Login

Register

Login

Register

7 قانون کاربردی آنتونی رابینز برای موفقیت – راز موفقیت

16 456

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 9 دقیقه است.


اگر به دنبال نتایج عالی هستنید خوب برنامه ریزی کنید

به قول “ارل شواف” مهم نیست چه اتفاقی در زندگی رخ می­ دهد، چون آنچه که اتفاق می افت برای همه یکسان است. مهم این است که ما در مورد آن موضوع چه کاری انجام می­دهیم. پس همین امروز شروع کنید . مهم نیست که در ابتدا چقدر تلاش ­های ما کوچک باشد. شروع کنید. همین الان اقدام کنید و با همان پیش آمدها و اتفاقات گذشته جور دیگری برخورد کنید.

به عنوان تمرین عملی از شما میخواهیم که، یکی از آن مشکلاتی که همیشه داشتید و زورتان نمیرسید که آن را تغییر دهید را انتخاب کنید. سپس هر آنچه در این مقاله می آموزید را قدم به قدم بکار گیربد و ببینید که معجزه اتفاق می­افتد.

موفقیت در کار - آنتونی رابینز

الگوی ذهنی چیست و چه تفاوت های بین الگوی ذهنی یک فرد موفق و شکست خورده وجود دارد ؟

مولفه اصلی تمام افراد موفق، داشتن یک نقشه ذهنی واضح و روشن است.افراد موفق به خوبی می دانند که چه می­خواهند و چنان برنامه ریزی میکنند که جهان آنان را به اهدافشان برساند. این زیر بنا و فنداسیون موفقیت در جهان است.

روانشناسان حوزه موفقیت، طی تحقیقات خود به یک اگوی دقیق ذهنی در افراد موفق رسیده اند، اما نکته جالب اینجاست که خود افراد از وجود این الگوی ذهنی بی اطلاع هستند. افراد موفق بصورت اتومات و مجبور به موفقیت، اقدام و عمل میکنند.

من، جولایی مدیر سایت راز موفقیت، می خواهم امسال، سال موفقیت آمیزی برای شما باشد، موفقیتی فوق العاده. می دانم که این به این معناست که شما باید برنامه داشته باشید و با متد و روشی خاص بر روی برنامه خود کار کنید.

ترکیبی از بازکردن نگرش خود نسبت به یادگیری و سعی و کوشش شما برای دنبال کردن برنامه ای که برای شما مناسب است و منجر به موفقیتی می شود که می­دانم دوست دارید داشته باشید . بگذارید من ذهن شما را به چالش بکشم تا صادق تر باشید و به پیشرفت فلسفه یا جهان بینی خود متعهد تر گردید. بادبان ها یا همان برنامه هایتان را برای بادهای مخالف تنظیم کنید. کشتی سرنوشت خود را آماده سفر به سرزمین رویاهایتان کنید.

اما شاید به اندازه کافی کنجکاو شده باشید تا بدانید: ایده های خوبی که در ایجاد یک برنامه که خوب عمل می­کند و شما را با قدرت به خط پایان می­رساند چیست؟

7 راز موفقیت از دید آنتونی رابینز

تمام شما عزیزان که بدنبال شیوه و سبک آنتونی رابینز برای موفقیت به سرچ در موتور های جستوجو پرداخته اید بی شک میدانید که، آنتونی رابینز یکی از نابغه‌های قرن بیستم و یکم شناخته می‌شود.

من به شخصه کمتر کسی را دیده ام که حداقل یکی از فایل های انگیزشی وی را ندیده باشد یا یکی از کتب ارزشمند وی را نخوانده باشد. آنتونی رابینز ، در قالب یک سخنران انگیزشی و یک نویسنده بزرگ خدمات ارزنده ای به جهان ارائه داده است و به بسیاری از مردم جهان کمک نموده است تا به موفقیت دست یابند و زندگی بهتری را برای خود خلق کنند.

وی یک نویسنده و تاجر بسیار موفق است که میتوان گفت بخش بسیاری از ثروت خود را از راه تالیف کتب پرفروشی از جمله قدرت نامحدود ذهن و رها کردن قدرت درونی بدست آورده است. اما به راستی آنتونی رابینز چگونه به موفقیت دست یافته است؟ با ما در این مقاله همراه باشید تا از 7 راز مهم و بسیار کاربردی آنتونی رابینز برای دستیابی به زندگی بهتر پرده برداریم، همچنین میتوانید سوالات خود را در بخش نظرات همین مقاله با ما به اشتراک بگذارید. کارشناسان ما در کوتاه ترین زمان به پاسخ سوالات شما میپردازند.

 1. برنامه درستی برای خود تنظیم کنید

یک دسته بندی که برای انسان ها همواره صادق است این است که افراد به دو دسته جزی نگر و کلی گرا تقسیم میشوند.اما کدام دسته موفق تر اند؟ چه برنامه ای صحیح و مناسب است؟ برنامه ای که با جزئیات بسیار نوشته شده است یا برنامه ای که تنها کلیات موضوع را در نظر گرفته است؟

راستش را بخواهید انسان موجودی منحصر به فرد است. و هر کس به طریقی انگیزه و انرژی لازم برای حرکت را بدست می آورد پس برنامه ی منحصر به فرد خود را بیابید. شاید به برنامه ای پیچیده و یا ساده نیاز داشته باشید نمیدانم، اما فراموش نکنید که حتما باید هدفی برای خود تعیین کنید و برای رسیدن به آن هدف یک استراتژی مناسب در نظر بگیرید.

لطفا فراموش نکنید که هیچ برنامه ای در دنیا وجود ندارد که برای همه انسان ها مناسب باشد پس پیشنهاد میکنم که برنامه خود را کاملا منحصر به فرد و با در نظر گرفتن تمامی نقاط ضعف و قوتتان تنظیم کنید.

البته یک موضوع که بر حسب تجربه با آن رسیدم این است که بهتر است برنامه خود را طی ساعات مشخصی تنظیم نکنید چرا که یک حادثه کوچک ممکن است زمان بندی شما را بهم بریزد و شما نتوانید برنامه خود را اجرا کنید. لذا پیشنهاد میکنیم یک چک لیست از تمام کارهای روزانه خود تنظیم کرده و نسبت به اجرای آن متعهد باشید.

 1. برای فرار از اجرای برنامه روزانه خود به هیچ عنوان بهانه تراشی نکنید

بگذارید یک راز بزرگ و مهم را با شما در میان بگذارم: اگر میخواهید به موفقیت برسید، هرگز و هرگز انجام کارهای خود را به تعویق نندازید. خودتان را گول نزنید این موضوع خیلی مهمی است. هیچ بهانه ای قابل قبول نیست پس بهانه تراشی نکنید جوری زندگی کنید انگار جهان در حال نابودی است و تنها دو ساعت دیگر زنده هستید پس باید به هر نحوی کاری را که برای خود در نظر گرفته اید انجام دهید.

پس هیچ گاه فراموش نکنید که اقدام شما تنها عاملی است که باعث میشود به موفقیت برسید. همین امروز زندگی خود را بازبینی کنید اگر همیشه کارهایی دارید که به تعویق می افتد پس زمان آن رسیده که در مورد اقدامات خود تجدید نظر کنید و کار هر روز را درست همان لحظه انجام دهید.

 1. به حافظه خود اعتماد نکنید تمام کارهای روزانه خود را حتما یادداشت کنید.

هرگز هرگز و هرگز به حافظه خود اعتماد نکنید. یک دفتر یادداشت کوچک داشته باشید که همیشه و در همه حال همراه شما است و کارهای خود را همیشه یادداشت کنید تا فراموش نشوند. ایده ها و الهاماتی که به ذهنتان برای پیشرفت خطور میکند هم یادداشت کنید. بدین وسیله ایده های شما هیچ وقت فراموش نمیشوند و در قدم های بعدی کافی است برای پیاده سازی آنها اقدام کنید.

هرچقدر در یادداشت رویاها و ایده های خود هیجان زده تر باشید و بیشتر احساسات خود را دخیل کنید انرژی بیشتری در اجرای آنها خواهید داشت. به این روش اصطلاحا طوفان ذهنی میگویند.

آنتونی رابینز موفقیت در 20 روز

 1. بین جسم و ذهن خود تعادل و هماهنگی کامل ایجاد کنید

آنتونی رابینز میگوید همواره بین ضعیف ترین عملکردی که میتوانید داشته باشید و حداکثر کاری که میتوانید انجام دهید تفاوت قائل باشید. و فراموش نکنید که تفاوت اصلی بین حالت جسم و ذهن شما میباشد. طبق این نظریه اگر ذهن و جسم شما در تعادل و هماهنگی نیست عملکرد شما ضعیف میشود. هرچقدر این هماهنگی بیشتر باشد میتوانید عملکرد بهتری داشته باشید.

مثال بارز این موضوع هم زمانی است که احساس خستگی یا افسردگی میکنیم، در چنین مواقع ای چقدر به سمت رویاهایتان حرکت میکنید؟ اصلا چه کار مهمی برای دستیابی به آنها انجام میدهید.

 

 1. اتفاقات تلخ گذشته را ببخشید و رها کنید

آنتونی رابینز یکی از رمز و راز های اصلی موفقیت را رها کردن ناگواری ها میداند. بی شک همه ما انسان ها گذشته ای داریم که در برخی موارد به ما اسیب رسانده است حتی ممکن است در مواردی این اسیب ها بسیار وحشتناک بوده باشد. بهتر است بپذیرید که هیچ راه معجزه آسای وجود ندارد که تمام آنچه بر شما گذشته است را فراموش کنید.

تنها کافی است تمرکز خود را از اتفاقات تلخی که برشما گذشته است بردارید. لزومی ندارد یک کینه و ناراحتی را تاجای با خود حمل کنید که تاثیرات مخربی در ناخودآگاه شما به همراه داشته باشد. گذشته را نمیتوان تغییر داد اما مژده آن است که گذشته هیچ تاثیری بر زمان حال شما ندارد پس رهایش کنید.

اگر لازم است به یک مشاور مراجع کنید و یا تامرینات عملی را انجام دهید تا خاطرات تلخ گذشته را در خود حل کنید. یک بار برای همیشه با آنها مواجه شوید برایشان سوگواری کنید و از دست مسببین آن ناراحت شویدو آنگاه برای همیشه آن موضوع را رها کرده و به سراغ زندگیتان بروید.

 1. برای خود هدف تعیین کنید

برای دستیابی به رویا ها و آرزو هایتان هدفگذاری کردن را بیاموزید چرا که این کار معجزه میکند.

یکی از ویژگی های آنتونی رابینز که همواره مورد ستایش قرار میگیرد تخصص وی در هدفگذاری است. وی همیشه بر این باور بود که  اولین، مهمترین عامل برای موفقیت یک انسان، تنها  داشتن اهدافی کاملا مشخص و مکتوب است.در داشتن هدف های مشخص، مکتوب و ایستادگی تا پای جان برای این هدف ها، خلاصه میشود.

بیاد دارید که در “دوره انلاین اسرار ناگفته قانون جذب” که در سایت ما هم اکنون هم جریان دارد، اولین درس تنها یک تمرین مهم داشت. نوشتن لیست اهداف و رویاها. جالب است اکثر افراد این کار را سخت و پیچیده میدانستند.

بیشترین سوالاتی که شرکت کنندگان در دوره داشتند این بود که چطور باید رویاهایم را بنویسم؟! چراکه ما هرگز نیاموختیم، افق مشخصی پیش روی خودمان ترسیم کنیم.

من به همه دوستان کمک میکنم اولا رویاهایشان شناسیایی و پیدا کنند و بعد همه افکار و اقدامات خودشان را به سمت رویاهایشان تنظیم کنند. چون این کار بیشترین تاثیر را در رویایی شدن آینده فرد دارد و قوی ترین نیرویی است که فرد را با انگیزه، اشتیاق و عشق به سویی که می­خواهد می برد.

آینده باید برنامه ریزی شده باشد و آنقدر خوب طراحی شده باشد که نیروی اشتیاق سوزانی در خون شما تزریق کند که شما را به سوی اهدافتان ببرد.

 1. انسانی عمل گرا باشید

میدانید اصلی ترین مولفه انسان های موفق و ناموفق در چیست؟ در بسیاری ازموارد افراد موفق به سراغ فاز اجرای اهداف خود میروند ولی افراد موفق تمام روز را به برنامه ریزی میپردازند بدون اینکه حتی یدونه از آن برنامه ها را اجرا کنند.

فراموش نکنید که افراد موفق باهوش تر از دیگران نیستند. فقط علاوه بر برنامه ریزی دست به اقدام میزنند تا نتیجه به مرور حاصل گردد.

بگذارید کلید موفقیت را به شما نشان دهم: اگر ایده ای قدرتمند دارید، برای اجرای آن برنامه ای قدرتمند تنظیم کنید و همزمان به اجرای برنامه خود بپردازید.

بنابراین زمانی که ایده قدرتمندی دارید، برنامه ای به صورت شفاف و قدرتمند هم برای آن تنظیم کنید و در همان زمان بر روی آن برنامه کار کنید.

فراموش نکنید که تمام فعالیت­های منظم شما بر دیگری تاثیر دارد و آنها را با شما همراه میکند. پس منظم و برنامه ریزی شده اقدام کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

7-ریسک پذیر باشید (راز نهایی موفقیت در کار)

 حتما شما هم این جمله معروف را شنیده اید که بزرگترین دشمن هر کس ترس های اوست. ترس های که در کودکی ما شکل گرفته و اکنون به گونه ای در ما ریشه دوانده است که هربار که دست به اقدام میزنیم مانع حرکت و موفقیت ما میشود.

شاید بیشتر شما این تئوری را در کتاب های مختلف و حتی کتاب خود من “رازها و نیازهای موفقیت ایرانی” بارها خوانده باشید. نترسید و ریسک کنید تا موفق شوید. برای ترس های خود قدمی بردارید هرکاری که میتوانید انجام دهید تا به آنها غلبه کنید. اگر بر ترس های خود غلبه نکنید آنها بر شما غلبه میابند و موفقیت های شما را تباه میکنند.

برو تو دل ترسهایت

کاری رو بکن که سالهاست ازش فرار میکنی. ترسهای تو دقیقا نقاط قوت توست. بسیاری افراد تنها بخاطر این موفق شدند که جنگاور درونشان را تشویق کردند و به جان ترسهایشان انداختند.

یک راه برای موفقیت تضمینی در کارها، محکم برو تو دل ترسهایت.

برای حمایت از محتوایی که می‌پسندید، آن را به اشتراک بگذارید:

16 نظرات
 1. نظرات کاربران

  همه ما نیاز به الگو داریم. واقعا لازم نیست سالها با سعی و خطی به الگو و فرمول برسیم. همه این الگوها و رازها و فرمول ها امروز با هزینه های بسیار کمی در کتاب ها در اختیار ما قرار گرفته.

  آنتونی رابینز در دوره ای الگوی موفقیت من بود و تمام وقت در کنار خودم میدیدمش و اگر به دنبال الگوهای بیشتر و در زمینه های مختلف زندگی خود هستید حتما کتاب شگفت انگیز “رازها و نیازهای موفقیت ایرانی” را تهیه کنید.

  کتابی که به قول بزرگی لقب هزار کتاب گرفته و گام به گام تغییرات یک فرد موفق را ترسیم میکند.

  لطفا همچنان با ما باشید.

 2. ناهید نظرات کاربران

  سلام استاد عزیز
  واقعا لذت بردم از این مقاله چون من تازگی کاری رو شروع کردم و برای کارم مقاله های زیادی میخونم,دقیقا این جذب من بوده چون دنبال همچین مطالبی هستم,واقعا فوقعلاده بود,هفت اصول طلایی
  من دنبال الگو برداری هستم و من میخوام که من هم جزو یکی از انسان های بزرگ موفقیت در همه زمینه ها باشم,و مطمعنم که انجامش میدم چون استاد بزرگواری مثل شما دارم که به من اموخت که من لایق بهترین ها هستم,اینقدر این رو به ما گفتید و مارو به چالش کشیدید که این برای من تبدیل به یک باور محکم شد که ناهید تو لایق بهترین ها هستی
  تشکر از مقاله زیباتون که هر لحظه تجربیات خودتون رو در اختیار ما میگذارید و به ما اگاهی میدهید

 3. نظرات کاربران

  دوست عزیز سپاس از پیامتون. دیدگاه افراد عمق و موضع شناخت را مشخص میکند و عموما در نوشتن این دیدگاه کاملا مشهود است. در واقع پدیده سبک نگارش و دیدگاه در کنار هم شخصیت نگارشی افراد را بوجود میاورد. من ایمان دارم که شما موفق خواهید شد.

 4. یوسف نظرات کاربران

  با سلام خدمت استاد جولایی و دوستان عزیز و گرامی
  مقاله تون مثل همیشه بینظیر بود و ساده و عملی دست مریزاد
  اما هدف شما قطعا نوشتن فقط یک مقاله ساده نبوده قطعا هدف شما به چالش کشیدن ذهن ما و تفکر ما در مورد نحوه زندگی روزمره ما است خیلی خوشحالم که دوباره نظر میگذارم و امیدوارم که دوست های عزیز دیگرم لا اقل برای خودشان احترام قایل شوند و نظر خودشان را بنویسند
  اما یک مطلب مهم که یادم امد اینست که ذهن ادمی طی یک برنامه خاص و مشخص کار میکند که تقریبا هر کسی یک مطلب مشخص و ثابت میتواند در مورد ان بنویسد
  اما من برنامه دیگری دارم که به امید خدا این نوع کارکرد ثابت و برداشت را در مورد ذهن تغییر می دهم و به امید خدا مطالبی رو میخوام اماده و پیاده سازی کنم که را ه های پیچیده و تقریبا ثابت را خیلی اسان و ساده میکند
  و به امید خدا برای اولین بار در جهان این کار را انجام میدهم
  چون هدفم این است
  ممنون از همه

 5. اعظم نظرات کاربران

  سپاس استاد بابت این مقاله عالی
  هفت گام طلایی برای موفقیت که در مقاله به اونا اشاره کردید بسیار ارزشمند و خوب هستن و شاید تنها دلیل درجا زدن و پیشرفت نکردن بسیاری افراد ، فرار از تغییر و چسبیدن به عادت های غلط باشه که عموماٌ این افراد در بند عادات خودشون هستن و به نقل از کتاب راز و نیازهای موفقیت ایرانی میشه گفت :
  ” نتایج بزرگ همیشه از تغییرات کوچک در عادت ها به وجود می آید . عادت های منفی کوچک چون در زندگی زیاد تکرار می شوند ، وقتی تغییر محسوسی در آنها ایجاد شود ، اثرات بسیار بزرگ مثبتی در بخش های مختلفی از زندگی ایجاد می کنند . “

 6. نسیم نظرات کاربران

  با سلام
  هرچقدر اطلاعات من در زمینه موفقیت بیشتر میشه به خودن افتخار میکنم و از اینکه چنین مطالب جامع و کاملی در اختیار ما میگذارید واقعا ممنونم و بهتون قول میدم که روزی نه چندان دور از موفقیت های بزرگم براتون میگم و همیشه از شما یاد میکنم و قدردان شما بزرکوار هستم .
  راهکارهای موفقیت را همیشه عمل میکنم و الگوی زتدگی خودم قرار میدهم

 7. هلیا نظرات کاربران

  سلام و درود بر استاد جولایی عزیز،،،
  مقاله بی نظیرتون رو مطالعه کردم،،مثله همیشه عالی و پر از نکات طلایی و مهم و کاربردی،،،
  سپاس از زحماتتون،،،

 8. ببنت الهدی نظرات کاربران

  سلام و ادب و احترام
  مطالب بسیار ارزنده و مفیدی را در مقاله درج کرده اید
  من که نکات طلایی و ارزشمندی را یادگرفتم که در روند موفقیت هایم بکار بگیرم
  متشکرم از استاد جولایی که این مقاله را نوشتن

 9. افسانه نظرات کاربران

  سلام. واقعا عالی استاد خسته نباشید

 10. نظرات کاربران

  درود بر شما خانم جمشیدی عزیز

  انجام بدهید قطعا برطرف میشه موفق باشید

 11. پروانه نظرات کاربران

  عالی بود استاد.
  استاد اگر این راهکارهارو انجام بدیم ولی بازم کمی تو وجودمون ترس باقی بمونه چجوری از بین ببریمش؟
  با سپاس فراوان استاد عزیز

 12. مهساغ فتوحی نظرات کاربران

  عالی،من که خیلی لذت بردم
  تمام نکات لازم و کاربردی قطعی برای رسیدن به موفقیت عنوان شده
  دستانتان توانا و ذهنتان پربار باد

 13. نظرات کاربران

  درود بر شما

  این اقدامات برای شروع خوب نیست بلکه عالیه. افرین.

  یادت باشه امروز ما دانشجویان رشته های بازاریابی رو به زور میفرستیم دست فروشی رو تجربه کنند.

  این عالیه. این فوقالعادست که شما شروع کردین. هر روز با یک پرسش بخوابید. من چطور باید از کسب و کارهایم پول بیشتری در بیارم ؟؟؟؟؟

  فردا صبحش اقدام کنید و تجربه کنید و کافی هر روز فقط کمی بهتر و بیشتر پیش برید.

  فقط کمی به هدفتون نزدیک تر بشید. فقط کمی بهتر و بیشتر کافیه.

  موفق باشید

 14. فاطمه نظرات کاربران

  مثل همیشه عالی بود استادهدف بزرگ من اینه که ماهیانه 300میلیون تومان درامد داشته باشم وبه دیگران کمک کنم اقدامی که به ذهنم رسیده وانجام هم دادم این بود کلاس عروسک سازی رفتم خیلی یادگیری خوبی دارم هنوز دارم کلاس میرم ولی به کسی که کلاسها روتشکیل میدادگفتم برام شاگرد جمع کنه تابستون اموزش بدم میدونم این اقدام تا300ملیون خیلی فاصله داره ضمنادستفروشی هم شروع کردم ازخوانسارالو می خرم باسودکم دریزد میفروشم البته من کارمندم ایااینها اقدام وعمل خوبی هست یا خیر؟

 15. سوده نظرات کاربران

  خیلی عالی بود. امیدوارم همه خیلی عالی و فوق العاده به اون هدف یا اهدافی که دارن برسن.

 16. شیرین ثناگو نظرات کاربران

  سلام
  عالی عالی بود ..لذت بردم
  تمامی فرمایشات شما استاد جولایی گوهر ناب هست …باید اینها رو با طلا نوشت ..اینها همه نکاتی هست که باید در زندگی روزمره استفاده کنیم
  همیشه برقرار و پاینده باشید استاد عزیز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس