Login

Register

Login

Register

10 راهکار برای اینکه پایان سال 98 پر از موفقیت های بزرگ باشد-راز موفقیت

15 99

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 13 دقیقه است.


آیا از عملکرد خودت در سالی که گذشت راضی هستی؟

 • تصمیمات شما برای سال 1398 چه بود؟
 • آیا برنامه ­ریزی برای رسیدن به اهداف سال 1398 داشتید؟
 • آیا برای سال 98 هدف بزرگی را مشخص کرده بودید؟ یا از رسیدن به اهداف بزرگ در چند ماه باقیمانده تا پایان سال ناامید شده اید؟
 • یا شاید مثل سال های قبل هرگز نمی­ خواهید برای چند ماه باقیمانده تصمیم گیری کنید؟

اگر پاسخ شما گزینه چهارم است، تنها نیستید.

بسیاری از مردم وقتی سال به سال تصمیماتی می­ گیرند، فقط می­ توانند آنها را برای چند هفته یا چند ماه نگه دارند و بعد روحیه خود را از دست می­ دهند.

چرا بیخیال اهداف خود میشویم؟

در شروع هر سال، همه ما بهترین قصد و تصمیم و بهترین فرصت را پیش رو داریم (سال نو، شروع نو)، آیا از این بهتر هم می شود؟ هفته آخر اسفند و هفته اول فروردین همه ما می شنویم که “برنامه ات برای سال 1398 چیست؟”

در سال جدید چه کارهایی می خواهی بکنی؟ یعنی تمرکزت بر روی “چه کاری” است و نه “چگونگی”؟ وقتی بیشتر نگران اهدافی که تعیین کرده اید باشید تا چگونگی انجام دادن آنها یا حتی اینکه این اهداف واقع بینانه و قابل دست یابی هستند یا نه، می­ توانید خودتان را برای شکست برنامه ریزی کنید.

اکنون اگر می­ خواهید در تصمیمات خودتان در ماه های پایانی سال 1398 موفق باشید، این مطلب را حتما بخوانید. اجازه دهید بر این موضوع تمرکز کنیم که در روزهای باقیمانده سال 98 چگونه می ­توانید برای کسب موفقیت برنامه ریزی کنید.

اشتباهات تصمیم گیری شما در سال 1398 چه بوده است؟

دو اشتباه معمول وجود دارد که مردم حتی قبل از اینکه شروع به برنامه ریزی برای سال جدید کنند مرتکب می شوند: آنها در مورد اینکه “چه کاری باید انجام دهند فکر می­ کنند” به جای آنکه به “چه کاری دوست دارند انجام دهند” فکر کنند و بدتر از آن به “کارهایی فکر می­ کنند که باید انجام دادن آنها را متوقف کنند” به جای آنکه به این فکر کنند که “حقیقتا به چه چیزی می­ خواهند دست یابند.”

چه کاری باید در این ماه های پایانی سال انجام دهم؟ انجام دادن چه کاری را باید متوقف کنم؟ دیگران پیشنهاد می­ کنند چه کاری انجام دهم؟

برای اینکه در هر تغییری موفق باشید، حقیقتا باید آن را بخواهید. تا زمانی که وقت نگذارید و ببینید واقعا چه چیز را می خواهید (به جای آنکه چه کاری باید انجام دهید یا نباید انجام دهید.) همواره تصمیماتی می­ گیرید که کاملا به آن متعهد نخواهید بود.

پس دوست من شما باید دراین چند ماه باقیمانده از سال 1398، بر خلاف سالهای قبل یک کار مهم انجام دهید، بله بازهم باید بنویسید. می دانید که از نظر من نوشتن معجزه می کند. لطفا بنویسید واقعا چه چیزهایی می خواهید در سال 1398 داشته باشید و یا بشوید علی الخصوص در همین چند ماه پایانی؟

بنویسید تا در ذهن و ضمیر شما تعهد ایجاد گردد. بدون تعهد، انگیزه ای نخواهید داشت و پس از اولین شکست یا مانع متوقف می ­شوید. بنابراین اولین قانون تصمیم گیری­ های شما این است که آن تصمیمی را برگزینید که به آن متعهد باشید. تصمیم شما باید در شما اشتیاق و عشق ایجاد کند. تصمیم شما باید برخاسته از نیاز و خواست واقعی و برخواسته از اعماق ذهنتان باشد تا انگیزه و اشتیاق سوزان همیشگی ایجاد شود.

دوستان من! لطفا تصمیمات را به سادگی فقط برای آنکه باید کاری انجام دهید یا کسی به شما گفته که باید این کار را انجام دهید نگیرید. تصمیمات جدید شما پتانسیل این را دارند که بسیار قدرتمند و انگیزشی باشند، چون گرفتن این تصمیم ها یک تمرین کاملا شناخته شده است. چون شما آدم متفاوتی از آنچه در ابتدای سال 98 بوده ای یا هستی. یا حداقل این ادعا و تصمیم را داری. هر کسی می­ داند که دیگران چنین تصمیم هایی می ­گیرند و این می ­تواند یک شبکه حمایتی بزرگ و دوجانبه را فراهم کند. پس چه خوب اگر تصمیمی مشترک با دوست و یا همسر و فرزند خود بگیرید. چه خوب اگر با همکاران و شرکای کسب و کارتان تصمیم بسیار بزرگی بگیرید. این انگیزه و پشتیبانی بیرونی همراه با انگیزه درونی و تمایل شما به موفقیت، چیزی است که می ­تواند تفاوت بین شکست و پیروزی را ایجاد کند. برای پیروزی شما چیزی جز یک تصمیم قدرتمند و متفاوت اشتیاق آور لازم نیست. شما به یک تصمیم نیاز دارید که هر وقت به آن فکر کردید، تک تک سلول‌های وجودتان لبریز از انگیزه و شادمانی و رضایت گردد.

در شب‌های سمینار آنلاین همیشه با هم این عبارت را تکرار می کنیم:

 • من کاپیتان سرنوشتم هستم.
 • من کاپیتان روح و روانم هستم.

دوستانم لطفا، سکان کشتی زندگی رویایی خود را در همین روزهای باقیمانده از سال 1398 بدست بگیرید و بیاد داشته باشد که همه چیز با یک تصمیم قدرتمند و خوب شما آغاز و خاتمه می یابد. واقعا تصمیمتان چیست؟ کشتیِ کاپیتانی که تصمیم مشخص و قدرتمندی نداشته باشد، چه فرقی میکند که به کدام سمت برود! لطفا تصمیمی برای مقصد و نقشه راه کشتی زیبای خود بگیرید تا کاپیتان وجودتان شما را به سرزمین رویایی خوشبختی و سعادت و آرامش برساند.

حتما بخوانید: چگونه سریع تغییر کنم؟

اما شاید بپرسید که چنین تصمیم مهمی چه خصوصیاتی دارد؟

در ادامه از قوانین دو قلوی طلایی یک تصمیم برای شما می گویم تا تصمیمات قدرتمندتان برای پایان سال 1398 سرنوشت تصمیمات سالهای قبل را نداشته باشد.

دو قانون برای تصمیمات پایان سال 1398

2 قانون سایت “راز موفقیت” برای تصمیمات پایان سال به شما کمک خواهد کرد تا ضمیرناخودآگاه خودتان را برای موفقیت، در ماه های پایانی سال برنامه ریزی کنید. مواجه شدن با چالش ها و موانع در طول مسیر اجتناب ناپذیر است. ما هرگز چالش‌ها را منکر نمی‌شویم. “ما از شما می خواهیم تا چالش را یک فرصت بی‌نظیر ببینید.” در هر حال با نقشه رو به جلو و دنبال کردن این قوانین، به شما قول می‌دهم، به جای آنکه تلوتلو بخورید یا متوقف شوید، بسیار آسان‌تربتوانید با این مسائل روبرو شوید.

قانون اول: در همین چند ماه باقیمانده از سال 1398 به تصمیماتتان متعهد باشید :

همه تصمیمات موفقیت آمیز، همیشه با یک تعهد قوی برای ایجاد تغییر شروع می ­شوند. برای موفقیت، باید باور کنید که کاری را که برای رسیدن به اهدافتان لازم است انجام دهید. شما باید کاری بکنید تا نتیجه ای برای شما داشته باشد و این باور با حمایت بی دریغ شما از خودتان تقویت می شود. نمی‌شود دست روی دست بگذارید. همین ماه از امسال را از همان آغاز با اقدام و عمل شروع کنید. اولین و بهترین اقدام شما نوشتن تصمیمات است.

لطفا بعد از خواندن این مقاله لیست تصمیمات خود را تهیه کنید و مجددا این مقاله را بخوانید.

سال 1397- سایت راز موفقیت، تحویل-سال،سال،

تصمیماتی را بگیرید که واقعا می ­خواهید به آنها برسید و آنها را مثبت نگه دارید.

تصمیمات خود را بنویسید و در جای مناسبی نصب کنید تا همیشه تمرکزتان را روی آنها حفظ کنید. تصمیمات خود را به همه اطرفیانتان اعلام کنید. آنها به شما کمک می­ کنند تا پاسخگو باشید. مراسمی برای شروع تعهداتتان ترتیب دهید این کار باعث می شود آنها برای شما واقعی و ویژه به نظر برسند. تصمیم گیری را به لحظه آخر موکول نکنید، وقت بگذارید و در مورد اهدافتان فکر کنید. اگر این کار را انجام ندهید، این ریسک وجود دارد که به محیط فعلی خود واکنش نشان دهید و آن تصویر بزرگ را از دست بدهید.

از خودتان سوال کنید که آیا می­ توانید مالکیت کامل تصمیمات تان را به عهده بگیرید از جمله:

 • این تصمیم، ایده خودم است یا دیگری؟
 • آیا این تصمیم در من ایجاد انگیزه می­ کند و به من قوت می­ بخشد؟
 • آیا این تصمیم با فاکتورهای دیگر زندگی من هم خوانی دارد؟ مانند ارزش ­ها و برنامه­ های بلند مدت.

به یاد داشته باشید دلیلی ندارد که دست یابی به تصمیماتتان، مثلا یک سال طول بکشد، این چند ماه بهترین زمان برای دستیابی به اهدافتان است.

نکته: تصویرسازی، یک تکنیک قدرتمند برای کمک به شما برای متعهد بودن به اهداف و تصمیماتتان است. سعی کنید خودتان را تصور کنید که به اهدافتان دست یافته­ اید.

چه احساسی دارید؟ چه دیدی دارید؟ کجا هستید، چه کاری انجام می­ دهید؟

با تصویرسازی خود در موقعیتی که آرزویش را دارید، می ­توانید باورهایتان را تقویت کنید که توانایی رسیدن به آنها را دارید و انگیزه خود را تقویت کنید.

قانون دوم: در سال 1398 واقع بین باشید.

بسیاری از ما ممکن است تصمیماتی برای سلامتی مان بگیریم این تصمیمات می­ تواند کاهش وزن، ترک سیگار یا تغییر افکار و عادتهای نا سالم باشد. واقعا بهترین راه برای اینکه به اهدافمان برسیم چیست؟ روانشناسان متوجه شدند که اگر اهداف خود را به هدف­های کوچک­تری که قابل اندازه گیری، خاص و براساس زمان باشند تقسیم کنیم، احتمال رسیدن به این اهداف بطور شگفت انگیزی افزایش می ­یابد. همچنین شما نیز انگیزه و اشتیاق بیشتری در خود احساس خواهید کرد.

ده نکته اساسی در تنظیم اهداف پایان سال 1398:

1 : فقط یک تصمیم و هدف برای ماه های باقیمانده از سال 1398 داشته باشید :

لطفا تصمیم مشخصی داشته باشید تا تمرکز و توجه بیشتری از شما بگیرد. با این کار ساده، شانس شما برای موفقیت بیشتر خواهد شد. تمرکز بر یک هدف و تصمیم مشخص همیشه قدرت ایجاد می کند و قدرت احتمال دست یابی شما به اهدافتان را بشدت افزایش می دهد.

2: تا آغاز هفته جدید یا ماه جدید برای تصمیم گیری صبر نکنید :

از هم اکنون وقت بگذارید و در مورد آنچه که می ­خواهید به آن برسید تصمیم بگیرید. همین الان و نه حتی یک ساعت دیگر. بله ادامه مطلب را رها کنید و اول بروید سراغ تصمیمات جدی خودتان. لیست خود را کامل کنید و زمان نوشتن آن تصور کنید هیچ محدودیتی برای انتخاب و تصمیم شما در بیرون از ذهن تان وجود ندارد.

3: از اتخاذ تصمیمات قبلی در سال 1398 امتناع کنید:

تصمیم گیری برای دستیابی به اهداف و نیات قبلی موجب سرخوردگی و ناامیدی شما می­ شود. گذشته در گذشته. امروز چه تصمیمی دارید، مهم نیست که ابتدای سال چه تصمیماتی داشتید و آیا به آنها دست یافته اید یا نه!

4: همرنگ جماعت نباشید. در پایان سال 1398 هدف های معمول را دنبال نکنید:

به جای آن فکر کنید که خودتان واقعا از زندگی چه می ­خواهید. تصمیم گیری یک کار شخصی است و هیچ ارتباطی به تصمیمات دیگران ندارد. خودتان و برای خودتان تصمیم بگیرید. هرچقدر شخصی تر و برخاسته از شناخت خود باشد هم آنقدر موثرتر و نتایج، شگفت انگیزتر خواهد بود.

5: اهداف پایان سال 1398 را به چندین گام تقسیم کنید:

بر دستیابی به اهدافی که منسجم، قابل اندازه گیری و مبتنی بر زمان باشند تمرکز کنید. هرگز به 20 کیلو کاهش وزن در یک هفته فکر نکنید، اینکار باعث میشود انگیزه خود را زود رها کنید. این تصمیم، در 20 گام یک کیلویی چند ماهه بهتر و قابل دست یافتنی تر خواهد بود.

6: در ماه های پایانی سال 1398 با دوستان و خانواده تان در مورد اهدافتان صحبت کنید:

این کار احتمال دریافت پشتیبانی و امتناع از شکست را بیشتر می­ کند. این موضوع را هم در نظر داریم که اگر فردی از خانواده منفی نگر بود و یا اهداف و تصمیمات ما را مورد تمسخر قرار داد،شاید لازم نباشد با این یک نفر صحبت کنیم. همیشه افرادی را داریم که ما را حمایت کنند.

7: برای اینکه در ماه های پایانی سال 1398 انگیزه خود را حفظ کنید، باید :

چک لیستی تهیه کنید در مورد اینکه دستیابی به اهدافتان چه کمکی به شما می ­کند. نتایج اهداف بر زندگیتان و آثار آنها در صورت تحقق را حتما بنویسید و اشکالی ندارد کمی موثرتر و خوش رنگ تر از واقعیت بنویسید.

8: وقتی به یکی از اهداف کوچک تان دست می ­یابید به خودتان پاداش کوچکی بدهید:

این کار به شما کمک می ­کند تا با انگیزه بمانید و احساس پیشرفت کنید. چطور در صورت یک اشتباه کوچک تا مدتها خود را شماتت می کنید. لطفا برای هر قدم حتی کوچک یک پاداش بزرگ بخود بدهید تا ذهنتان نسبت به نتایج شرطی شود.

9: در ماه های پایانی سال 1398 هر کاری می کنید ثبت کنید:

برنامه ­ها و پیشرفت تان را از طریق نوشتن در یک دفتر، پر کردن یک صفحه در کامپیوتر یا پر کردن یک تابلو با تصاویر و نمودارها بطور منسجم ثبت و حفظ کنید.

مسیری را که آمده اید را ثبت کنید تا بدانید کجایید و چطور به اینجا رسیدید و در نتیجه چقدر دیگر باید در راه باشید.

10: در ماه های پایانی سال 1398 انتظار داشته باشید که گاهی به عادات قدیمی خود بازگردید:

به جای آنکه شکست فعلی را دلیلی برای تسلیم شدن بدانید آنرا به عنوان یک عقب نشینی موقت در نظر بگیرید. شما نمی توانید یک شبه آدم قبلی را تغییر بدهید. به خودتان اجازه گریز بدهید. مهم این خواهد بود که عموما و آگاهانه در مسیر پیش رو باشید. زیگ زاگ رفتن همیشه بهتر از نرفتن است.

کاری که الان باید بکنید دقیقا چیست؟

هم اکنون شروع کنید.

پایان سال 1398 یک پایان سال متفاوت است چون شما اکنون با خواندن این مقاله آگاه تر از سال های قبل هستید.
سال 1397- سایت راز موفقیت، تحویل-سال،سال،

هدف های مقدس تان را با توجه به 10 نکته بالا، برای ماه های پایانی سال لیست کنید.

در مقابل هر هدفی، تصمیم جدی و قدرتمندی بنویسید که برای تحقق هدف خود ضروری و اساسی می دانید.

اقدامات لازمه را از همین الان اجرایی کنید.

بهتر است اهداف و تصمیمات بزرگتان را در مرحله اجرا به واحدهای کوچکتر در واحد زمان مشخص و کوتاهتر تقسیم کنید، تا ذهنتان آنرا اجرایی و ساده ببیند.

نتایج را دایما مورد بررسی قرار دهید و هر زمان لازم دیدید تصمیمات و اقدامات جدیدی بگیرید.

خوشبین باشید و در هر شرایطی خود را در حال نزدیک شدن به اهدافتان ببینید.

تصمیمات شما همیشه نتایجی دارد و این نتایج همیشه به نفع شما عمل خواهد کرد.

مهم نیست شما این مقاله را چه زمانی می خوانید! لطفا ماه های پایانی سال 1398 را به ماه های تحقق رویاهایتان بدل سازید، چون شما قدرتمندترین افکار جهان را با خود دارید.

پایان سال 1398، پایان سال شگفتی برای شماست این را شادمانه باور کنید و تصمیم خود را به کاینات اعلام کنید.

برای همه شما سالی پر از افتخار، عزت، کرامت و سربلندی آرزومندم.

15 نظرات
 1. ناهید نظرات کاربران

  عاااااااااااااالی بود,حس میکنم این مقاله رو همین الان جذب کردم چون امروز سر رسیدی هدیه گرفتم تا اهداف سال جدیدم رو بنویسم,حالا با توجه به موردهایی که شما فرمودید مینویسم,
  فلش کارت,من ناهید در سال نودو شش به هدفم رسیدم و خیلی خوشحالم,شکر گذارم خدای مهربان سپاس گزارم کاینات
  برای شما و خانواده محترم ارزوی بهترین هارو دارم
  سپاس که در هر صورت به یاد ما هستید
  سال نو مبارک

 2. نظرات کاربران

  خیلی خوشحالم میبینم اینقدر محکم و قدرتمند سال جدید رو با بهترین اهداف و ارزوها شروع میگنید. امیدوارم سال جدید سال موفقیتهاتون باشه.

 3. مرییم نظرات کاربران

  عالی بود واقعا ممنون استاد ارجمند که تو این حول و حوش سال نوی باستانی هم همچنان همراه ما هستین و ما را با مقالات ارزشمندتون سورپرایز میکنید واقعا خوشحالم که با استادی گرانقدر چون شما آشنا شدم و به خودم میبالم امیدوارم تو این سال جدید درهای بیشتری از موفقیت بروی شما باز بشه و در کنار خانواده گرم خودتون سرافراز و پیروز زندگی کنید و طعم خوشبختی و موفقیت رو با هم بچشید
  من مریم از الان دارم میبینم به تموم اهداف قشنگم رسیدم و آنها رو در آغوش کشیدم چون من مث همیشه خدا و کائنات رو دارم در کنارم و این برای من کافی است
  سپاسگزارتم کائنات شکرگزارتم خدای مهربون من

 4. نظرات کاربران

  این خیلی عالیه که اهداف سال نو رو مشخص کنید. اما یادتون نره بعد از هر هدفگذاری تصمیم و اقدامهایی لازمه مشخص و اجرایی بشه. حتما به درس 11 سر بزنید و فایل خود هیپنوتیزم رو هم استفاده کنید.

 5. *** نظرات کاربران

  با سلام و تبریک سال جدید
  من از هفته های آخر سال 95 تصمیم جدی در مورد زندگی و تحول جدید در زندگی خود دارم و هدفم را برای متاهل شدن گذاشتم و هر روز دارم زندگی جدیدم را تصویر سازی میکنم
  امیدوارم با کمک این ده نکته حتما به هدفم برسم
  ممنون از استاد گرامی

 6. نظرات کاربران

  سال گذشته سال باورها و باور سازی بود اما امسال رو سال ایمان و یقین قرار دادیم. سالی که همه شما باید تغییرات شروع شده در سال 95 رو در این سال در خودتون به نتیجه رسیده ببینید. امسال سال شکوفایی توست. لطفا با ما باشید.

 7. .. نظرات کاربران

  درود بر استاد عزیز و گرامی.همه چیز عالی.همین روند رو ادامه میدیم و به قدرت باور نکردی میرسیم.

 8. نظرات کاربران

  این خیلی عالیه که دوستان با این مقاله شگفت انگیز راهکارهای عملیاتی برای تحقق اهدافشون در سال جدید رو یاد میگیرند. موفقیت همین نزدیکیهاست.

 9. نقدی نظرات کاربران

  قبل از خوندن این مقاله مطمین بودم امسال سال رویایی زندگی منه و بزرگترین رویاهام محقق میشه الان راه عملیاتیشو یاد گرفتم الان مینویسم

 10. مرجان نظرات کاربران

  من اینو ایمان داشتم و دارم که امسال سال منه و من رویاهام رو به حقیقت بدل میکنم و با خوندن مقاله این ایمان در من قوت بیشتری گرفت با تمام قوا تلاش میکنم و این قول رو به خودم میدم که پایان سال96 من بیام و اعلام کنم که رویاهام رو زندگی کردم و بهشون رسیدم ممنون استاد عزیزم که چراغ هدایت ما هستید

 11. سونیا نظرات کاربران

  استاد من لحظه تحویل سال برا خودم و ارزوهام دعا کردم و اونارو به کائنات سپردم ، کل خوانواده هم با من همراه بودن . یک انرژی مثبت دسته جمعی. احساسم اینه که به همشون میرسم امسالو از اونجایی که شادی داشتنشونو هر لحظه دارم خوشبینانه منتظرم

 12. زهرا نظرات کاربران

  سلام استادمقاله خیلی عالی بودمنم خوشحال هستم واردسایت شدم پسرم من راراهنمایی کرد

 13. ساره کامران نظرات کاربران

  سلام وقت بخیر این مقاله خیلی پر مفهوم و پر انگیزه ست و انسان رو متوجه خیلی از اهداف و برنامه ریزی های شاید فراموش شده یا گمشده و یا حتی اهدافی که همیشه در سر داشتیم و نمیدونستیم چطور باید اونو در مسیر موفقیت قرار بدیم میکنه ، استاد بخاطر این مقاله ی پر ارزش که در اختیارمون گذاشتید ازتون تشکر و سپاسگزاری میکنم ه

 14. افسر نیکپور نظرات کاربران

  سلام استاد غزیز این مقاله برنامه ریزی سال 97 و ده راهکار ارائه شده بسیار خوب
  بو دوایجاد انگیزه در برنامه نویسی اهداف را باعث شد خدا را شکر می کنم که با شما آشنا شدم تا از راهکارهای مفید شما بهره ببرم

 15. فرزانه نظرات کاربران

  با سلام خدمت استاد جولایی و تیم راز موفقیت
  بابت مقاله بسیار انگیزشی و کاربردی بینهایت سپاسگزارم . مطمئنم با اجرای این نکات امسال به دو تا از هدفهام با بهترین شرایط میرسم.
  از خداوند به خاطر اینکه این دوره را دقیقا در زمانی که واقعا سردرگم بودم سر راهم قرار داد سپاسگزارم . خدایا شکرت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس