Login

Register

Login

Register

عزت نفس | چطور باید صدای درون مغز را خاموش کرد؟؟؟

24 1,431

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 7 دقیقه است.


چطور باید صدای درون مغز را خاموش کرد ؟؟؟

در این مقاله می آموزیم که چطور باید صداهای منفی درون ذهن را خاموش کرد و استرس را کاهش داد و با افزایش عزت نفس زندگی شادتری داشت؟؟
صدای درون شما صرفا صدای افکار شماست. صدایی که در ذهن شماست و در مورد زندگی شما اظهار نظر میکند؛ خواه موضوعاتی که در حال اتفاق افتادن هستند خواه آنچه که بدان آگاهانه یا نا آگاهانه فکر میکنید.

به طور مثلا صدای درون خجالت زده ها میگوید “همه مردم دنیا از تو بهتر اند” صدای درون  افرادی که از کم رویی رنج میبرند میگوید “همه در مورد تو صحبت میکنند” و صدای درون کسانی که عزت نفس پایینی دارند میگوید “هیچکس تورا دوست ندارد“.
همه ما گفتگو های درونی با خود داریم . گاهی میتوانیم این افکار را دستکاری و یا حتی کنترل کنیم و یا به دنبال توجیهی برای آن ها باشیم.

هر چه صدای درونتان منفی تر باشد، عزت نفستان کمتر خواهد بود . تیم راز موفقیت با برگزاری 11 دوره موفق کارگاه پرواز، دو بال موفقیت، یعنی اعتماد به نفس و عزت نفس را به شما عزیزان ارائه میدهد تا سال 99 را با لذت پرواز در پهنه آسمان زندگی ایده آل تان شروع کنید. شاید برایتان سوال باشد که چگونه در مدت 2 ماه چنین چیزی ممکن است!!! پس برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام کلیک کنید.

اهمیت صدای درون :

صدای درونی بخشی از آن چیزی است که از ما، موجودی به اسم انسان میسازد . و اتفاقا به ما توانایی استدلال و بررسی و تفکر در مورد موقعیت ها را میدهد.
حال مساله این است که این صدای درونی چه میگوید ؟!
اهمیت این سوال اینجاست که آنچه که شما به آن فکر میکنید، میتواند بر روحیه، اعتماد به نفس و عزت نفس شما تاثیر بگذارد.این یک اصل اجتناب ناپذیر است.
بنابراین صدای درونی میتواند در عین مفید بودن مخرب هم باشد، فرضا روحیه شما متمایل به اضطراب هست، صدای درونیتان میتواند این اضطراب را در شما تقویت کند و در نهایت این چرخه گفتگوهای درونی معیوب میشوند.
همانطور که لبخند زدن میتواند حس خوشبختی را در شما برانگیزد؛ در معرض افکار منفی قرار گرفتن میتواند تاثیر منفی بر حالات شما بگذارد.
توانایی کنترل صدای درونی به سمت و سویی مثبت و تقویت توانایی دیدن بخش روشن و مثبت هر ماجرا میتواند به شما در بهبود روحیه تان کمک کند.
ترکیب این موارد به شما می آموزد که تمرکز بر کنترل صدای درونی به سمت هرآنچه مثبت است میتواند هم بر جنبه بهبود عملکرد ذهنی و هم بر توانایی بالقوه شما در موفقیت در زندگی کمک کند.

صدای منفی درون چیست ؟ راه های کنترل صدای درون:

1. آگاهی از محتویات صدای درون :

قبل از اینکه بتوانید صدای درون خود را کنترل کنید از کم و کیف آن آگاه پیدا کنید.

 • مدیتیشن: یکی از راه های آگاهی از صدای درون، مدیتیشن است که مفصل در زیر برای شما توضیح داده شده است.مدیتیشن کمک میکند تا روی افکار خود متمرکز شوید.
 • آگاهانه فکر کنید: از خود بپرسید فکر بعدی من چه خواهد بود ؟
  این سوال نه تنها میتواند گفتگوی درونی شما را مختل کند، که میتواند مغز شما را از آنچه به آن میاندیشید منحرف کند و فضای لازم را به مغز شما بدهد تا از آنچه در حال روی دادن است آگاه شود.

2. گفتگوهای صدای درونی خود را تغییر دهید :

به محض اینکه شما نسبت به آنچه به آن فکر میکنید و یا الگوهایی که افکارتان تمایل به ساختن آنها دارند، آگاهی پیدا کنید؛
توانایی تغییر این الگو ها و افکار را پیدا خواهید کرد. برای این کار میتوانید از این روش ها کمک بگیرید :

 • مثبت فکر کنید نه منفی :

شکی نیست که منفی بودن در دنیای مدرن بسیار رواج دارد.تمایل به توجه به وقایع منفی به مراتب آسانتر از تمرکز بر چیزهای مثبت است.این را از نیاکانمان به ارث برده ایم؛ آنجا که همیشه زندگیشان در معرض خطرات گوناگون بوده .

خوردن غذای خوشمزه ، دیدن منظره ای زیبا ، لذت بردن از طلوع خورشید و بسیاری موارد لذتبخش دیگر همگی در سایه پناهگاه امن و حفظ خود از مخاطرات طبیعی بوده است.

ما هنوز هم این گرایش را در سیستم عصبی خود داریم و همین باعث مانع دیدن چیزهای خوب میشود. به راحتی میتوانید در دام شکنجه و شماتت خودتان اسیر شوید و همیشه از خودتان انتقاد کنید.

اگر به دنبال راهی برای بهبود خودتان هستید این راهش نیست؛ باید افکار منفی را از خود دور نگاه دارید. خودتان را متعهد کنید هر روز چیزهای مثبت و زیبای زندگی را بیابید و از آن لذت ببرید.
یک راه برای انجام این روش این است که آگاهانه آنچه را که بدان فکر میکنید تغییر دهید. به عنوان مثال به جای تمرکز بر اشتباهاتتان با صدای درونتان در مورد کارهای خوبی که انجام داده اید و اینکه چه راهکارهایی برای جبران اشتباهاتتان وجود دارد؛ گفتگو کنید.

 • در زمان حال زندگی کنید:

صدای درونی شما غالبا تمرکزش را بر گذشته شما( آنچه میتوانست باشد) و یا آینده ( آنچه ممکن است باشد) گذاشته است. تمرکزتان بر زمان حال و آنچه هم اکنون در حال روی دادن است یا میتواند اتفاق بیافتد بگذارید تا صدای درون تان را از این دوگانگی برهانید.

 • به خاطر آن چه دارید سپاسگذار باشید :

یکی از راه ها تغییر مسیر صدای درون به سمت مثبت این است که فکر کنید چه چیزهایی دارید که برایشان سپاسگزارید.
کنترل صدای درونی به تمرین و زمان نیاز دارد. مانند هرنوع تمرین ذهنی دیگر. به مرور یاد میگیرید چگونه به صدای درون خود گوش دهید و ان را کنترل کنید . به شما قول میدهیم با تمری،ن این کار برایتان آسان و آسان تر خواهد شد.

تکنیک های کاهش استرس و افزایش شادی در زندگی با کنترل صدای درون!!!

در ادامه این مقاله بخشی از متن مصاحبه‌ با نویسنده بزرگ کتاب «ده درصد شادتر» را برایتان آورده‌ایم که در آن به نکات بسیار جالبی برای داشتن زندگی بدور از استرس و شادتر اشاره می کند که کاملا کاربردی، امتحان شده و عملی هستند و در زندگی روزمره می توان از آنها مخصوصا برای کنترل صدای درون بهره گرفت.

این مطلب، دقیقا نتایجی هستند که خود «دَن هریس» آنها را در زندگی خود بطور تجربی انجام داده و نتیجه گرفته است. سایت راز موفقیت در مسیر موفقیتهای شما همیشه همگام و پشتیبان شماست و با ارایه مفیدترین و موثرترین و در عین حال کاربردی‌ترین تکنیکهای روز دنیا، در مسیر هدف اصلی سایت ” ترویج آموزه‌های روان شناختی موفقیت” استوارتر از همیشه گام برمی دارد.

برای رسیدن به موفقیت برای تغییر تلاش کنید!

شما برای رسیدن به سرزمین موفقیت باید از پل تغییر عبور کنید، سایت راز موفقیت پل تغییرات من و میلیون‌ها نفر دیگر بوده است،لطفا در این مسیر با ما باشید.

صدای درون

دَن هریس، خبرنگار برنامه صبحگاهی تلویزیون آمریکا است که در سال 2004 میلادی، با هیجان و استرس زیادی که داشت، یک آبروریزی درست و حسابی در برنامه زنده به پا کرد.

پس از آن رویداد بسیار تلخ در مقابل میلیون ها بیننده، تصمیم گرفت روی مغز و رفتار و گفتار خود کنترل بیشتری داشته باشد. نتیجه تلاش‌ها و تجربیات او، همین کتابی است که نوشته است؛ «ده درصد شادتر».

مطالعه این کتاب خوب را به همه شیفتگان دانش موفقیت توصیه می کنیم. ما این مطلب را نوشته ایم تا در میان پاسخ‌ هایش راه های ساکت کردن مغز و کاهش استرس را یاد بگیرید.

متن مصاحبه ” دَن هریس ” در مورد ویژگی‌های مدیتیشن و تاثیر آن بر صدای درون :

گفتگوی جذاب ” دن هریس ” را با دقت بخوانید.

1- منظورتان از «10 درصد» چیست؟ از کجا به این عدد رسیده اید؟

هنگامی که تازه مدیتیشن را آغاز کرده بودم، یکی از دوستانم پرسید چرا این کار را می کنی مگر تو مشکلی داری که این مدل خلسه و تمرکز عمیق را هر روز تکرار می کنی؟

 من در پاسخ به او گفتم: این کار من را 10 درصد شادتر می کند. همین جمله و واکنش دوستم جرقه ایده این کتاب را در سر من پروراند. این تیپ تمرین ها نمی توانند همه زندگی ما را تغییر دهند. اما بدون شک بخشی از آن را بهتر خواهند کرد.

2- شما در کتاب خود اشاره کرده اید که مدیتیشن یعنی رهایی از مشکلات ضمیر ناخودآگاه، صدای درون و کشف و برطرف کردن آنها. آیا تعریف دیگری هم برای آن دارید؟

به مدیتیشن به عنوان ورزشی برای مغز نگاه کنید. بسیاری از انسان ها زمان زیادی را صرف تغییر دکوراسیون خانه یا رسیدگی به وضع ظاهری خود اختصاص می دهند.

اما تعداد کمی هستند که به ذهنشان هم اندازه جسمشان اهمیت دهند. بسیاری از ما هنوز نمی توانیم ذهن خود را پالایش کنیم و همه تجربیات زندگی را از یک فیلتر عبور دهیم.

این کار، ساده ترین و قابل اعتماد ترین روش برای افزایش تمرکز،کنترل صدای درون، خونسردی و حضور در لحظه است.

3- منظورتان از «حضور در لحظه» برای کنترل صدای درون ذهن چیست؟

ساده ترین تعریف برای حضور در لحظه این است که بدانید در مغزتان چه می گذرد و بتوانید روی آنها تسلط داشته باشید. حضور در لحظه می تواند به انسان ها کمک کند تا بیهوده عصبانی نشوند یا افکار منفی را تا اندازه زیادی از خود دور کنند.

این سیستم در بی تفاوت بودن نسبت به صداهای منفی مغز بسیار کمک کننده است و به عقیده من می توان گفت قدرت ماورایی و عالی دارد. حضور در لحظه یعنی به عمد در زمان حال زندگی کنیم و همه حقایق را باور داشته باشیم.

4- پس به عقیده شما، «حضور در لحظه» به ساکت کردن صدای درون مغز کمک می کند؟

نمی دانم که واقعا بتوانید صدای درون مغز را خاموش کنید یا نه! اما می توانید به روشی متفاوت و جدید با آن ارتباط برقرار کنید. شاید نتوانید صداهای مغز خود را خاموش کنید، اما اگر جادوی «در لحظه زندگی» را بدانید، می توانید افکار بیهوده را در نطفه خفه کنید.

5- در لحظه فقط روی یک کار تمرکز کنید

یکی از مواردی که شما در کتاب خود اشاره کرده اید و به شدت آن را سرزنش کرده اید، انجام چند کار همزمان است. وقتی مغز انسان می تواند به راحتی چند کار را انجام دهد، چرا فقط باید یکی را انتخاب کند و انجام دهد؟
کامپیوترها چندین پردازنده دارند و به همین دلیل به راحتی چند کار را همزمان به انجام می رسانند. اما انسان فقط یک پردازنده – مغز – دارد، به همین دلیل نباید به طور همزمان چند کار از آن خواست.

درست است که توان انجام آن را دارد، اما مطمئن باشید کارهای موازی و همزمان با کیفیت پایین انجام می شوند. اما وقتی در لحظه فقط روی یک کار تمرکز می کنید، هم سرعتتان بیشتر می شود و هم با کیفیت بالاتر آن را به انجام می رسانید.

6- با مدیتیشن می توانید ذهنتان را بتراشید و تندیس زیبایی از آن بسازید

در کتابتان نوشته اید: «شما با مدیتیشن می توانید ذهنتان را بتراشید و تندیس زیبایی از آن بسازید، درست همان طور که با ورزش، اندام خود را زیبا می کنید»، آیا این دو مساله واقعا شبیه هم هستند؟
مطالعات علمی متعددی ثابت کرده‌اند که نقاط کلیدی مغز انسان به واسطه مراقبه و مدیتیشن فعال می شود و می توانید استفاده بهینه تری از آنها داشت.

به طور مثال، در سال 2011 میلادی، دانشگاه هاروارد گروهی از افرادی که تابه حال مدیتیشن نکرده بودند را مورد آزمایش قرار دادند. از آنها خواسته شد تا هر روز زمان کوتاهی را به مراقبه اختصاص دهند.

در انتهای دوره 8 هفته ای، در ادامه آزمایش مشخص شد که قسمت هایی از مغز که به خودآگاهی و مهربانی افراد مربوط است، رشد داشته است و بخش هایی که مربوط به استرس بودند نیز جمع شده اند.

7- برای مراقبه و تزکیه ذهن و دل، نخستین قدم چیست؟

فقط انجامش دهید. همین که نخستین قدم برای تزکیه را بردارید، باقی چیزها خودشان شما را یاری خواهند کرد. برای این منظور به هیچ جای خاص یا وسیله خاصی نیاز ندارید. مدیتیشن هیچ هزینه ای برای شما ندارد.

فقط کافی است 5 دقیقه در روز، به طور کامل ذهنتان را به روی همه چیز خاموش کنید. به مدت 5 دقیقه رها باشید. فکر نکنید. ریلکس باشید

8- روش اجرای آن چگونه است؟

خیلی ساده، صاف و بدون قوز بنشینید. چشمان خود را ببندید. البته حتی در حالت درازکشیده یا راه رفتن هم می توانید مراقبه کنید. سپس روی دم و بازدم نفس های خود تمرکز کنید.

روی نقاط مختلفی که این وظیفه را انجام می دهند، تمرکز کنید: بینی، سینه، شکم. به حرکات آنها فکر کنید. سپس ذهنتان را از نفس کشیدن جدا کنید، به یک موضوع خاص فکر کنید. سپس دوباره روی تنفس خود تمرکز کنید. به همین سادگی

9- شما در کتاب خود نوشته‌اید: «مدیتیشن مانند کافئین است» ، منظورتان چیست؟

خب، من این جمله را از مجله WIRED برداشتم. در مقاله‌ای خواندم، مدیتیشن همچون کافئین جدیدی برای اهالی «سیلیکون ولی»  است که به شدت هم مورد استقبال آنها قرار گرفته است.

همان طور که کافئین به کارکرد بهتر مغز کمک می کند، مدیتیشن هم می تواند کارایی مغز را بهبود ببخشد و موجب کارکرد بهتر آن بشود.
اگر در رابطه با مدیتیشن پرسش هایی در ذهن داری لطفا در قسمت نظرات مطرح کنید

24 نظرات
 1. محمود جولایی
  محمود جولایی نظرات کاربران

  سلام ممنونم از نکات خوبی که عنوان کردین. خوشحالم که مقاله رو با دقت و کامل مطالعه کردید امیدوارم که تونسته باشیم کمکی بهتون کرده باشیم.
  پیشنهاد میکنم مقاله ی زیر رو هم اگر تمایل داشتین مطاله کنید.
  https://razemovafaghiat.com/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%D9%87-%D9%86%D9%81%D8%B3-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/

 2. گوهر نظرات کاربران

  سلام برشما عالی بود وبسیار مفید شما به موضوعی پرداختین که مقوی جسم است واگر به درستی در زندگی روزمره لحاظ شود قطعا نتایج کارکرد روزانه مارا چندین برابر می کنددر واقع ذهن فرمانده کل بدن است واگر خوب مهار وتغذیه شود سربازش را درست تربیت کرده وبرای سازندگی بدن شاداب و مفرح کار می کند.

 3. الناز نظرات کاربران

  با سلام خدمت بهترین و دلسوزترین استادم استاد جولایی عزیز.بسیار بسیار سپاسگزارم از بابت این مقاله پر محتواتون
  چون مطالب این مقاله زیبا در زندگی من کاربرد بسیار زیادی داشته و دارد. فوق العاده عالی بود این مقاله تون .استاد عزیز در طول روز وقتی احساس تنهایی می کنم فرقی نمی کند چه در محل کار باشم و یا در خانه,و اگر ذهنم دائم در حال پرسه زدن از یک فکر به فکر دیگر و از یک موضوع در گذشته به موضوعی در آینده باشه و کمتر درگیر ادراک لحظه حال باشم و سریع تنها کاری که به ذهنم میرسه این است که تلفن و موبایلم را خاموش میکنم و هر صدای مزاحم را قطع می کنم و به انجام مدتیشن می پردازم .نکته مهم این است که در حین انجام این تمرین سعی نمی کنم با افکاری که حواسم را پرت می کند مبارزه کنم بلکه این کار باعث آشفتگی و اضطراب بیشتر در ذهنم می شود تنها کاری که در برابر این افکارم میکنم این است که آن ها را تماشا می کنم و بدون قضاوت کردن آنها را می پذیرم.مجددا ممنون و سپاسگزارم .

 4. رویا شیرالی نظرات کاربران

  عالی بود گفتگوهای منفی واقعا مخرب هستند من خودم به شخصه اثرات منفیش رو تو زندگیم تجربه کردم ولی الان خدا رو شکر با گذروندن دوره های استاد عزیز حالم خیلی عالیه از این مقاله جذاب هم متوجه شدم که مدیتیشن هم به کارکرد بهتر مغز کمک میکنه و حتما این رو هم به عنوان یک نکته طلایی در کارهای روزانه ام میگنجانم ممنون استاد بینهایت سپاس که با آگاهی دادن به ما دانشجویانتون هر روز یک گام به جلو قدم برمیداریم

 5. مهدی شیخ نظرات کاربران

  بسیارمفید و کاربردی بود و شیوه فوق العاده ای برای خاموش کردن صداهای درون مغز ارائه داده . سپاسگزارم استاد گرامی

 6. مریم دهقانیان نظرات کاربران

  استاد یه سوال داشتم؟!
  برای انجام مدیتیشن اون قسمت که گفته ذهنتون رو از نفس کشیدن جدا کنید و به یک موضوع خاص فکر کنید…
  اون موضوع خاص میتونه اون چیزی که می خواهیم جذب کنیم باشه؟؟

 7. مریم بهار نظرات کاربران

  سلام استاد بسیار عالی بود فقط یک سوال گفته شده تمرکز کنید روی دم و باز دم و بعد ب یه موضوع فکر کنید منظور چیه

 8. ناهید نظرات کاربران

  سلام استاد عزیزم,امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید,این مقاله هم عالی بود,فقط یک سوال,اینکه هنگام مدیتیشن به یک موضوع خاص فکر کنیم میشه مثالی بزنید چه موضوعی؟یا باید تمرکز کنیم؟یا فکرمون رو رها کنیم؟

 9. نسیم نظرات کاربران

  عالی بو د ممنونم استاد

 10. نظرات کاربران

  درود بر شما

  سپاسگذار لطف و خوبیتون هستیم. خوشحالم این عادت بسیار خوب را در خود ایجاد کردید.

  در مورد فایلهای رایگان مدیتیشن. حتما فایلهایی آماده شده و بزودی در اختیار دوستان قرار میگیرد.

  لطفا همچنان با ما باشید.

 11. علی نظرات کاربران

  سلام
  من همیشه مدیتیشن میکنم و احساس میکنم به آن معتاد شده ام. در کل مدیتیشن زندگی من را آرامتر کرده است.
  از استاد خواهش میکنیم فایلهای رایگان مدیتیشن برای استفاده ما قرار دهند.
  با سپاس

 12. نظرات کاربران

  درود بر تو دختر خوبم.

  سپاسگذارت هستم که با نام خودت پیام گذاشتی. مرسی که به سایت سر میزنی.

  و میدانم که این سوال رو بخاطر ضروتی که احساس کردی پرسیدی و پاسخ را خوب میدانی. اولا چشم حتما این موضوع را در مقاله مرتبطی توضیح خواهم داد. دوم انکه بله تقریبا یکی است. اما با این توضیح که در خود هیپنوتیزم لازم نیست فرد خود تمام تکنیکهای لازم برای انجام هیپنوتیزم را بلد باشد و فقط اگر از فایل صوتی با تکرکز و توجه کافی استفاده کند کافی است و فرد اگر خود را به جریان سیال ذهنی ارتباط با فایل صوتی خود هیپنوتیزم بسپارد اتفاق خوب هیپنوتیزم خواهد افتاد و همان تاثیرات بروز میدهد. اما مدت و عمق و قدرت اثر گذاری طبیعی است که به تمرین و تکرار و تمرکز فرد بستگی دارد.

  فایل خود هیپنوتیزم برای مشکل خواب دوستت را هم آماده شد و در سایت قرار گرفت.

  بدان که هدف و مقصد تویی. عشق و انگیزه و افکار من همه تویی، عزیز پدر. باز هم به ما سر بزن دختر خوبم.

 13. غزاله نظرات کاربران

  با سپاس از زحمات استاد و پدر عزیزم. آیا هیپنوتیزم همان خود هیپوتیزم است و اگر نه چه تفاوتهایی دارد. لطفا یک فایل خود هیپنوتیزم هم برای مشکل بیخوابی و کم خوابی بگذارید. مرسی.

 14. ندا نظرات کاربران

  عالی عالی عالی ..ممنونم از استاد خوبم

 15. پروانه نظرات کاربران

  عالی بود استاد مهربانم

 16. فاطمه نظرات کاربران

  عالی بود استاد عالی واقعا آدم احساس میکنه ب خدا نزدیکتر میشه بامدیتیشن و مغزم صداش کمتر میشه مثل مانترا و حالت نیلوفر

 17. مریم نظرات کاربران

  سلام و درود میگم خدمت استاد بزرگوار و همچنین تشکر میکنم به خاطر مطالب مفید و جالبی که در اختیار دیگران قرار میدید…
  عالی بود????

 18. زمانه سهرابی نظرات کاربران

  سلام استاد بسیار عالی بود فقط یک سوال گفته شده تمرکز کنید روی دم و باز دم و بعد ب یه موضوع فکر کنید منظور چیه

 19. امیررضا نظرات کاربران

  با سلام خدمت بهترین و دلسوزترین استادم استاد جولایی عزیز.بسیار بسیار سپاسگزارم از بابت این مقاله پر محتواتون
  چون مطالب این مقاله زیبا در زندگی من کاربرد بسیار زیادی داشته و دارد. فوق العاده عالی بود این مقاله تون .استاد عزیز در طول روز وقتی احساس تنهایی می کنم فرقی نمی کند چه در محل کار باشم و یا در خانه,و اگر ذهنم دائم در حال پرسه زدن از یک فکر به فکر دیگر و از یک موضوع در گذشته به موضوعی در آینده باشه و کمتر درگیر ادراک لحظه حال باشم و سریع تنها کاری که به ذهنم میرسه این است که تلفن و موبایلم را خاموش میکنم و هر صدای مزاحم را قطع می کنم و به انجام مدتیشن می پردازم .نکته مهم این است که در حین انجام این تمرین سعی نمی کنم با افکاری که حواسم را پرت می کند مبارزه کنم بلکه این کار باعث آشفتگی و اضطراب بیشتر در ذهنم می شود تنها کاری که در برابر این افکارم میکنم این است که آن ها را تماشا می کنم و بدون قضاوت کردن آنها را می پذیرم.مجددا ممنون و سپاسگزارم

 20. محمد نظرات کاربران

  مدیتیشن عالی است و راهی است برای کاهش استرس و تنش های درونی من هروز انجام میدم و دیگه دقیقا مثل یه ورزش شده برای ذهنم

 21. نظرات کاربران

  درود بر شما دوست عزیز

  دقیقا باید سمتی ببرید که تمایل ذهنتون به حس خوب هست. باید برید سمتی که حس خوب دارید. اهداف و ارزوها و تمایلات و …

  موفق باشید

 22. ریحانه نظرات کاربران

  خیلی جالب بود حتما باید امتحان کنم ولی توی ی قسمتشمیگه ذهن رو اول سمت نفس کشیدن ببرید بعد سمت ی موضوع دیگه
  اون موضوع باید چی باشه؟؟؟
  مثلا زیبایی های زندگی باید باشه یا مثلا چیزایی که میخوایم مثلا مثل تناسب اندام یا مثلا پول؟؟؟؟؟

 23. حمید نظرات کاربران

  جالبه وخیلی راحت میشه امتحانش کنیم.

 24. نفیس نظرات کاربران

  با تشکر از استاد جولایی عزیز،معمولا در مدیتیشنها گفته میشه به هیچ چیزی نباید فکر کرد،جالبه که ایشون کفتن به موضوع خاصی فکر کنید!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس