Login

Register

Login

Register

زندگی نامه یوسین بولت سریعترین مرد جهان را حتما بخوانید – راز موفقیت

0 1,052

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 5 دقیقه است.

یوسین بولت: بیوگرافی یوسین بولت

درباره سریع ترین مرد جهان چه می دانید؟ مردی که لقب سریعترین مرد کره زمین را گرفت؛ مردی که 11 بار قهرمان جهان شد؛ مردی گه 8 بار قهرمان المپیک شد؛ مردی که 4 بار بهترین ورزشکار مرد سال شد.

زندگی‌نامه یوسین بولت و گفته‌های یوسین بولت (موفقیت یوسین بولت)

یوسین سنت لیو بولت (Usain Bolt) که با نام یوسین بولت شناخته می‌شود، یک ورزشکار جامائیکایی‌ است که از هیچ به اوج آسمان رسید و الهام بخش افراد زیادی در جهان شده است. میلیون‌ها نفر از او الهام گرفته‌اند. او رکورددار دوی 100 متر و 200 متر است. او را با عنوان سریع‌ترین مرد جهان می‌شناسند. تمرینات اوسین بولت زبانزد خاص و عام است. رکوردهای جهانی او باعث شده تا او را با عنوان سریع‌ترین مرد بر روی کرۀ زمین بشناسند. او در المپیک 2008 چین ، رکورد جهان را شکست و برندۀ سه مدال طلا شد. بهترین رکورد او در مسابقات جهانی ثبت شد که توانست 100 متر را در 9.58 ثانیه طی کند.

کودکی یوسین بولت چگونه گذشت ؟

بوسین بولت، اوسین بولت، سریع ترین دونده جهان، افراد موفق جهان

 

یوسین بولت یا اوسین بولت در آگوست 1986 (30 مرداد 1365) در یکی از شهرهای کوچک ترلاونی جامائیکا به نام شرود کانتنت به دنیا آمد. نام کامل او یوسین سنت لیو بولت بود. والدین او یک خوار بار فروشی داشتند و صاحب سه فرزند بودند. در دبیرستان ویلیام نیب جامائیکا تحصیلات خود را به پایان رساند. سپس در دانشگاه کینگستون تحصیلات عالی خویش را تکمیل کرد. داستان موفقیت او بخش روشن سال‌های اولیۀ زندگی وی است. از همان سال‌های اولیۀ زندگی می‌دانست که بیش از هر چیزی به ورزش علاقه دارد و در همان کودکی نیز بیشتر اوقات خود را صرف بازی کریک و فوتبال در خیابان می کرد.

یوسین بولت می گوید : «به رویاهای خود اعتقاد داشته باشید و خواهید دید که همه چیز امکان‌پذیر است.»

یوسین بولت جهانی می شود.

یوسین بولت که با عنوان صائقه نیز شناخته می‌شود، از همان ابتدا در دوندگی خوب بود. 12ساله بود که بعنوان سریعترین دونده مدرسه در دوهای بالای صد متر شناخته شد . در دوران دبیرستان نیز در دوی سرعت شرکت می‌کرد. یوسین در دوران دبیرستان به رشته‌های ورزشی دیگر روی آورد، اما مربی کریکت او که متوجه سرعت یوسین شده بود از او خواست که رشته‌های دو و میدانی را نیز امتحان کند. پابلومک نیل، دونده سابق المپیک و جارت، مربیگری یوسین بولت را عهده دار شدند و با تشویق های خود به یوسین کمک کردند تا تمام انرژی خودش را صرف بهبود توانمندی‌های دو کند. یوسین نیز که فهمیده بود در چه کاری خبره است ، آن را ادامه داد تا بالاخره موفق شد.
یوسین بولت گفته است: «من می‌دانم چه کاری را می‌توانم انجام دهم، برایم اهمیتی ندارد که بقیه چه نظری دارند یا چه فکری می‌کنند.»

آیا می دانید سرعت یوسین بولت چند کیلومتر بر ساعت است ؟

او در سال 2008 قهرمان مسابقات جوانان شد. او 200 متر را در 20 ثانیه دوید و مدال طلا را از آن خود کرد و قهرمان جوانان جهان شد. او جوان‌ترین دونده‌ای بود که چنین رکوردی داشت. در المپیک 2008 او 100 متر را در 9.69 ثانیه طی کرد و رکورد جهان را شکست. این می دانید یعنی چه؟ این مرد هر ثانیه بیش از 10 متر می دود. شما هر ثانیه در سریعترین دو خود چند متر جابجا می شوید؟ حداکثر سرعت یوسین بولت 44.7 کیلومتر در ساعت است. میانگین سرعت او حدود 38 کیلومتر بر ساعت است.

رکورد جهانی یوسین بولت

بوسین بولت، اوسین بولت، سریع ترین دونده جهان، افراد موفق جهان

 

یوسین بولت به عنوان سریع‌ترین انسان روی کرۀ زمین شناخته می‌شود. او 200 متر را در 20.6 ثانیه طی کرد و به همین دلیل این لقب را به او نسبت داده‌اند. رکورد دیگر او برای دوی 100 متر بوده که 9.69 ثانیه است. به خاطر شخصیت کاریزماتیکش، الهام‌بخش یک نسل شده و در حرفۀ خود تاریخ سازی کرده است.
یوسین بولت موفقیت خود را این چنین توضیح داده: «من می‌دانم چه کاری را می‌توانم انجام دهم، برایم اهمیتی ندارد که بقیه چه نظری دارند یا چه فکری می‌کنند.»

افراد خاصی وجود دارند که به نظر می رسد در هر بخش از زندگی خود موفق هستند.
آنها در روابط عاشقانه ای قرار دارند ، هرگز در مورد پول نگران نیستند و همیشه در حال برنامه ریزی یک سفر یا تجربه شگفت انگیز جدید هستند که به آنها اجازه می دهد یک زندگی پرماجرا را پشت سر بگذارند
ممکن است به این افراد نگاه کنید و تعجب کنید که آنها چه چیزی روی زمین دارند که شما ندارید. شاید احساس حسادت و ناامیدی کرده باشید ، یا شاید حتی با خود به این نتیجه رسیده باشید که هرگز به آن نوع از زندگی دست نخواهید یافت.
مطمئنا به نظر شما هم معمولی بودن چیز جالبی نیست. وقتی میتوانیم کاری کنیم که دنیا از قابلیت های ما انگشت به دهان بماند؛ چرا باید معمولی بمانیم؟! کافی است اراده کنید و این از شما یک آدم ویژه میسازد.
شما نیز میتوانید مانند آنها فوق العاده باشید. دوره نخبگان قانون جذب، به شما کمک میکند تا خواسته های خود را از رویا تا حقیقت دنبال کنید و به آنها دست یابید.
 برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

یوسین بولت فوتبالیست می شود

بوسین بولت، اوسین بولت، سریع ترین دونده جهان، افراد موفق جهان، راز موفقیت، محمود جولایی

 

یوسین بولت فوتبال را چه خواهد کرد؟ به گزارش “سایت راز موفقیت”، گوتزه که در مدت کوتاه حضور یوسین بولت در باشگاه دورتموند برای شرکت در تمرینات این تیم، با یوسین بولت از نزدیک آشنا شده ضمن حمایت از او می‌گوید سریع‌ترین مرد دنیا در ماجراجویی جدیدش یعنی ورود به دنیای فوتبال حرفه‌ای هم موفق خواهد بود. یوسین بولت دارنده‌ی هشت مدال طلای دوی سرعت المپیک در حال حاضر به صورت آزمایشی به تیم سنترال کوست مارینرز استرالیا ملحق شده و امیدوار است تا 12 ماه آینده بتواند با این باشگاه حاضر در لیگ استرالیا قراردادی دائمی امضا کند.

یوسین بولت و رونالدو رفیق یا رقیب ؟

بوسین بولت، اوسین بولت، سریع ترین دونده جهان، افراد موفق جهان، راز موفقیت، محمود جولایی

 

به نقل از سایت خبری فارس رونالدو در یکی از گل‌های مادریدی‌ها بر روی ضد حمله با سرعتی خیره‌کننده از محوطه جریمه خودی پا به توپ به سمت دروازه سویا می‌دود و پس از پاس به هیگواین در ادامه، خود را به محوطه جریمه حریف می‌رساند و گلی فوق العاده را به نام خود ثبت می‌کند. رونالدو در این گل موفق شد فاصله 86 متری را در 9.8 ثانیه طی کند تا در دنیای فوتبال رقیبی جدی برای اوسین بولت دونده و قهرمان المپیک دوهای 100 متر و 200 متر جهان باشد.

خداحافظی اوسین بولت با دنیای قهرمانی

یوسین بولت سریع‌ترین دونده جهان پس از اینکه عنوان نخست دوی 100 متر که در کشور جامائیکا برگزار شد را کسب کرد با هواداران و هموطنانش خداحافظی کرد. این ورزشکار در کینگستون و مقابل چشمان 30 هزار نفر که در استادیوم جمع شده بودند، خداحافظی کرد. یوسین بولت گفته بود در رقابت‌های قهرمانی جهان که مرداد ماه در لندن برگزار می‌شود، رسماً از دنیای ورزش خداحافظی می کنم. بولت که در این رقابت کشوری رکورد 10.03 ثانیه را به ثبت رساند، پس از قهرمانی به خط پایان بوسه زد و گفت: هرگز انتظار چنین جو و حمایتی را نداشتم، ولی می‌دانستم که شرایط خوب است و از همه کسانی به اینجا آمدند و از من حمایت کردند، تشکر می کنم.

ثروت اوسین بولت چقدر است؟

اوسین بولت تا المپیک 2016 سالانه 32٫5 میلیون دلار درآمد کسب کرده است. او تنها دونده ای است که در مجله اقتصادی فوربز جایگاه خوبی در لیست پردرآمد ترین ورزشکاران دارد.

دستاوردهای یوسین بولت

یوسین بولت علاوه بر اینکه رکورددار است، جوایز متعددی نیز دارد. در اینجا لیستی از دستاوردهای او را به شما ارائه می‌دهیم:

  • 4 بار بهترین ورزشکار مرد سال شد.
  • 11 بار قهرمان جهان شد.
  • 8 بار قهرمان المپیک شد
  • در سال‌های 2008 و 2009 به عنوان دوندۀ سال انتخاب شد.
  • از سوی IAAF پنج بار به عنوان ورزشکار برتر جهان شناخته شد.
  • در سال‌های 2008، 2009 و 2012 از سوی بی‌بی‌سی به عنوان برترین شخصیت ورزشیِ خارجی انتخاب شد.
  • از سوی AIPS به عنوان ورزشکار مرد سال انتخاب شد.
  • همچنین به عضویت محفل جامائیکا درآمد. او جوان‌ترین عضو این محفل بود.

اگر می‌خواهید مطالب بیشتری در رابطه با داستان‌های موفقیت بخوانید، اینجا کلیک کنید. سایت راز موفقیت به شما کمک می‌کند تا دیدگاه مناسبی در مورد موفقیت اشخاص معروف به دست آورید و برای حرفۀ خود انگیزه بگیرید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس