Login

Register

Login

Register

آنتونی رابینز| زندگینامه آنتونی رابینز – راز موفقیت

1 518

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 9 دقیقه است.

زندگینامه آنتونی رابینز | آنتونی رابینز کیست ؟

در این مقاله قصد داریم زندگی نامه تونی رابینز ( آنتونی رابینز ) یکی از افراد موفق و ثروتمند دنیا که به موفقیت های بزرگ و مهمی رسیده است را برای شما شرح دهیم. تونی رابینز که با نام کامل آنتونی رابینز شناخته می‌شود، یک مربی زندگی، گوروی خودیاری و سخنران انگیزشی است که به خاطر کتاب‌های «قدرت نامحدود» و «غول درون خود را بیدار کنید» شهرت یافته است. با این مقاله همراه ما باشید تا با خواندن زندگی‌نامه آنتونی رابینز بدانید آنتونی رابینز کیست ؟ و اطلاعات مفصلی راجع‌ به زندگی‌ وی به دست آورید. آنتونی رابینز سمینارهای مشهوری با نام های «قدرت درون خود را آزاد کن» و «دانشگاه خبرگی» برگزار کرده است. او دربارۀ موضوعاتی همچون سلامت و انرژی، شکستن ترس‌های رایج، افزایش ثروت، استفادۀ بهینه از منابع موجود، حفظ و تقویت روابط و ارتباطات سخنرانی می‌کند و مطلب می‌نویسد. آنتونی رابینز با جان ران ، کار کرد و از او آموخت که درک و سخت‌کوشی اساس موفقیت و خوشبختی است. بدین ترتیب بود که به سخنرانی انگیزشی علاقه پیدا کرد و وارد این حوزه شد. آنتونی رابینز از طریق سخنرانی‌های «پیاده‌روی روی آتش» و حضور در مجله‌های مانند تایم، نیوزویک، فورچون، فوربز، لایف، جی‌کیو، ونتی فِیر، بیزینس ویک و غیره، شهرت فراوانی به دست آورد. همچنین در شبکۀ اُون به همراه اوپرا وینفری به مجری‌گری برنامۀ «کلاس زندگی اوپرا» پرداخت. او یک کارآفرین موفق است و به عنوان مدیر چندین شرکت هتل‌داری، آموزشی، رسانه‌ای و خدمات تجاری در سراسر دنیا به فعالیت می‌پردازد. آنتونی رابینز «مرکز مداخلۀ استراتژیک رابینزمادانز» را بنیانگذاری کرد که برنامه‌ها و دوره‌هایی با هدف درمانی ارائه می‌دهد.

کودکی و سال‌های اولیۀ زندگی آنتونی رابینز

بیوگرافی آنتونی رابینز

تونی رابینز ( آنتونی رابینز ) نویسنده و سخنران مقتدر آمریکایی در 29 فوریه 1960 در خانواده‌ای نسبتاً فقیر در هالیوود شمالی واقع در کالیفورنیا به دنیا آمد. او اصالتاً کروات است که بعد‌ها نام پدرخوانده‌اش، یعنی رابینز را برای خود انتخاب نمود. او در آزوسا بزرگ شد و به دبیرستان گلندورا رفت. آنتونی رابینز پس از گرفتن دیپلم کارھای مختلفی را انجام داد ولی موفقیت زیادی حاصل نشد؛ در سن 22 سالگی در آپارتمان چهل متری محقری، زندگی مجردی فقیرانه ای داشت و به گفته خودش، ناچار بود ظرف های غذای خود را در وان حمام بشوید. گذشته از گرفتاری ھای مالی، در اثر پرخوری و بدخوراکی، بیش از یک صد و بیست کیلوگرم وزن داشت و به علت چاقی، دچار تنبلی، بیحالی و خواب آلودگی شده بود تا اینکه روزی می رسد که دیگر نمی تواند شرایطش را تحمل کند و تصمیم می گیرد همه چیز را تغییر دهد. آنتونی رابینز مرد موفق نام آشنایی است که در عین فقر و فلاکت، رویاھا و آرزوھای جاه طلبانه ای داشت و همیشه خود را در قصر زیبایی در ساحل دریا و نزدیک جنگل سرسبزی مجسم میساخت و برای خود همسری شایسته، اتومبیلی گران قیمت در نظر میگرفت.

« گذشتۀ شما مساوی با آیندۀ شما نیست. » ( تونی رابینز )

شروع زندگی حرفه ای آنتونی رابینز

بیوگرافی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز حرفه خود را با ارتقا دادن سمینارهای انگیزشی جیم ران آغاز کرد. جیم ران یک سخنران انگیزشی، نویسنده و کارآفرین بود. جیم ران به آنتونی رابینز آموخت که خوشبختی و موفقیت به این ربطی ندارد که شخص چه چیزهایی در زندگی دارد، بلکه بر اساس کارهایی تعیین می‌گردد که فرد با منابع موجود در زندگی‌اش انجام می‌دهد. آنتونی رابینز از او الهام گرفت و مربی‌گری زندگی را آغاز نمود. او آموزش و تدریس را در برنامه زبان‌شناسی عصبی (NPL) و هیپنوتیزم اریکسونی آغاز کرد. یکی از بانیان NPL او را در این زمینه آموزش داد. در سال 1983 از تولی بورکان که پدر جنبش پیاده‌روی روی آتش محسوب می‌شود، پیاده‌روی روی آتش را یاد گرفت و آن را در سمینارهای خود به کار بست. حرفۀ آنتونی رابینز به عنوان یک گوروی خودیاری زمانی به اوج رسید که فروش‌ برنامه‌هایش را از طریق کتاب و تبلیغات [اطلاعاتی] در تلویزیون آغاز کرد. آنتونی رابینز به عنوان «مربی بهترین عملکرد» شهرت یافت و توجه زیادی را به خود معطوف نمود. سال 1987 شروع انتشار کتابهای آنتونی رابینز بود که در ادامه درباره کتابهای او صحبت خواهیم کرد.

در سال 1991 «بنیاد آنتونی رابینز» تاسیس شد که دانش‌آموزان و زندانیان از طریق انگیزاننده های غذایی و برنامه‌هایی که طبق آموزه‌های آنتونی رابینز طراحی شده‌ بودند، بتوانند خودشان را تقویت کنند. از آن‌جا که او به خاطر کتاب‌هایش و برنامه‌های تلویزیونی خیلی معروف بود، در سال 1997 سمینار «آکادمی رهبری» را آغاز کرد. با موفقیتی که در این سیمنارها به دست آورد، از سوی لرنینگ آنکس به عنوان سخنران برتر معرفی شد. شهرت عظیم آنتونی رابینز به عنوان یک سخنران خودیاری باعث شد که سال 2007 در کنفرنس TED به عنوان سخنران برتر معرفی گردد. در سال 2012 نیز سخنرانی او به عنوان ششمین سخنرانی محبوب TED انتخاب شد. آنتونی رابینز موسس «مرکز مداخلۀ استراتژیک رابینز-مادانز» است که در زمینۀ روانشناسی شخصی، خانواده و سازمانی فعالیت می‌کند. او همچنین سیمنارهای زیادی برگزار می‌کند، همانند سمینار چهار روزۀ «قدرت درون خود را آزاد کن» و دانشگاه خبرگی. در سال 2009 آنتونی رابینز «برنامۀ خبرگی در تجارت» را راه‌اندازی کرد. این برنامه به افراد کمک می‌نمود تا کسب و کار خویش را مدیریت کنند و رشد دهند. سمینار به صورت زنده توسط خودش برگزار می‌شود و کارآفرینانی نیز همچون استیو وین، پیتر گابر و غیره، به عنوان مهمان سخنرانی می‌کنند.

آنتونی رابینز سال 2010 در فیلم «تکینگی نزدیک است: یک داستان واقعی دربارۀ آینده» بازی کرد. بعد از آن نیز به صورت افتخاری در فیلم‌هایی همچون «خورشید کم ژرفا»، «واقعیت گاز می‌گیرد»، «مردان سیاه‌پوش» و چندین مجموعۀ تلویزیونی حضور داشته است.سال 2010 یک برنامه به نام «پیشرفت با تونی رابینز» در شبکۀ NBC شروع به پخش کرد که تونی در آن به شرکت‌کنندگان کمک می‌کرد تا مشکلاتشان را حل کنند، اما به دلیل آمار بینندۀ پایین کنسل شد. کمی بعد شبکۀ OWN آن را از سر گرفت. در سال 2001، روزنامۀ «ونکوور سان» آنتونی رابینز را یک «ریاکار» خطاب کرد. آنتونی رابینز در پاسخ به این حرکت، از روزنامه شکایت کرد و موفق شد 20 هزار دلار غرامت دریافت کند.

« اگر همان کاری را انجام دهید که همیشه انجام می‌دهید، همان چیزی را خواهید داشت که همیشه داشته‌اید. » ( تونی رابینز)

افراد خاصی وجود دارند که به نظر می رسد در هر بخش از زندگی خود موفق هستند.
آنها در روابط عاشقانه ای قرار دارند ، هرگز در مورد پول نگران نیستند و همیشه در حال برنامه ریزی یک سفر یا تجربه شگفت انگیز جدید هستند که به آنها اجازه می دهد یک زندگی پرماجرا را پشت سر بگذارند
ممکن است به این افراد نگاه کنید و تعجب کنید که آنها چه چیزی روی زمین دارند که شما ندارید. شاید احساس حسادت و ناامیدی کرده باشید ، یا شاید حتی با خود به این نتیجه رسیده باشید که هرگز به آن نوع از زندگی دست نخواهید یافت.
مطمئنا به نظر شما هم معمولی بودن چیز جالبی نیست. وقتی میتوانیم کاری کنیم که دنیا از قابلیت های ما انگشت به دهان بماند؛ چرا باید معمولی بمانیم؟! کافی است اراده کنید و این از شما یک آدم ویژه میسازد.
شما نیز میتوانید مانند آنها فوق العاده باشید. دوره نخبگان قانون جذب، به شما کمک میکند تا خواسته های خود را از رویا تا حقیقت دنبال کنید و به آنها دست یابید.
 برای کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

کتابهای آنتونی رابینز

اولین کتاب برجسته آنتونی رابینز «قدرت نامحدود» نام داشت که در سال 1987 منتشر شد. در این کتاب به موضوعاتی همچون سلامت و انرژی، غلبه بر ترس‌ها، ارتباطات متقاعدکننده و تقویت روابط فردی پرداخته شده است. اگرچه این کتاب در آمریکا فروش بسیاری داشته اما اصالت آن مورد بحث قرار گرفته است. کتاب معروف بعدی آنتونی رابینز «غول درون خود را بیدار کن» نام داشت که سال 1991 بیرون آمد. او از تکنیک خودش به نام «شرطی‌سازی مرتبط به اعصاب» استفاده کرد تا راهکاری بی بدیل برای توسعۀ فردی در اختیار خوانندگان خود قرار دهد. کتاب‌های بعدی او «گام‌های بزرگ» (1994) و «یادداشت‌هایی از یک دوست» (1995) نام داشتند.

بهترین کتاب آنتونی رابینز در ایران

کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز را میتوان بعنوان معروف ترین و بهترین کتاب آنتونی رابینز در ایران دانست.

آثار برجسته آنتونی رابینز

بیوگرافی آنتونی رابینز

سمینار چهار روزۀ آنتونی رابنیز با نام «قدرت درون خود را آزاد کن» به عنوان برجسته‌ترین کار او شناخته می‌شود. این سمینار در رابطه با این موضوع است که افراد موفق چگونه بر ترس‌های خود غلبه می‌کنند. «دانشگاه خبرگی» یکی دیگر از آثار موفق او است.

زندگی شخصی آنتونی رابینز

همسر آنتونی رابینز که در سال 1982 با وی ازدواج کرد بکی جنکینز است. بکی از ازدواج قبلی‌اش 3 فرزند داشت و آنتونی رابینز آن‌ها را پذیرفت. آن‌ها پس از 9 سال از یکدیگر طلاق گرفتند. مدتی بعد با سیج رابینز ازدواج کرد. تونی رابینز در سال 1994 به تومور مغزی مبتلا شد که اندکی بعد با عمل جراحی برداشته شد.

افراد سرشناس در زندگی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز با افراد شناخته شده‌ای در ارتباط بوده است، مثل: نلسون ماندلا، میخاییل گورباچوف، بیل کلینتون، مارگارت تاچر، فرانسوا میتران و پرنسس دیانا. او این تجربه‌ها را در کتاب «غول درون خود را بیدار کن» به رشتۀ تحریر در آورده است.

جملات آنتونی رابینز

  • رهبران 5 درصد از وقت خود را صرف مشکل و 95 درصد از وقت خود را صرف راه حل می­کنند. راه حل را پیدا کنید و مشکل را از سر راه بردارید!
  • اگر همان کاری را انجام دهی که همیشه انجام می‌دادی، همانی را به دست خواهی آورد که همیشه به دست می‌آوردی.
  • کیفیت زندگی شما بستگی به کیفیت روابط شما دارد.
  • جاده موفقیت با عمل گسترده و عزم راسخ طی می­شود
  • انسان‌های موفق، سوالات بهتری می‌پرسند؛ و در نتیجه جواب‌های بهتری هم می‌گیرند.

 

1 نظر
  1. خلج نظرات کاربران

    عالی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس