جیم ران | زندگینامه جیم ران – راز موفقیت

0

زندگی‌نامه بزرگان | جیم ران کیست ؟

جیم ران معتقد است، رازهای موفقیت و توسعه فردی هدف ناخودآگاه تمام انسان‌هاست؛ حتی آن‌ها که به ندرت متوجه‌ آن می‌شوند و همچنین آن‌ها که با ذهن آگاه خود پذیرای آن می‌گردند.

داستان زندگی جیم ران(Jim Rohn) بعنوان یکی از افراد موفق جهان که در 17 سپتامبر 1930 به دنیا آمد، تبدیل به سرمشق بسیاری از افراد موفق ایرانی و جهان شده است. زندگینامه کامل جیم ران را در سایت راز موفقیت مطالعه کنید.

جیم ران کارآفرین و نویسنده بود. سخنرانی‌های تاثیرگذار او موجب دلگرمی میلیون‌ها نفر شده و جرقۀ امید را در اجتماع روشن کرده است.

اگرچه در ابتدا بسیار فقیر بود، با تلاش‌های بی‌دریغ و ارادۀ مصمم توانست در نهایت موفقیت و رفاه فراوانی به دست آورد. جیم ران بیش از 40 سال از زندگی خود را صرف گسترش چشم‌اندازهای ابداعات خویش کرد. او ایده‌های خلاقانه‌ای مطرح می‌کرد و بدین ترتیب به افراد بسیاری کمک می‌نمود تا استراتژای مناسب برای زندگی خود را ایجاد نموده و به موفقیت‌های بزرگی دست یابند.

استعداد جیم ران در سخنرانی

همانطور که در زندگینامه کامل جیم ران عنوان نمودیم، سخنرانی‌های شیوا و هوش صریح جیم ران که موجب شهرت و عزتش شد، باعث شد تا به عنوان یکی از برترین اذهان فلسفی آمریکا شناخته شود. کتاب‌ها و برنامه‌های صوتی و تصویریِ متعددی که جیم ران منتشر نموده است، به مخاطبان کمک کرده تا ظرفیت‌های ذهنی خود را گسترش دهند و اعتقاد و اعتماد خود به توانایی‌های و مقاصد خویش را تقویت کنند.

هر کسی که از توصیه‌های جیم ران پیروی کرد، در نهایت به مقام اجرایی بالایی در شرکت پارامونت رسیده است. جیم ران افراد زیادی را در زمینۀ توسعۀ فردی آموزش داده است و به طور مستمر در زمینۀ آگاهی‌بخشی به مردم فعالیت کرده است. وی در 5 دسامبر 2009 درگذشت.

جیم ران - شغل جیم ران - کتاب های جیم ران

زندگینامه کامل جیم ران

جیم ران در مزرعه‌ای در آیداهو به دنیا آمد و خانواده‌اش به هیچ عنوان مرفه نبود. مادرش کلر و پدرش امانوئل، جیم ران را به مدرسۀ محلی فرستادند. جیم متوجه شد که در آنجا چیزی به جز دانش عرف یاد نمی‌گیرد.

مهارت‌های داستان‌گویی که از پدرش به ارث برده بود، کمک چندانی برای دستیابی به آن‌چه که می‌خواست به او نکرد. جیم ران در طی دوران تحصیل تاکید داشت که آن‌چه که می‌خواست را یاد نمی‌گرفت؛ منظورش زندگی بود. جیم ران پس از یک سال دانشگاه را ترک کرد به دنبال یک شغل حقیقی گشت. هرچند که این کار باعث شد در سن 25 سالگی کاملاً بی‌پول و بدهکار شود.

جیم ران و سفر به اوج

در این هنگام، ران نه‌تنها یک همسر بلکه پدر نیز بود و اصلاً نظری نداشت که باید در ادامه چکار کند. در همان دورانی که به سختی تلاش می‌کرد تا مایحتاج خانواده‌اش را تامین کند، از سوی دوستش به سمینار اِرل شوآف دعوت شد.

از این نقطه بود که سفر 5 سالۀ جیم ران برای خودشناسی آغاز شد و مرحله به مرحله پیش رفت. شوآف به صورت شخصی به آموزش ران پرداخت. او مسائلی همچون ارجحیت رشد فردی به شغل، فلسفۀ درآمد و برتر از همه، تغییر خویشتن را به وی آموزش می‌داد. آخرین مورد از همه مهم‌تر است زیرا برای ایجاد هرگونه تغییر در زندگی، ابتدا باید خود را تغییر داد.

مسیر زندگی جیم ران

بنابراین ران خود را با یک شیوۀ جدید زندگی تطبیق داد – مسیر مستمر توسعۀ فردی. درک این مسئله که می‌توان هر خواسته‌ای را به دست آورد، زمینی محکم زیر پای او قرار داد تا بر آن بایستد. ران در ابتدا فروشندۀ یک فروشگاه زنجیره‌ای بود. با این وجود، او به لحاظ ذهنی بر این مسئله آگاهی داشت که بهتر است فرد از کسب و کار خود سود به دست آورد تا اینکه حقوق بگیر دیگری باشد.

به نظر می‌رسد که آخرین مرحله از زندگی شوآف صرف هدایت ران شده تا به فرد بهتری تبدیل شود، زیرا قبل از اینکه شوآف در سال 49 فوت کند، در پنج سال پایانی عمزش به طور مستمر ران را تشویق می‌کرد تا میلیونر شود. از این رو، ران رویایی که شوآف برای او تجسم کرده بود را تحقق بخشید. هر چند که این داستان بسیار الهام‌بخش و جذاب به نظر می‌رسد، اما تمام این‌ها فقط شروع سفر ران می‌باشد.

جیم ران - زندگینامه جیم ران - زندگی نامه کامل جیم ران

در دهۀ 60، ران به بورلی هیلز کالیفورنیا مهاجرت کرد و داستان خود را در یک کلوب تعریف کرد. آیا خاطرتان هست که گفتیم ران همیشه مهارت‌های داستان‌گوییِ فوق‌العاده‌ای داشته است؟ داستان او با عنوان «پسر اهل مزرعۀ آیداهو که به بورلی هیلز رسید» به خاطر تمام شنوندگان ماند. این قضیه باعث شد تا از سوی مدارس، دانشگاه‌ها و حتی جلسات مختلف برای او دعوتنامه ارسال گردد تا به عنوان سخنران حضور به هم رساند. در سال 1963، ران به طور مرتب شروع به سخنرانی کرد و از آن‌جا بود که به تدریج به عنوان یک سخنران بین‌المللی شناخته شد و در محافل مختلف در سراسر جهان مطرح شد.

افراد خاصی وجود دارند که به نظر می رسد در هر بخش از زندگی خود موفق هستند.
آنها در روابط عاشقانه ای قرار دارند ، هرگز در مورد پول نگران نیستند و همیشه در حال برنامه ریزی یک سفر یا تجربه شگفت انگیز جدید هستند که به آنها اجازه می دهد یک زندگی پرماجرا را پشت سر بگذارند
ممکن است به این افراد نگاه کنید و تعجب کنید که آنها چه چیزی روی زمین دارند که شما ندارید. شاید احساس حسادت و ناامیدی کرده باشید ، یا شاید حتی با خود به این نتیجه رسیده باشید که هرگز به آن نوع از زندگی دست نخواهید یافت.
مطمئنا به نظر شما هم معمولی بودن چیز جالبی نیست. وقتی میتوانیم کاری کنیم که دنیا از قابلیت های ما انگشت به دهان بماند؛ چرا باید معمولی بمانیم؟! کافی است اراده کنید و این از شما یک آدم ویژه میسازد.
شما نیز میتوانید مانند آنها فوق العاده باشید. دوره نخبگان قانون جذب، به شما کمک میکند تا خواسته های خود را از رویا تا حقیقت دنبال کنید و به آنها دست یابید.
 برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

رسالت فکری جیم ران

از جذاب ترین اعتقادات جیم ران در برخورد با مشکلات این است که میگویید: آرزو نکنید مشکلاتتان کوچک و یا حل شود; بلکه خود را برای مشکلات بزرگ قوی کنید; دقیقا آن زمان است که میتوانید با هر چالش و مشکلی مقابله کنید.

البته فراموش نکنید که مبدا خشن بودن و قوی بودن را با هم اشتباه بگیرید. بی شک یک انسان رئوف و مهربان هم میتواند قوی و با استانه تحمل بالایی باشد.

نکته بسیار جالب در شخصیت جیم ران این است که وی میان مفاهیم متضاد مرز بسیار باریکی میدید: فروتن و ترسو، مغرور و متکبر،شاید به ظاهر صفاتی متضاد باشند اما ممکن است با لغزشی بسیار کوچک جابجا شوند.

جیم ران یکی کلید طلایی برای موفقیت دارد که آنهم نظم و انضباط است . وی بر این باور است که از طریق برنامه ریزی و نظم دادن به امور زندگی میتوان به تمامی اهداف هرچقدر هم که بزرگ و ارزشمند باشند دست یافت. و از انضباط  پلی میساخت تا هدف و پیشرفت را به هم متصل کند

وی هموار و در تمام سخنرانی هایش عنوان نموده است که موفقیت چیزی نیست جز چند کار مرتب و مداوم که روزانه تمرین می‌شود.

 

نکات شغلی جالب جیم ران

زندگینامه جیم ران از هنگامی که وارد قلمرو توسعۀ فردی شد، زندگی پر حادثه‌ای داشت. حرفۀ او به میلیون‌ها نفر کمک کرد تا به بینش‌های مفیدی دست یابند و به در حوزه‌هایی به جهانیان کمک نمود که تا قبل از آن موقع بدان‌ها پرداخته نشده بود.

ران به عنوان یک نویسنده، کارآفرین و میلیونری که از صفر شروع کرده بود، مصمم بود به اطرافیانش کمک کند تا به آرزوهایشان برسند. سمینارهای او حدود 39 سال طول کشید و در این مدت با بیش از 4 میلیون نفر در سراسر دنیا سخن گفت. جیم ران در سال 1985 از سوی موسسۀ سخنرانان ملی برندۀ جایزۀ CPAE شد. او بیش از 25 کتاب نوشت و چندین برنامۀ صوتی و تصویری منتشر کرده است. او یک افسانۀ واقعی است. او یک سخنران انگیزشی زبده است که می‌توان با ویل راجرز مقایسه‌اش کرد.

دستاوردهای جیم ران

جیم ران یکی از آگاه‌ترین و زیرک‌ترین چهره‌های نسل خویش بود. در زندگینامه کامل جیم ران عنوان شد که ران با نوشتن بیش از 25 کتاب و تبدیل آن‌ها به برنامه‌های صوتی و تصویری توانست شهرت جهانی به دست آورد. «هنر زندگی استثنایی» و «چالش موفقیت» دو نمونه از آثار برجسته وی می‌باشند. او جوایز مختلفی دریافت کرد، مانند CPAE که از سوی موسسۀ سخنرانان ملی به او اهدا شد و بسیاری جوایز دیگر.

یکی از این جوایز توسط رئیس آن دورۀ NSA، مارک سنبورن به او اهدا شد که با عنوان برترین جایزۀ تاثیرگذار از آن یاد می‌شد. هنگامی که این جایزه را به ران اهدا می‌کرد، از 2500 مخاطبی که آن‌جا بودند این سئوال را پرسید «کدام از شما فکر می‌کنید که زندگی‌تان تحت تاثیر اندیشه‌های ران قرار گرفته است؟» بیش از 1800 نفر ایستادند…

سخنرانی های جیم ران، جیم ران

تاثیر‌گذاری و مربی‌گری ران

در زندگینامه جیم ران بارها عنوان شد که جیم ران دانه‌ای کاشت که به یک درخت بسیار زیبا تبدیل شد. سال‌هاست که افراد از میوه‌های آن درخت سود می‌جویند. آموزش‌های او زندگی میلیون‌ها نفر را تغییر داده‌است. افرادی که امید خود را کاملاً از دست داده بودند و حال روز به روز بهتر می‌شوند.

این قضیه شامل حال افرادی همچون ویکتور هنسن، سانبورن، آنتونی رابینز، برایان تریسی و جک کنفیلد می‌شود. این فقط تعدادی از این دسته افراد است (اگر بخواهیم لیست کنیم باید بیش از شش میلیون اسم بنویسیم). جک کنفیلد نویسندۀ مجموعه کتاب‌های سوپ مرغ می‌باشد. تی.هارف اِکِر هم نویسنده بود و هم معلم وینسنت گینس ایوانز در اندونزی.

به غیر از مربی‌گری سخنرانان و نویسندگان مشهوری همچون برایان تریسی، ران مربی افرادی همچون کریس ویدنر نیز بوده است که نه‌تنها معلم سیمنار‌های ارکان دوازده‌گانه شد – این سمینار بر اساس کتابی نوشتۀ ران نام‌گذاری شده است، یعنی دوازده ارکان موفقیت که آخرین کتاب ران می‌باشد – بلکه به عنوان یک سخنران انگیزشی بین‌المللی به فعالیت خود ادامه داد. شاید ران برای ویدنر همانند شوآف بوده است. به جز این افراد، موسس هربا لیف که مارک ر.هیوز نام داشت، همانن تونی رابینز از کمپانی ران مزایای فراوانی برد. تونی رابینز نیز یک سخنران می‌باشد.

میراث جیم

جیم ران پس از مرگش همیشه در خاطر مردم باقی مانده است، جیم ران را دوست می‌دارند و بارها برایش مراسم یادبود برگزار نموده‌اند. ویدئویی که به رسم یادبود جیم ران ساخته شده بود، بیش از صد هزار بازدید داشت. افراد بسیاری از آموزه‌های او استفاده می‌کنند و زندگی خویش را بهبود می‌بخشند. جیم ران میراث گرانبهایی از خود به جای گذاشت که تا به امروز میلیون‌ها نفر از آن بهره می‌برند.

خلاصه ای از زندگی جیم ران

زندگینامه کامل جیم ران ، کتاب های جیم ران

هر انسانی خودش زندگی خودش را رقم می‌زند و به منظور انجام این کار، باید از اصول اولیۀ زندگی پیروی نماید و برای توسعۀ دائمی به بینش‌هایی در مورد خویشتن دست یابد. جیم ران یک بچۀ روستایی در آیداهو بود که کالج را ترک کرد. هنگامی که با شوآف دیدار کرد، دریافت که می‌تواند بلندپروازی کند و به آن‌چه که رویایش را در سر داشته، حقیقتاً دست یابد. جیم ران شش سال پس از اینکه ورشکست شد، به یک میلیونر تبدیل گشت. به همین دلیل داستان او می‌تواند الهام‌بخش شنوندگان باشد.

مهارت‌های بی‌نظر او در داستان گویی مدت‌ها نهفته باقی ماند تا اینکه بالاخره از آن برای صحبت با جهانیان استفاده کرد و میلیون‌ها نفر را در سراسر دنیا به خود جذب نمود. افرادی که سر در گم بودند و به واسطۀ ران توانستند زندگی خود را بهبود ببخشند.

اذهانی که تحت تاثیر جیم ران قرار گرفتند، او را می‌ستایند و تا به امروز از وی دنباله‌روی می‌کنند. جیم ران از بین ما رفته است ولی هرگز فراموش نمی‌شود و میراثی که از وی به جا مانده، به دانش‌آموزانش رسیده است.

17 گفتۀ ارزنده از زندگینامه جیم ران

جیم ران یکی از چهره‌های شاخص در دنیای رشد شخصیت بود. او به ما یاد داد که موفق شدن یک انتخاب است و همچنین به ما یاد داد چگونه موفق شویم. هنگامی که در سال 2009 درگذشت، فلسفۀ ارزندۀ او همچنان در میان مردم گسترش می‌یافت. فرقی ندارد راه رسیدن به دستاوردهای شخصی چقدر دشوار شود، ما همیشه می‌توانیم از رهنمودهای ارزشمند ران استفاده کنیم. اکنون زندگی و میراث جیم ران را با ذکر 17 مورد از گفته‌های با بصیرت او جشن می‌گیریم.

بهترین‌های وی در سایت راز موفقیت

جیم ران، جیم ران بزرگترین سخنران انگیزشی

 1. هر جایی که هستید، با هر آن‌چه که دارید شروع کنید.
 2. بدون فعالیت دائمی، خطرات زندگی بر ارزش‌های آن چیره می‌شوند.
 3. هر چه بیشتر اهمیت بدهید، می‌توانید قوی‌تر باشید.
 4. اگر اوضاع را نمی‌پسندید، آن را تغییر دهید! شما هویج نیستید.
 5. شخصیت کیفیتی است که خصوصیات مهمِ بسیاری را در خود جای می‌دهد، از جمله وقار، شجاعت، پشتکار، اعتماد به نفس و خرد. برخلاف اثر انگشت‌هایتان که تغییر ناپذیر هستند، شخصیت را می‌توانید در خود ایجاد کنید و مسئولیت تغییر آن را بپذیرید.
 6. چالش بزرگ این است که به تمام آن‌چه که دارید تبدیل شوید. باورتان نمی‌شود که به حداکثر رساندن قابلیت انسان و فرا رفتن از محدودیت‌ها با روح انسان چکار می‌کند.
 7. شما نمی‌توانید تصمیم خود را یک شبه تغییر دهید، اما می‌توانید مسیرتان را یک شبه عوض کنید.
 8. نگویید «اگر می‌توانستم، این کار را می‌کردم.» بگویید «اگر بتوانم، می‌کنم.»
 9. انضباط پتانسیل اعجاز در آینده را دارد.
 10. زندگی فقط گذر زمان نیست. زندگی مجموعه‌ای از تجربه‌ها و سختی‌هاست.
 11. موفقیت، جادو یا مسئله‌ای اسرارآمیز نیست. موفقیت نتیجۀ طبیعی به کارگیریِ مستمرِ مسائلِ اساسی می‌باشد.
 12. اگر شما برای هدف‌هایتان کار کنید، هدف‌هایتان نیز برای شما کار می‌کنند. اگر برای برنامه‌هایتان کار کنید، برنامه‌هایتان نیز برای شما کار می‌کنند. هر چیز خوبی که بسازیم، در نهایت ما را می‌سازد.
 13. خوشبختی چیزی نیست که آن را به آینده موکول کنید. چیزیست که باید برای حال طراحی نمایید.
 14. یادگیری آغاز رفاه است. یادگیری آغاز سلامت است. یادگیری آغاز معنویت است. جستجو و یادگیری جایی است که تمام معجزات آغاز می‌شوند.
 15. فلسفۀ شخصی شما بهترین فاکتور تعیین کننده در پیشبرد زندگی‌تان می‌باشد.
 16. چقدر باید تلاش کنید؟ همیشه.
 17. ما در تمام عمر خود مشغول مبارزه با عوامل محدودکننده خواهیم بود. اگر بیخیال باشیم، علف‌های هرز منفی‌گرایی به باغ ما نفوذ می‌کنند و همۀ داشته‌های با ارزشمان را از ما می‌گیرند.

اگر از خواندن زندگینامه کامل جیم ران لذت بردید لطفا آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس