظرات کاربران

  خب، من نمی‌دونم شما اعتقاداتتون چطوره ولی همون طور که می‌بینید با وجود این مسئله به سادگی می‌شه آخرت رو اثبات کرد…
  اتفاقا خود خدا هم گفته کسی که این دنیا رو بخواد، گاهاً تمام و کمال بهش می‌دیم… حسابش اون دنیا ؛)

 3. سحر نظرات کاربران

  اگه قانون کارما واقعا وجود داره و هرکاری طرف انجام بده چه خوب چه بدد نتیجه شو میبینه …برام سواله پس این همه آدمایی که این همه بدی میکنن و کلا انسان بدصفتی هستند پس چرا نتیجه اعمالشون و نمیبینن … اتفاقا هر روزم موفق تر میشن!!!!!!

 4. سحر نظرات کاربران

  اگه قانون کارما واقعا وجود داره و هرکاری طرف انجام بده چه خول چه بدد نتیجه شو میبینه …برام سواله پس این همه آدمایی که این همه بدی میکنن و کلا انسان بدصفتی هستند پس چرا نتیجه اعمالشون و نمیبینن … اتفاقا هر روزم موفق تر میشن!!!!!!

 5. بهنام نظرات کاربران

  توی قانون نیوتون در روابط انسان ها هر کنشی واکنشی داره ولی نه الزاما مشابه اینکه انسان محصول افکار خودشه کاملا درسته در واقع تقدیر اجتناب ناپذیر نیست این ماییم که تصوراتمونو رو زندگیمون غالب میکنیم

 6. Ailin Parmelund نظرات کاربران

  واقعا عالی بود ممنون.من هم خیلی به کارما اعتقاد دارم

 7. مریم میرکریمی نظرات کاربران

  آموزنده بود، استفاده کزدم

 8. مریم نظرات کاربران

  عالی بود استاد

 9. ذوالفقاری نظرات کاربران

  مطالب بسیار خوبی بود لذت بردم واستفاده کردم ممنون .

 10. ziba نظرات کاربران

  درود. عاااااالی بود استاد.واقعاً نکات کاربردی و مفید بود. مخصوصاً 2نکته آخر. سپاس فراوان

 11. امین نظرات کاربران

  واقعا بابت این مطالب ازتون متشکرم و مطمئنم جواب این انرژی های مثبتی که به بقیه میدین رو پس میگیرین متشکرم استاد

 12. حسین صالحی نظرات کاربران

  ممنون بابت این مطالب اموزنده ولی با عرض پوزش من با نکته اخر مخالف هستم به نظرم همه چیز به کارما مربوط میشه و تجربه به من ثابت کرده که رد پای کارما تو همه اتفاقات زندگی هست

 13. مجید نظرات کاربران

  چون فکر هیچ انرژی ندارد مهم احساس هست ک باید خوب باشد تا نتیجه خوب ببینید

 14. پرنیا نظرات کاربران

  بله درسته من خودم چندین بار تجربه کردم هرچقدر ک به چیز های خوب فکرمیکنم و انرژی مثبت میدم برعکس نتیجه میگیرم

 15. مهران نظرات کاربران

  بهشت و جهنم‌ یعنی‌ عاقبت‌ خوبو‌ بد‌ برای خوب بودن‌ یه لبخند هم کافیه‌ و برای بد بودن تفکر بد‌ مطمئن باش باید دنیای دیگری‌ وجود‌ داشته‌ باشه‌ تا فرایند‌ کار تکمیل‌ بشه‌ من‌‌ ادمی‌ هستم‌ که به هیچ‌ قانونی‌ اعتقاد ندارم‌ جز‌ قانون‌ عقل‌ خودم ‌ و تمام‌ قوانینی‌ که‌ در کارما‌ دیدم‌ در ذهن خودم‌ بود و چیز جدیدی‌ ندیدم‌ اگه پول میخوایین‌ برید کار کنید تا بدست‌ بیارین‌ اگر بدن‌ سالم‌ میخواین‌ ورزشو‌ تغذیه خوب داشته باشین‌ هرچیزی نیازمند چیز دیگر است‌ مثلا‌ پول نیازمند کار است‌ و ارایشگری‌ نیازمند‌ تجربه و تمرین و کار‌ تمام قانون ها در مغزتان وجود دارد یا دارن خاک‌ میخورن‌ یا خیلی ساده دارین استفاده‌ میکنین شما هرکسی که بخوابیم میتونین‌ باشین یا هر چیزی که فکرشو میکنین‌ میتونن بدست بیارین بعضی از قوانین مثل کارما چیز جدیدی به ما یاد نمیده فقط جایی از ذهن مارو که خاک میخوره بیدار میکنه و باعث تفکر روی اون میشه و همه قوانین از تجربه انسانها بوجود میاد همه ما میتونیم قانون بنویسیموبسازیم‌ پس زیادی به چیزی توجه نکنین و فقط پیش به سوی چیزی که میخواین‌ برین

 16. بهروزیان نظرات کاربران

  ب نظر من خیلی چیزها در این دنیا با قوانین کارما قابل توجیح نیست . ممکنه آدم خیلی انرژی های مثبت به کاری یا شخصی انتقال بده اما بازخورد اون کاملا برعکس و منفی باشه . ب نظر من طبق قانون ضرب مثبت در منفی حاصل منفیه . یعنی هرچه انرژی مثبت به شخص یا کار منی بدی احتما بازخرد منفی بیشتر از مثبته

 17. اعظم نظرات کاربران

  سلام استاد جولایی عزیز
  طبق معمول مقاله خوبی بود و از تمام گزینه ها لذت بردم و اینکه بیشتر گزینه ها رو باور داشتم از سابق ولی درخصوص گزینه 15 بهشت و جهنم همین دنیاست هرفردی در راستای نیات و عملکرد بدی که داره به شیوه ای درست قصاص می‌شود با تشکر

 18. مریم نظرات کاربران

  تمام نکات ومطالبی که خداوند به ما متذکر شده آورده شده منتها به اسم قانون کارما ، مورد آخر هم که دلیل وجود معاد هست هم آورده شده ولی به جای معاد به تناسخ روی آورده شده (که البته در اینجا ذکر نشده) فقط میخواستن جای خداوند انرژی کارما رو جایگزین کنند وگرنه حرف تازه ای نداشت

 19. مهدی نظرات کاربران

  سلام
  بعد از نزول قران و حضور اولیائ خدا ، مسلکها و عقاید مختلفی در زمین ساخته و پرداخته شد که با تمام زحمات و سرمایه گذاریهایی که اختصاص داده شد ، عملا چیز جدیدی به قصه ی آفرینش اضافه نکرد . شاید در قران به لغت کارما اشاره ای نشده باشه ولی تمام توجیهات کارما در دین اسلام گفته شده منتها با مشی خاص خود اسلام و قران . عجیب اینه که خیلی از دوستان نمیخوان قبول کنن که دین اسلام تمام نکات مورد نیاز انسان رو در خودش داره .این رو در سوره ی مبارکه مائده آیه ی 3 میتونن ببینن . این آیه دو تفسیر داره ، یا داره اشاره به انتصاب حضرت علی به عنوان جانشین پیامبر میکنه یا به قول دشمنان علی ، داره اشاره به اتمام احکام میکنه که با توجه به موضوع بحث ما ، نتیجه یک جور میشه . یعنی اگر انسان دین اسلام رو برای زندگی انتخاب کنه دیگه نیازی به گوش دادن به سخنان اشخاص دیگر تحت عنوان پیامبران جدید یا ادیان جدید نداره . چرا که این عمل فقط منجر به خطا میشه . بیایید اتفاقات این دنیا و دنیای بعد رو معنی نکنیم . آنچه که ما لازم داریم به عنوان دستور در اسلام به ما ابلاغ شده . اگر تمام اتفاقات روزمره نتیجه ی عملکرد خود ماست پس اراده خداوند چی میشه ؟ پس اگر شخصی خطایی کرد یعنی
  تمام؟ یعنی دیگه در اون لحظه فرصتی برای جبران نیست ؟ یعنی هرکاری برای جبران بکنی در نهایت باید کارمای منفی خودت رو دریافت کنی ؟ پس انسان کی میتونه به سعادت ابدی برسه . یعنی دیگه نباید به بخشش خدا امیدوار بود؟ از این قبیل سوالات زیادند که در نهایت خیلی از اونها بی پاسخ خواهند ماند . پس بهتر اینه که به تفسیر ها نپردازیم . شک نکنید شیطان همیشه در جزئیاته که بر انسان مسلط میشه . انسان در جزئیاته که خطا میکنه .
  کارما ، کابالا ، حروفیه ، .تنسخ ، نقطویه و …. همه در جزئیات قرار دارند . پس خیلی باید مراقب بود . ما در مکر خدا غوطه وریم .
  از حضور دوستان عذر میخوام که پر چونگی کردم .

 20. مهتاب نظرات کاربران

  به نظر من کارما کاملا درسته و همسو با دستورات دین اسلامه.یکی از مصادیق آن اینست که در احادیث داریم هرگاه دچار تنگدستی شدی صدقه بده تا گشایش رخ دهد.من خودم اوایل که این حدیث رو دیدم میخندیدم که چجوری آدم تنگدست صدقه بده در حالیکه خودش محتاجه.ولی بعدا به طور عملی بهم ثابت شد که هرگاه دست دهنده داشتم و بخششی کردم بخششی نیز نصیب خودم شده.البته اینم بگم من کاملا اتفاقی این کار رو کردم و نتیجه اش هم دیدم.ولی چند نفر که به نیت بدست آوردن بخشش کرده بودند و نیت آنها از همان اول دریافت بود چیزی دریافت نکرده بودند.پس بدون توقع بازگشت ببخشید تا کارما شامل حالتان شود.
  با تشکر از مطالب خوبتون.ارادتمند شما و نیوتن گرامی

 21. سارا امیدی نظرات کاربران

  درود بر شما آقا احمد عزیز

  ما هم از شما ممنونیم که سایت خودتون رو دنبال میکنید و ما رو از نظرات ارزشمندتون بهره مند میکنید

  انرژی شما رو دریافت کردیم و همیشه تلاش میکنیم تا بهترینها رو برای دوستدارانمون تدارک ببینیم

  همچنان سایت راز موفقیت رو دنبال کنید

  موفق باشید

 22. احمد نظرات کاربران

  نکات اموزنده و کاربردی وجالبی بود
  ممنونم از زحماتتون
  امیدوارم انرژی مثبت منو دریافت کرده باشین

 23. سحر نظرات کاربران

  خیلی ممنون از مطلب مفیدتون . من برای سخنرانیم میخواستم که این مطالب کاملا جامع و خوب بود

 24. رضا نظرات کاربران

  بنام خدا
  با سلام و عرض تشکر براى توضیحات واضح و راهنمایى زندگى و آینده بهتر.
  تعجب کردم که گفتید این مطالب رو اسلام قبول نداره ، اتفاقا من در تمام موارد رد پاى اسلام و تعالیم قران رو دیدم .
  الحق که تعالیم اسلامى ، حکمت هاى شاعران و عرفاى ایرانى ، داشتن بزرگانى مانند کورش و داریوش و خیام و ابو على سینا و سعدى و حافظ و ….. تا به امروز دکتر حسابى و شریعتى و مطهرى و دکتر رضا و جوانترهایى مانند مرحومه مریم میرزاخانى و صدها و هزاران دانشمند و محقق و ادیب در سراسر جهان نشان از پتانسیل بالاى ایران عزیز حتى در بدترین شرایط داره .
  پس بر ماست که استفاده کنیم از این مواهب و خودمون رو پیدا کنیم .
  قوانین کارما هم بر منطق و تعقل استوار و کاملا قابل انجام و باعث پیشرفت .
  همواره شاد باشیى و موفق ، در پناه خداى مهربانیها

 25. ا.ر نظرات کاربران

  خیر، خوب و بد بودن کار اصلا ربطی به ذهن نداره. شما درست متوجه نشدید! این در واقع بازتاب همون انرژی است که به عالم و کائنات عرضه میکنید حالا فکر کنید خوبه یا بد مهم نیست به هر حال از همون انرژی و فرکانسی که تولید کرده اید دریافت خواهید کرد. اگر کسی رو نارحت کرده باشید نارحت خواهید شد، اگر عشق ورزیده باشید، عشق دریافت می‌کنید و…
  این قوانین متافیزیکی هستند و سعی نکنید با علوم مادی مثل فیزیک و شیمی توجیه کنید.

 26. ر.ر نظرات کاربران

  قانون کارما و قانون جذب در فیزیک گذشته های دور با علم و منطق قابل بررسی نبود،ولی فیزیک مدرن تمام اینها رو زیر سوال برده و حتی گفته که تمام هستی انرژی و ارتعاشه.فیزیک مدرن کاملا با قانون جذب و…طبق فیزیک کوانتوم کاملا موافقه..تمام این قوانین با استفاده از فیزیک کوانتوم قابل حل و بررسی است

 27. آرمان نظرات کاربران

  نه دیگه وقتی به یکی کمک میکنی اینکه فکر کنی اینکار مثبت یا منفی نیست که از یه جایی بهت کمک مییشه یا مثلا به یکی کمک مالی کردی اینکار بده یا نه ربطی نداره یه جا بهت کمک مالی میشه کمکی میشه که حس همون شخص اون موقع داشت رو داشته باشی

 28. پرستو نظرات کاربران

  نه الزاما.اگه یه نفر فکر کنه آدم خوبیه و به شما بدی کنه،خیانت کنه،تحقیرتون کنه یا هرچیزی و پیش خودش فکر کنه حق داره،اگه کسی ذهنیت قربانی داشته باشه و به قصد انتقام از کس دیگه به شما آزار برسونه،هیچوقت جوابش رو نمیبینه،ممکنه اذیت بشه،ممکنه نشه.ولی فکر نکنید وقتی آسیب دید میفهمه که نتیجه ی ظلم خودشه.باز هم فکر میکنه مظلومه

 29. علی نظرات کاربران

  با سلام به نظر من قانون کاروما کلا از لحاظ علمی و فیزیکی رد میباشد و اون نتایجی که عملا در توجیح کاروما میبینیم برگرفته از اثار ذهنی خود انسانه و دلیلی بر نتایج اعمال نیست در واقع ذهن انسان هستش که یک کار را مثبت و یا منفی میخونه که میتونه تو یک فرد دیگه کاملا متفاوت باشه و نتیجه کاملا برعکس رو بگیره. پس در حقیقت کاروما بازتاب چیزیست که شما در ذهنت ملکه شده

 30. کوروش نظرات کاربران

  سلام دوست عزیز منظور حالت شما هست شما در لحظه میتونید به صد چیز فکر کنید با یک دست کتاب ورق بزنید صفحه مورد نظرتان رو پیدا کنید با دست دیگر تلفن دست بگیرد و صبحت کنید و در را باز کنید ضمن خارج شدن کفش پا کنید و در عین حال بگویید امشب دیر میام
  منظور این نیست منظور حالت شماست حالت 22 گانه شما نمیتونید چیزهای خوب بخواهید درصورتیکه حالتون بد باشه یا فکر بد حال بد داشته باشید و به دیگران کمک کنید نمیتوانید همزمان حالتون هم خوب باشد و هم بد منظور نویسنده متن این هست ان شا الله که توضیح مورد استفاده قرار بگیره سپاسگزارم ????

 31. علیرضا نظرات کاربران

  من قبول ندارم که آدم نمیتونه هم زمان به دوتا چیز فک کنه

 32. امیر حسین نظرات کاربران

  اینکه زندگی چرخش داره راسته من 18 سال بیشتر ندارم ولی تو کل این 18 سالی ک زندگی کردم همش دنباله این بودم که کیو بزنم با کی دعوا کنمو چجوری دعوا کنم که بزنم که کل زندگیم شده بود دعوا
  و خیلی وقتا هم ضعیف کشی میکردم ولی الان دیگه اونطوری نیستم ویک هزارم قبلنم نیستم و الانم وقتی فکر میکنم تاوانه ضعیف کشیایه گذشتمو دارم میدم.
  ولی یه روزم بودکه داشتم شیر موز میخوردم تو خیابون که از جلوم از این کودکایی که اشغال جمع میکنن از جلوم رد شدن خوب منم دلم سوخت وبرا اونم گرفتم ولی بعد چند روز جواب اونو گرفتم که یه حرکتی تو کارم اتفاق افتاد که تو کارم سود خوبی بردم

 33. مهرداد نظرات کاربران

  من به شخصه با این قانون زندگی میکنم و تاثیر زیادی در رفتار و زندگیم گزاشته ممنونم از مطلب عالی تون

 34. ریحانه نظرات کاربران

  کارما یه موضوع کلیه که بعضی چیزها درونش درسته همه چیز رو نمیشه با کارما پیش برد
  نمیدونم شنیدید یا نه ؛ ولی میگن بعضی وقتا بعضی آدما وقتی یه گناهی میکنن سریع متوجه میشن یا عذاب وجدان میگیرن و یا در همین دنیا تقاص کارشونو پس میگیرن… برعکس بعضی ادما ساعت ها گناه مرتکب میشن تازه خوشحالم هستن و همچنان به کار غلطشون ادامه میدن و زندگیشون به بهترین روال میره جلو…این دلیلش این نیست چون همیشه کارای خوب میکرده همیشه زندگی خوبی داره
  گاهی وقتا خدا مثل بنده هاش اونارو فراموش میکنه و میذارتشون برای اون دنیا…..
  پس زیاد نمیشه به کارما تکیه کرد
  این یا یه عقیده هندیه که اونا به دنیای دوم یا همون آخرت اعتقادی ندارن ،،، حداقل برای ما مسلمونا چیز جالبی نیست
  ( البته این عقیده شخصیه بندست هرکسی اعتقاداتی داره )

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس