قانون جذب در قرآن (قانون جذب در دین اسلام)

34

زمان لازم برای مطالعه این مقاله ارزشمند 13 دقیقه است.


چرا سایت راز موفقیت در موضوع قانون جذب از نگاه قرآن و اسلام مقاله منتشر می کند؟

 

مدت‌ها پیش، زمانی که دوره های قانون جذب را برگزار می کردم، متوجه سیلی از پرسش های مفهومی دانشجویان دوره قانون جذب خود شدم. آن ها نگران بودند و می پرسیدند که نظر و دیدگاه اسلام نسبت به قانون جذب چیست؟

می خواستند بدانند که:

 • آیا قانون جذب با باورهای دینی ما مسلمانان منافاتی ندارد؟
 •  قانون جذب، جزو عرفان های نوظهور جدید زد دین است یا نه؟
 • نظر علما در مورد قانون جذب چیست؟
 •  قانون جذب از دیدگاه مولانا چطور است؟

اینگونه سوالات ما را بر آن داشت تا در این موارد تحقیقاتی انجام داده و گزارشی ارایه کنیم.

آیا می خواهیم قانون جذب را به کسی که قبولش ندارد، بپذیرانیم؟

 

این کار شاید سخت ترین کاری باشد که قصد انجامش را دارید و اصلاً توصیه نمی‌شود. نه اینکه قانون جذب قابل اثبات نیست، اینکه فردی چیزی را نپذیرفته و شما بخواهید زمان بگذارید تا باور شما را بپذیرد، این کار اشتباه بزرگی است.اولا ما باید به تفاوت نظرات و عقاید احترام بگذاریم، دوما این روش اثرگذاری روی باورها و اعتقادات دیگران جواب نمی‌دهد. شما هرگز نمی‌توانید اعتقادات دیگری را تغییر دهید مگر اینکه خود فرد بخواهد و بپذیرد و خودش تصمیم به تغییر بگیرد.توضیح قانون جذبی این هست که فرد باید در مدار باورهای جدید قرار بگیرد. من اینجا هرگز به دنبال اثبات قانون جذب نیستم، زیرا کسی که به این موضوعات علاقه نداشته باشد و در این مدار نباشد، هر چقدر برایش توضیح بدهیم هیچ فایده‌ای ندارد.

دستاورد دوست عزیزی از همراهان راز موفقیت به نقل قول از خودشان:

«من به درخواست همسرم راضی به شرکت در دوره قانون جذب شدم، یا بهتر بگویم همسرم در این دوره ها شرکت می کرد و من زمانی که تغییراتی را در او مشاهده کردم، کنجکاو شدم ببینم استادید در دوره های قانون جذب دقیقا چه می گویند. تقریبا بی اعتماد بودم و فایل ها را با لبخند تمسخر دنبال می کردم تا یک روز هنگام نماز و تلاوت سوره حمد عمیقا به فکر فرو رفتم. بنظرم آیات به طرز عجیبی با جملاتی که شنیده بودم همخوانی داشت.“الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ” همان معجزه شکرگزاری…

خلاصه بعد از آن روز با جدیت بیشتری به فایل ها گوش دادم. ما مستاجر بودیم و صاحبخانه تصمیم گرفته بود که  یک ملیون تومان به اجاره و مبلغ چهل ملیون تومان به ودیعه ما اضافه کند. پرداخت این مبلغ از توان من خارج بود. در کمتر از یک هفته بدون اینکه تلاش بسیاری کنم صاحبخانه ودیع را اضافه نکرد و تنها 500 هزار تومان به اجاره ما اضافه کرد و بعد از سه ما زمینی به من ارث رسید و به لطف خدا توانستم خانه ای برای خودم بهرم»

برای خواندن نتایج و دستاوردهای دوستان راز موفیتی ما کلیک کنید.

 

قانون جذب در قرآن - کائنات و خدا - کائنات در قران - قدرت ذهن انسان در قران

هر فردی تنها پیام‌ها و حرف‌هایی را می‌شنود که در مدار آن قرار داد.

قانون جذب و مدارها

 

اگر به فردی که در مدار فقر باشد، هر چقدر هم ایده‌های ثروت آفرین بکر و مؤثر بدهید، هرگز نمی‌تواند آن ایده‌ها را باور کند و برای انجام آن حرکتی انجام نخواهد داد. دقت کنید دوستان!اصلاً این فرد در شرایطی قرار نمی گیرد که بخواهد چنین ایده هایی را دریافت کند. حتی اگر در چنین شرایطی هم قرار بگیرد، آن را نمی بیند و قدرت درکش را ندارد. دوستان دقت کنید:شاید این افراد 1000 دلیل و مثال واقعی هم داشته باشند که قانون جذب برای آن ها جواب نداده است. این کاملا هم درست است. اما ما هم هزاران دلیل و مثال داریم که برای ما جواب میدهد.

هر کسی به هر چیزی باور داشته باشد، همان واقعیت اوست. اما باید متوجه باشید که این با واقعیت بیرون از او می تواند کاملا تفاوت داشته باشد.به همین دلیل همیشه گفته ام، هیچ اصراری نیست که همه مردم کره زمین این قانون را قبول کنند، برای من همین کافی است که ایرانیان عزیزی که خودشان می خواهند در همه زمینه های زندگیشان رشد کنند و خودشان خالق زندگیشان باشند، این قانون را یاد گرفته و به خوبی اجرا کنند.

کتاب راز و قدرت قانون جذب

 

جالب است بدانید، کتاب راز تاکنون با تیراژ 45میلیون نسخه سالهاست رکورددار پرفروش ترین کتاب در حوزه موفقیت فردی در جهان است و به 52 زبان ترجمه شده است.این عدد نشان دهنده قدرت قانون جذب و همچنین دلیلی محکم بر فراگیر شدن آن است. عموما اینگونه پدیده ها دهان به دهان به این محبوبیت می رسند.

چه کسانی به کارگیری قانون جذب را به دیگران توصیه می کنند؟ بله درست حدس زدید، افرادی که قانون جذب را در زندگی خود به کار برده و نتیجه گرفته باشند آن را به دیگران نیز توصیه می کنند. پس اگر یک نفر دوست شما و یا فلان دکتر (مثلا دکتر هلاکویی) آن را قبول نمی کند، دلیل بر عدم کارکرد آن نیست. این یعنی این که فقط یک نفر هست که هنوز آن را بکار نگرفته تا اثرات آن را در زندگی و حال خود شاهد باشد و نه بیش.

کائنات و خدا - قانون جذب در قران - قانون جذب در احادیث

چرا هنوز از دوره نخبگان قانون جذب برای تحقق آرزوهایتان استفاده نمی‌کنید ؟

 کلیک کنید تا عضوی از نخبگان قانون جذب باشید !‍ 

  مشاوره خرید محصول: ۲۶۷۲۱۸۴۱-۰۲۱

 

قانون جذب از دیدگاه علوم دینی

 

بر اساس مطالعات بنده، از دیدگاه اسلام؛ قانون جذب مشکلی ندارد مگر اینکه افکار موهومی و غیر توحیدی در ذهن افراد پیدا شود. قانون جذب هرگز قدرت ذهن را جایگزین اراده خداوند رحمان نکرده و اصولا خواست و اراده الهی همیشه حاکم بر همه قوانین هستی است.علم حتی اگر توضیح درستی از قانون جذب داشته باشد ، بسیاری از مردم عامه قادر به درک و پذیرش آن نخواهند بود. علم همیشه وجود داشته و در هر برهه زمانی همیشه علم از اذهان عموم مردم جلوتر بوده است.ذهن افراد بسیار معدودی علوم جدید کشف می شد و برای پیشرفت در زندگی عموم استفاده می گردید. دوستانم من نیز چون بسیاری افراد دیگر با قانون جذب بیشتر و بهتر اسلام را درک کردم و به خدای خودم نزدیک تر شدم.

این تصمیم و خواست شماست که قانون جذب را چگونه در کنار باورهای دینی و مذهبی خود بکار بگیرید که در باورها و اعتقادات دینی شما خدشه ای وارد نشود.همیشه هم یادتان باشد شما هر پیامی را مختارید تحلیل کنید و بپذیرید و یا آنطور که می شود هم سویی کرد، تا بهترین ها را در کنار هم داشت و از قانون جذب هم سود کافی را برد.

قانون جذب در قرآن - قدرت ذهن انسان در قران - قانون جذب در قران - قانون جذب در سوره یاس

شکرگزاری در قانون جذب و شکرگزاری در اسلام

 

یکی از ارکان اصلی قانون جذب شکرگزاری است. بسیاری از مخالفین مذهبی قانون جذب ایراد می گیرند که شکرگزاری قانون جذب معلوم نیست که از کیست و یا از کائنات است.شکرگزاری فقط از خدای رحمان معنا دارد و در قانون جذب هم شکرگزاری بابت داشته ها فقط از درگاه خداوند صورت می گیرد و تازه در قانون جذب شما می آموزید بابت چیزهایی که الان ندارید ولی دوست دارید داشته باشید هم ببینید و حس کنید که خدای رحمان آن را ارزانی داشته، بعد شکرگزار آن باشید.

آیا در قرآن به قانون جذب اشاره شده است؟

 

در کتب قبل از قرآن کریم، مانند انجیل، تورات و… اشارات زیادی شده که اینجا کاری با این موارد نداریم.در قرآن نیز در کنار اشاراتی که به داستان پیامبران و اقوام مختلف دارد، درس هایی ناب را آشکارا و پنهان از کاربرد قانون جذب در اختیار ما قرار داده است و در بسیاری از بخش ها مکرراً بیان شده که اهل عقل و تفکر آن را در خواهند یافت.

دوستان واقعیت آن است که هرگز در قرآن و یا هیچ کتاب معتبر دینی دیگری، اشاره مستقیم به قانون جذب نشده، اما مگر در بسیاری از موارد دیگر، ما برداشت خود را مهم قلمداد نمی کنیم. پس تمام مواردی که در این پست بیان می شود، برداشت شخصی نویسنده از ترجمه فارسی تفسیر منابع موجود است. ما مجبوریم برای بررسی موضوع به بخش ها و آیاتی از قران اشاره کنیم. بنده کارشناس علوم دینی و مترجم عربی نیستم و در این مقاله فقط برداشت خود را از منابع موجود در سطح اینترنت بیان می کنم.

در مواردی که لازم بوده به مراجع و نظرات مراکز معتبر از طریق سایت آن ها، ارجاعاتی داشتم که در این بخش ارائه می شود. دوستانم، باور قلبی من این است که مسلمان باید زرنگ باشد. اگر علم و دانشی بود که به سود و نفع مسلمان باشد، باید آن را در چهارچوب عقل و قانون و منطق و باورهای دینی، آگاهانه ارزیابی و استفاده کند، حتی اگر قرار باشد تا چین پیاده رود.در موارد کوچکی هم که منافاتی دیده می شود، بیشتر تحقیق کند و از منابع اصلی پرس و جو کند و در نهایت بپذیرد و یا آن بخش را نپذیرد و بگذرد و نه آنکه کل موضوع قانون جذب را منکر شود.

اگرچه بنده هم قبول دارم که برخی افراد در کتاب‎ها و سخنرانی‎هایشان از قانون جذب به‎گونه‎ای صحبت می‎کنند که گویی اصلاً این عالم خدایی ندارد و در توضیحات خود، انسان را محور هستی توصیف می کنند. اما توجه داشته باشید که این گونه ترجمان مبالغه‎‎آمیز و انحراف‎گونه، هرگز نباید ما را به خطا بیاندازند و باعث شوند که اصل قانون جذب را نفی یا انکار کنیم. این قانون بسیار بدیهی و ملموس است. همه مردم جهان درحال سود بردن از آن هستند و این در حالی است که انکار آن مثل این است که ما بخواهیم قانون جاذبه‎ی زمین را انکار کنیم!

چرا هنوز از دوره نخبگان قانون جذب برای تحقق آرزوهایتان استفاده نمی‌کنید ؟

 کلیک کنید تا عضوی از نخبگان قانون جذب باشید !‍ 

  مشاوره خرید محصول: ۲۶۷۲۱۸۴۱-۰۲۱

یکی از مصادیق قانون جذب در قران

 

قانون جذب در قرآن - کائنات و خدا - قانون جذب در احادیث

با سوره حمد شروع می کنیم که آغاز هر کاری با آن زیباست: در این سوره، انسان با خدای رحمان گفتگو می کند.

بسم اﷲ اﻟرﺣﻣن اﻟرﺣﯾم

ابتدا با نام پروردگار شروع می کنیم که آرامش بخش دل‌هاست. این آرامش قانون جذبی است. حس رضایت و امید و باور به وجود خدا، یگانگی و رحمت بیکران او در بخشندگی.

ما قبول داریم که شخص باید کار را با نام خدا آغاز کند و به این موضوع کاملاً ایمان داشته باشد که خداوند هیچ چیزی را برای خودش نیافریده است، بلکه همه چیز برای انسان است و خداوند منتظر شخصی است که درخواست کند تا از آفریده‌های خود به او ببخشد و خداوند بسیار بخشنده و مهربان است. پس باید کاری کنیم که آن شخصی که خداوند به دنبال اوست ما باشیم.

الحمدالله رب العالمین

« او را شکر می گوییم و سپاسگزار می شویم. » در این مرحله باید از خداوند به خاطر آنچه که به ما بخشیده تشکر کنیم. هم بابت چیزهای که به ما داده و هم چیزهای که از ما گرفته، چون خداوند هر چه که می بخشد از رحمتش است و هر چه که می گیرد از حکمتش و ما باید به خاطر هر دو از خداوند بزرگ و مهربان همیشه شاکر باشیم.

پس در هر شرایطی و در هر موقعیتی، احساس خود را با تمرکز به نکات مثبت زندگی خود، خوب کنید و نگذارید حال بد، در شما گسترش پیدا کند. بر اساس قانون جذب زمانی که غمگین می شوید احساس بدی در درون شما ایجاد می‌شود و این احساس بد باعث می‌شود که اتفاقات بد بیشتری را تجربه کنید.

الرحمن الرحیم

« از او به نیکی یاد می کنیم که بخشنده و مهربان است. » گفتیم خداوند همه چیز را برای انسان متعالی می آفریند. ما با قانون جذب بر اساس آموزه های قرآن، تلاش می‌کنیم کاری کنیم که آن شخص مومن متعالی که خداوند مورد نظرش هست باشیم.

ﺧداوﻧد را به‌عنوان ﺳﺧﺎوﺗﻣﻧد مطلق ﺑﺷﻧﺎﺳﯾم و هرگز او را ﺧﺳﯾس ﻧﭘﻧدارﯾم. ﻧﺎم رﺣﻣﺎن ﺑرای اﻣور دﻧﯾوی و اﻟرﺣﯾم ﺑرای اﻣور اﺧروی اﺳت، پس آن چیزی ﮐه ﻣﺎ در ذهن دارﯾم و ﻣﯽ خواهیم ﺟذب کنیم، ﻣﯽ ﺗواﻧد از ھر دو ﻣورد دﻧﯾوی و اﺧروی ﺑﺎﺷد.

مالک یوم الدین

« به خود یادآور می شویم که باور داریم همه چیز از آن اوست شکی در آن نیست. » مرگی هست و رستاخیزی و آخرتی هست! ما می دانیم هر عملی نتیجه ای معادل به دنبال دارد.

این اقدام و عمل همان اعمال ذهنی و بعد فیزیکی در قانون جذب است که گفتیم اگر مثبت باشد، انعکاسی مثبت و چنانکه منفی باشد انعکاس منفی آن را در زندگی خود خواهیم دید.

این را دیگر به راحتی هم قانون جذب و هم روانشناسی پذیرفته که هر فکر و اقدام تو نتیجه ای در درون و بیرون دارد. اما در قران آمده که، علاوه بر این دنیا نتایج و انعکاسات افکار و اعمال خود را در آن دنیا نیز خواهیم دید که درواقع آن هم انعکاسی از عملکرد ذهنی و فیزیکی این دنیای من و شما است.

قانون فرکانس در قران - قانون جذب در احادیث - کائنات و خدا

ایاک نعبد و ایاک نستعین

« خلوص و ارادت خود را همیشه به خدای رحمان ابراز می نماییم. » دوستان در قانون جذب ما درخواست خود را با در ارتعاش صحیح قرار گرفتن، به خدای رحمان اعلام می کنیم.

ارتعاش و فرکانس انرژی ذهنی نامی است که علم روانشناسی امروز به آنچه قبلاً آن را ارتباط قلبی می دانستیم، نهاده است. اگر کسی با انرژی کارکرد مغز، فرکانس فکری و ارتعاش مشکل درک دارد، اولا می تواند تصور کند همان ارتباط قلبی عمیق با خدای رحمان است.

در اینجا یادمان می ماند که ما همیشه یک معبود بیشتر نداریم و برای هر درخواستی فقط از خدای واحد استعانت می خواهیم. اگر کسی در قانون جذب پیامی غیر از این داد، ما بچه مسلمانان نمیتوانیم این پیام را بپذیریم.

دوستان دقت کنید حتی واژه “کائنات” به مفهوم هر چیزی غیر از خدا و انسان است. کائنات هرگز خدا نیست. کائنات هرگز افریننده و خالق نیست. کائنات واسط بین عبد و معبودش است و دیگر هیچ. کائنات قوانین الهی است و هرچیزی که ما را به ریسمان الهی وصل می‌کند.

دقت کنید که ما در قانون جذب، هرگز قدرت خدا را نفی نمی‎کنیم و باور داریم که همه‌چیز دست خداست و اگر او نخواهد، برگی از درخت به زمین نمی‎افتد. اما درعین‌حال می‌دانیم که خداوند قوانین را در جهان هستی قرار داده که شناسایی آن قوانین و احترام و هم‎سویی با آن ها، ما را از موهبت‎‎های الهی بهره‎مند می‎سازد.

اهدنا الصراط المستقیم

« اصل درخواست خود را مطرح می کنیم »

صراط الذین انعمت علیهم…

« جزئیات درخواست را نیز مطرح می کنیم. » در بسیاری از مطالب مربوط به جذب ثروت در خصوص تغییر باور، برنامه ریزی، نحوه صحبت، رفتار صحیح و… بسیاری از این گونه موارد را خوانده و شنیده اید.

  خداوند به ذهن من و شما قدرت و قابلیت جذب داده است؛ به‎طوری که وقتی به موضوعی فکر می‎کنیم، نوعی انرژی با فرکانس مشخص ساطع می‎کنیم.

این انرژی توانایی انجام کار دارد و می‎تواند خواسته‎ی ما را به سمت‎وسوی ما بکشد و جذب کند. ما در واقع سعی می‌کنیم از قدرت و توانایی که خداوند به ما داده است، به بهترین شکل ممکن استفاده کنیم  و درعین‌حال این را نیز باور داریم که هم قدرت فکر و هم قابلیت جذب را خداوند به ما بخشیده است.

کوچک‌ترین تردیدی ﺑه ﺧدا و لطف و کرم او نداﺷﺗه ﺑﺎﺷﯾم ﯾﺎ ﭼﺷم اﻣﯾدﻣﺎن ﺑه ﻏﯾر از ﺧدا نباﺷد و خواسته های خود را فقط از خدای بخشنده و مهربان بخواهیم و نه بنده او که اگر دیگری را خدای خود بدانیم مسلماً به خواسته خود نخواهیم رسید.

نمونه دیگر در آیه 7 از سوره ابراهیم است:

اعتماد به نفس بالا - اعتماد به نفس

وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّکُمْ لَئِنْ شَکَرْتُمْ لَأَزِیدَنَّکُمْ ۖ وَلَئِنْ کَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِی لَشَدِیدٌ

« و هنگامی را که پروردگارتان اعلام داشت: «اگر شکرگزاری کنید، (نعمت خود را) بر شما خواهم افزود؛ و اگر ناسپاسی کنید، مجازاتم شدید است! »

می دانید که شگر گزاری در قانون جذب یک اصل است و هرگز بدون شکر گزاری و احساس رضایت از هرچه هستی و هرچه دارید، قادر به کسب اهداف و جذب رویاهایتان نیستید.

اینجا خدای رحمان واضح و روشن میگوید که شکرگزاری کنید تا به شما داده شود. بیشتر شکرگزاری کنید تا بیشتر به شما داده شود. دوستان آیا این همه کتاب که فقط در مورد شکرگزاری نوشته شده، پیام خدای رحمان را به ما نمی رساند؟

دوستان شما در قانون جذب بیشتر از هر روش و تکنیک دیگری شکرگزاری می کنید و شاکر خواهید بود. قانون جذب انقدر شکرگزاری را تاکید و سفارش میکند که امکان ندارد در دوره قانون جذب شرکت کنید ولی به آدمی تبدیل نشوید که همیشه و در همه حال شکر گزاری می کند و چه بسیار افرادی که نا دانسته.

ناخواسته، با ناشکری و ناسپاسی داشته ها، بسیاری داشته ها، فرصت ها و شرایط پیش رو را از دست میدهند. حال انتخاب با خود شماست. در زندگی خودتان و دیگران تاثیر عمل به این آیه و قانون جذب را بررسی کنید و تصمیم جدیدی بگیرید.

نمونه ای از توصیه‎های ائمه علیهم السلام، در به‌کارگیری قانون جذب

امام صادق علیه السلام فرمودند:« إذا دَعَوتَ فَظُنَّ أنَّ حاجَتَکَ بالباب»

 «وقتی چیزی می‎خواهی و خواسته‎ای داری، پس این‌گونه بپندار و تصور کن که خواسته‎ی تو دمِ در است (اجابت شده است).»

در اکثر کتاب‎هایی که در زمینه‎ی اجابت دعا وجود دارد آمده است که بعد از این‌که دعاکننده خواسته‎اش را از خداوند درخواست کرد، باید این‎طور تصور و تجسم کند که دعایش اجابت شده و حاجتش برآورده شده است و یکی از شرایط لازم برای اجابت دعا را تصور تحقق خواسته و حاجت ذکر کرده‎اند.

این فرمایش امام صادق علیه‎السلام را از دو دیدگاه می‌توان بررسی کرد؛ یکی این‌که بگوییم این تصور اجابت دعا، به ‎نوعی اثبات و اعلام حسن‎ظن و امیدواری ما به خداوند است که همین حسن‎ظن، ما را شایسته‎ی دریافت رحمت الهی می‎کند.

نگاه دیگر این است که بگوییم این تصور و تجسم خواسته‎ها و اهداف، به‌تنهایی موضوعیت دارد و همان‎طور که در قانون جذب مطرح است، منجر به جذب هدفمان می‎شود.

زمانی که ما هدف خود را تحقق یافته تصور می‎کنیم، این ذهنیت مثبت و تصور خلاق، نوعی انرژی به عالم ساطع می‎کند که خواسته‎ی ما را به‎سوی ما می‎کشد. جالب است بدانید که هر دوی این نگرش‌ها درست است.

قانون جذب در قران -- قانون جذب در احادیث - قانون فرکان در قران

دعا و ارتباط دعا با قانون جذب

 

دعا یعنی با احساس خوب و خلوص نیت از خدای رحمان درخواست کن و ببین و باور کن که در آینده و در زمان مناسب به تو داده خواهد شد. این همان باور قانون جذب هم هست که درخواست می کنیم و بابت آن شکرگزاری می کنیم.

دوستان، شما با قانون جذب بیشتر حضور خدا را حس می کنید، چون تمام طول شبانه روز در حال شکر و ثنای او هستید و با حس خوب باور دارید که شما بنده خوب او هستید و خدای رحمان نظر لطفی بر شرایط زندگی شما دارد.

کجای این احساس ایراد دارد؟ کسی که دعا می‎کند، همان‎طور که وظیفه دارد در راستای دعا و درخواستش تلاش جسمی هم داشته باشد و این تلاش‎ها، در تحقق خواسته‎ی او مؤثر است.

 باید با ذهنیت مثبت و امیدواری، به خود تلقین کند و تجسم نماید که به خواسته‎اش دست یافته است. همان‎طور که تلاش جسمی برای رسیدن به اهداف مؤثر است، تلاش ذهنی نیز بسیار تأثیرگذار است.

ایجاد احساس خوب و شادی در قانون جذب و قران

 

ما در جهانی زندگی می کنیم که خداوند آن را با قوانینی ثابت آفریده است؛ قانون جذب یکی از قوانین جهان هستی است که می گوید: «اگر احساس خوبی داشته باشید، اتفاقات خوبی را تجربه می کنید؛ اگر احساس بدی داشته باشید، اتفاقات بدی را تجربه می کنید».

به میزانی که شما احساس خوبی و آرامش داشته باشید، شرایط و اتفاقاتی را تجربه خواهید کرد که به شما احساس خوب و آرامش بیشتری را می‌دهد. اما می‌بینیم که افرادی بر این عقیده‌اند که: شادی و خوشحالی با دین در تضاد است.

انسان باید همیشه غمگین باشد. قانون جذب می‌گوید اگر غمگین و ناراحت باشید،ناراحتی بیشتری را تجربه می‌کنید و از طرف دیگر افراد زیادی هم می‌گویند که باید انسان غمگین باشد. در اینجا ما به یک تضاد برخورد می‌کنیم و قصد داریم در قرآن که کتاب مرجع است،این موضوع را بررسی کنیم.

قانون جذب می‌گوید: هر فکر و احساس شما دارای یک فرکانس است،این فرکانس به جهان هستی ارسال می‌شود و جهان فرکانس شما را دریافت می‌کند و آن را مجدد به صورت‌های مختلف ( اتفاق، شرایط، افراد، ماده و … ) به زندگی شما بر می‌گرداند.

به‌طور مثال اگر شما امیدوار باشید، احساس خوب داشته باشید در حال ارسال فرکانس مثبت به جهان هستی هستید و در همه حال و در هر شرایطی فقط و فقط اتفاقات خوب را تجربه خواهید کرد.کلمه حُزن در قرآن به معنای اندوهگین و غمگین است.

این کلمه 42 بار و در 25 سوره در قرآن آمده است، که از این 42 مرتبه 35 بار با حرف «لا» یعنی به صورت نفی آمده است.

کائنات و خدا - کائنات در قران - قدرت ذهن انسان در قران

أَلَا إِنَّ أَوْلِیَاءَ اللَّهِ لَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿یونس 62﴾
آگاه باشید که بر دوستان خدا نه بیمى است و نه آنان اندوهگین مى ‏شوند.

این آیه به این موضوع اشاره می‌کند که افرادی که با خداوند رابطه بسیار خوب و قوی ایجاد کرده‌اند، نه ترسی دارند و نه غمی و هیچ‌گاه اندوهگین نمی‌شوند.

قُلْنَا اهْبِطُوا مِنْهَا جَمِیعًا فَإِمَّا یَأْتِیَنَّکُمْ مِنِّی هُدًى فَمَنْ تَبِعَ هُدَایَ فَلَا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَلَا هُمْ یَحْزَنُونَ ﴿بقره 38﴾
فرمودیم جملگى از آن فرود آیید پس اگر از جانب من شما را هدایتى رسد آنان که هدایتم را پیروى کنند بر ایشان بیمى نیست و غمگین نخواهند شد.

این آیه در مورد حضرت آدم و حوا صحبت می‌کند و قانون جذب در قرآن به این صورت توضیح داده شده ‌است که: کسانی که هدایت خداوند را می‌پذیرند، اندوهگین نمی‌شوند، احساس آرامش دارند.

در این آیه هم به مفهوم فرکانس اشاره شده است: کسانی که در مسیر هدایت قرار بگیرند، در فرکانس هدایت باشند هیچ‌گاه غم و اندوه و ترس را تجربه نمی‌کنند. فرکانس خداوند با فرکانس غم و اندوه متفاوت است و نمی توان هم‌زمان در دو مسیر قرار گرفت.

وَلَا یَحْزُنْکَ الَّذِینَ یُسَارِعُونَ فِی الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لَنْ یَضُرُّوا اللَّهَ شَیْئًا یُرِیدُ اللَّهُ أَلَّا یَجْعَلَ لَهُمْ حَظًّا فِی الْآخِرَهِ وَلَهُمْ عَذَابٌ عَظِیمٌ ﴿آل عمران 176﴾
و مبادا آنان که در کفر می شتابند، تو را اندوهگین کنند، آنان هرگز به خدا هیچ زیانی نمی رسانند، خدا می خواهد [به سزای کفرشان] هیچ بهره ای در آخرت برای آنان قرار ندهد، و برای آنان عذابی بزرگ است.

می‌بینیم که قانون جذب در قرآن در این آیه این‌طور مطرح‌شده است که :خداوند نمی‌خواهد پیامبر دچار احساس بد شود و به‌طور صریح به پیامبر گفته می‌شود که: تو نباید ناراحت شوی، تو نباید اندوهگین شوی، چرا که اگر احساس بدی پیدا کنی اتفاقات بدی برایت رخ می‌دهد.

وَأَوْحَیْنَا إِلَى أُمِّ مُوسَى أَنْ أَرْضِعِیهِ فَإِذَا خِفْتِ عَلَیْهِ فَأَلْقِیهِ فِی الْیَمِّ وَلَا تَخَافِی وَلَا تَحْزَنِی إِنَّا رَادُّوهُ إِلَیْکِ وَجَاعِلُوهُ مِنَ الْمُرْسَلِینَ ﴿قصص 7﴾
و به مادر موسی الهام کردیم که او را شیر بده، پس هنگامی که [از سوی فرعونیان] بر او بترسی به دریایش انداز، و مترس و غمگین مباش که ما حتماً او را به تو باز می گردانیم، و او را از پیامبران قرار می دهیم.

اعتقاد به قانون جذب و درخواست کردن از خداوند هیچ گونه منافاتی با هم ندارند و در سلسله عوامل طولی، جذب ( منظور ما از جذب این است که شما بر روی چیزی تمرکز دارید و بعد به آن خواسته یا هدف دست می یابید و شاید از راهی که هیچ گاه تصورش را هم نمی کردید) یکی از تقدیرات الهی است که در اختیار بشر قرار داده شده است.

کسی که از دکترش تشکر و قدردانی می‌کند که عمری دوباره به او داده هرگز به این معنی نیست که پزشک را خدای خود می پندارد و یا وحدانیت خدا را فراموش کرده است.

دوستانم هدف این مقاله این بود که ذهن شما را به چالش بکشد و نگرش و نظر اسلام و قران را در مورد قانون جذب با هم مرور کنیم. موارد بسیار زیاد وجود دارد که وقتی دیدم اساتید دیگر به آن ها اشاره کرده اند، لازم به تکرار ندانستم.

در انتها از شما دوستان درخواست می کنم اگر موارد دیگری را شما کشف کرده اید در زیر این پست، بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید تا به این مقاله اضافه گردد.

قانون جذب در قران - قانون جذب در سوره یاس

خداوند همیشه پشت و پناه همه ی ما باشد.

دوستان توجه کنید در راستای احترام به نظرات کاربران سایت راز موفقیت ما نظرات جالب و کمک کننده شما عزیزان را در انتهای مقالات درج می کنیم:

نظر آقای ابوالفضل شجاع:

نماز و جذب:

دوستان همه میدونیم که نماز ستون دین ماست ولی نمیدونیم چگونه باعث موفقیت و خوبی ها میشود.
جذب شناسان میگویند اگر تنها چند ثانیه بر روی چیزی که واقعا میخواهیم تمرکز کامل کنیم انرا بدون شک به دست خواهیم اورد.

شرط لازم این است که، با ایمان و حس مثبت باشد اما مشکلی هست این است که ذهن انسان ها پر از اختشاش است و برای اینکه بتوانیم کامل بر روی چیزی تمرکز کنیم باید انرا تمرین کنیم.

مدتی پیش این را متوجه شدم که نماز هم جذب است(جذب خوبی ها) همه میدونیم که نماز باید با نهایت تمرکز حواس باشد.

طبق احادیث در هنگام نماز از همیشه به خدا نزدیک تریم همینطور نماز باید با نهایت ایمان باشد اگر کسی در نماز بتواند تمرکز خود،ایمان خود و عشق به خدا را شدت دهد.

میتواند با تمرکز بر هرچیزی انرا به دست اورد همچنین خود نماز دارای برکاتی است که اگر با این سه چیز باشد تمام خوبی ها را خود به خود به سمت شما جذب میکند.
از ادمین سایت درخواست دارم ایشون با توجه به اطلاعات زیادی که دارند در مورد این رابطه هم تحقیق کنند و مقاله اراعه دهند.

اگر از خواندن این مقاله لذت بردید لطفا آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

دانلود رایگان pdf مقاله قانون جذب در اسلام

34 نظرات
 1. محمود جولایی نظرات کاربران

  سلام بر شما دوست عزیز.
  ممنونم از نکته بسیار خوبی که عنوان کردید. توکل ریشه اصلی تحول زندگی است. کافیست به خداوند توکل کرده و ایمان کامل داشته باشیم. بی شک در چنین شرایطی هر غیر ممکنی برای ما ممکن می شود.

 2. ناشناس نظرات کاربران

  اول اینکه باید در جواب کسایی که میگن این قانون برای افراد تنبله و قانون جذب وجود نداره و ما باید در زندگب همواره تلاش بکنیم و سختی بکشیم ، باید بگویم که سخت در اشتباهید چراکه اگر به وجود خداوند اعتقاد داشته باشید و بفهمید که خداوند همان نیروی برتر است و سرچشمه تمام نیروهاست ،با این تفکر در میابید که خداوند به هیچ وج به تلاش کردن یا نکردن و به سختی کشیدن یا نکشیدن ما اهمیتی نمیدهد و تنها نکته ای که در این قانون مارا در باورمان کمک میکند این است که بدانیم خداوندی که خود خالق تمام هستی ، هست هیچگاه به تلاش ما نیازی ندارد این ما هستیم که باید بدانیم برای بدست اوردن ارزوهایمان ابتدا باید ان را باور کنیم و سپس به سمت ارزوهایمان بدون هیچ تردیدی و ترسی قدم برداریم و به راهمان و ارزوهایمان ایمان داشته باشیم همانطور که خداوند میگوید : (از تو حرکت از من برکت) پس فقط توکل کن و ایمان داشته باش و حرکت کن

 3. محمود جولایی نظرات کاربران

  سلام بر شما دوست عزیز
  سوال بسیار خوبی رو مطرح کردید. دقت داشته باشید که رابطه بین کائنات و خدا به هیچ وجه به عنوان شرک به پروردگار شناخته نمی شود. کافیست بپذیریم که خداوند قدرت مطلق جهان هستی است و همه چیز در ید قدرت او قرار دارد. دست خدا بالاتر از تمام دست هاست که میتواند با توجه به ارتعاشات و خواسته های ما اتفاق های مثبت و منفی را به زندگی ما جذب کند.

 4. احمد نظرات کاربران

  سلام خدمت استاد عزیزم استاد محمود جولایی عزیز
  ممنونم از مقاله بسیار خوب و تاثیر گذارتون من احساس میکنم که اگه ماتا آخر عمر هم تلاش کنیم نمیتونیم بگیم انسان توحیدی کامل در تماما لحظه ها خواهیم بود. ما در دنیایی زندگی می کنیم که هر لحظه به خاطر باورهای غلط میتونیم از انرژی منبع فاصله بگیریم و باید تمام تلاش خودمون رو بکنیم که تا میتوانیم خودمان را نزیکی منبع قرار بدهیم و باید از قدرت احساسات استفاده کنیم و هر زمان که احساس بد، ترس، نگرانی، غم، نا امیدی و .. ای داشتیم به یاد بیاوریم که عدم داشتن باور توحیدی در قسمت وجودمان باعث این حس شده و آن را حل کنیم و روند تکاملی خودمان را طی کنیم.

 5. رضوان نظرات کاربران

  ممنونم از مقاله خوبتون استاد جولایی عزیز
  با خوندن این مقاله به رابطه بین کائنات و خدا پی بردم و به این نتیجه رسیدم که تنها یک قدرت تو دنیا وجود داره ک اونم میتونی اسمشو بزاری خدا ،کائنات جهان ، فقط باید بدونی دست خدا بالاتر از هر دستیه

 6. sh.mirnabi sh.mirnabi نظرات کاربران

  سلام خدمت استاد عزیز و مهربانم استاد جولایی عزیز
  سوال بنده این هست که برای تغیر باورها و درخواست ها چگونه باید این موضوع یعنی رابطه بین کائنات و خدا را رعایت کنم تا دچار شرک به خداوند متعال نشده باشم چون احساس میکنم بین کائانت و خدا شاید یه مرز خیلی باریک باشه. این شناخت مربوط به کدام بخش درک از زندگی است کدام قسمت را باید بیشتر بشناسم و بفهمم و درک کنم تا بتونم رابطه بین کائنات و خدا را درک کنم؟
  امیوارم تونسته باشم منظورم را برسونم
  درپناه خدا شاد و پر روزی باشید

 7. محمودیان نظرات کاربران

  باسلام
  دوستان در قرآن در سوره جاثیه ایه ۱۳ خداوند می فرماید: سخرلکم ما فی سماوات و ما فی الارص
  آنچه در اسمان ها و زمین هست مسخر و رام شما گردانیدم .
  دقیقا یعنی کائنات گه مخلوق خدا می باشنددر خدمت ما هستند

 8. ذوالفقااری نظرات کاربران

  درقران داریم وان شکرتم لازیدنکم وقتی خود قران فرموده اگرشاکرباشید بیشتربه شمامدهیم خود این یعنی قانون جذب .مقاله بسیارچالبی بود لذت بردیم ممنون ازاستاد جولایی عزیز

 9. سارا امیدی نظرات کاربران

  درود بر شما خانم فاطمه

  دقیقا عالی اشاره کردید.

  البته چون دوستان دیگه خیلی این آیه را اشاره کردند، ما تکرار نکردیم ولی حالا به حرمت شما دوست عزیز این ایه را هم به مقاله اضافه میکنیم.

  لطفا همچنان به ما سر بزنید

 10. فاطمه ذوالفقاری نظرات کاربران

  مثل همیشه عالی بود درقران داریم که اگرشاکرباشید برنعمتتان می افزاییم لان شکرتم لازیدنکم ایه7 سوره ابراهیم این خود قانون جذب وشکرگذاری روتایید میکند

 11. منیر نظرات کاربران

  سلام بر استاد گرامی . استاد واقعا عالی بود با این توصیفاتی که کردی فکر کنم هیچ جایی برای کساتی که قانون جذب و مانفات با دین اسلام میدونستند نمونده من که واقعا لذت بردم و اینکه در
  دینما هم به قشنگی توصیف شده بود منتها باید این موضوع به این زیبایی باز گشا میشد و این کاملا توسط شما توضیح داده شد دوباره با خوندن این مطالب ارزشمند قدرت الهی که خدا به من بنده دا
  ده تمام تلاش خودمو بکار میگیرم تا بتونم خدا گونه زندگی کنم ممنون از این مقاله زیبا

 12. نیلوفر نظرات کاربران

  باسلام و خداقوت به استاد عزیز
  خیلی ممنون بابت مقاله بینظیرتون دقیقا همینطوره کسایی که قانون جذبی میشن رابطه خیلی بهتری با خودشون و صد البته با خدای خودشون ایجاد میکنن تازه توی این راهه که میفهمن خدا چی واسه بندهاش میخواد و اونا رو واسه فرمانروایی افریده و به زمین فرستاده
  بابت این مقاله که اینا رو برامون روشن و یاداور شده ممنون ، که تک تک چیزایی که توی قانون جذبه واقعانه تنها تضادی با خدا نداره بلکه باعث میشه ارتباطمون هم با خدا و دینمون بهترشه . اگه با دید بازتر ایات و احادیثمون رو بخونیم رد پای قانون جذب رو در جای جای اونا میبینیم

 13. زینب نظرات کاربران

  بسیار عالی بود ،منم اوایل فکر میکردم این قانون مارو از خدای خودمون دور میکنه،اما با حرفهای استاد و انجام تمرینات فهمیدم که
  معنی اینکه میگن«انسان از خود شناسی به خداشناسی میرسه» چیه،درک کردم دلیل اینکه اول سوره ها اومده به نام خداوند بخشنده و مهربان و اینکه اول هر کاری رو با این نام شروع کنیم ،خداوند خودش به مهربان و بخشنده بودنش اینقدر تاکید کرده ما هم باید باورش کنیم

 14. الناز نظرات کاربران

  سلام و درود بر استاد جولایی عزیز و بزرگوار.
  واقعا این مقاله پرمحتوا حاصل سالها مطالعه و تجربه شما هست پس گنجی گرانبهاست ومن تاعمر دعاگویتان هستم و با تمام وجودم ازتون سپاسگزارم.طبق استنباطی که از این مقاله داشتم اینکه قانون جذب قانون معنویته و هدفش آشتی و نزدیکی ما و دیگر انسانها با معنویت و خداونده.وقانون جذب زمانی به درستی ودر جهت خیر و صلاح ما کار میکنه که نیروی ذهن با نیروی معنویت تلفیق شود . و زمانی با هماهنگی و به سرعت به خواسته هامون می رسیم که با نیروی معنوی کائنات و روحی خودمون به هماهنگی رسیده باشیم.استاد عزیزم بسیار ممنون و سپاسگزارم بابت این مقاله زیبا و پرمحتواتون.

 15. شیرین ثناگو نظرات کاربران

  سلام
  مقاله پر محتوایی بود ..ممنون استاد از این مبحث زیبا …
  درسته ما باقانون جذب می تونیم به خیلی از مسائل دین مبین اسلام و اسوه و سیره ائمه اطهار ارتباط برقرار کنیم اینکه امامان ما در هنگام عبادت و شکرگزاری از خود بیخود می شدند و ارتباط تنگاتنگی با خالق هستی برقرار می کردند زیرا اثر عالی این حس ناب و عالی رو درک کرده بودند و تونسته بودند که با احساسشون در تعامل باشند تا بهترینها رو دریافت کنند
  به امید اینکه ما هم به اون مرحله یقین و ایمان ناب و خالص برسیم
  دین اسلام سراسر شکوه و اعجاب است اگر مطالعه و تامل داشته باشیم

 16. فهیمه نظرات کاربران

  سلام و خسته نباشید،مقالتون بسیار عالی و پرمحتوا بود،من یکماهه با قانون جذب اشنا شدم و مثل همه اهدافمو نوشتم ولی اولین چیزی که بهش رسیدم و خیلی برام ارزش داره ارتباط بیشتر با خدا بوده،منی که نماز نمیخوندم و الان نماز میخونم و حتی نماز شکر میخونم،و هر لحظه دارم خداروشکر میکنم بخاطر همه ی نعمتاش و اینکه الان دنبال ایات قرانی درباره موضوعات مختلف هستم و با خوندن ایات قرانی و توجه به معنایشون حس خوب و شادی و باور عمیق به خدا که همه چیز دست اونه از قانون جذب شده،من هیچوقت ننوشتم که میخوام نمازخون بشم یا قران بخونم ولی اولین چیزی که بهش رسیدم این دوتا بوده و من انگار تازه متولد شدم که انقد احساس خوب و شکرگزاری دارم،هر روز باورم عمیقتر از قبل به خدا میشه و این توو همه چیزم تاثیر گذاشته در رفتارم،حرف زدنم،ارتباطم با دیگران…من خیلی چیزارو الان نمیتونم اینجا بنویسم ولی خواستم توضیح بدم دقیقا با قانون جذب شروع کردم و به خدا نزدیک شدم ایمانم قویتر شد و چیزی بهتر از این نیست که حسی داشته باشی که خدارو در همه ی زندگیت ببینی و برا هرچیزی غمگین نباشی و خدا حواسش کاملا بهت هست و تو با حس و حال خوب به این باور میرسی هرچی بخوای خدا بهت میده بدون اینکه نگران چیزی باشی…منکه خیلی خوشحالم و هزاربار خداروشکر میکنم که با قانون جذب اشنا شدم و تونستم به خود خدا برسم…خدایااااا شکرت‌.

 17. لیلا نظرات کاربران

  و قال ربکم ادعونی استجب لکم ، پروردگارتان گفت بخوانید مرا تا اجابت کنم برایتان . این همان درخواست داشتن از خداوند است برای رشیدن به خواسته هامون.
  و نفخت فیه من روحی ، و از روح خودم در او (انسان) دمیدم. این یعنی ما دارای روح الهی بوده و به منبع بیکران قدرت خداوند وصلیم و طبق قانون جذب ما هم مثل خداوند میتوانیم خالق و آفریننده باشیم البته در امور مادی و روابط .
  بنظر من هر کسی قانون جذب رو باور کنه براش اتفاقات خوب میفته و بینشش هم عمیق تر میشه،و هر کس هم باور نداشته باشه زندگی براش تکراری میشه و خیلی از اتفاقات و اطلاعات رو هم نمیتونه بخوبی تجزیه و تحلیل کنه.

 18. سارا امیدی نظرات کاربران

  درود بر شما دوست عزیز

  دوست عزیز شما میتونید در تلگرام به کانال دوم راز موفقیت مراجعه کنید و فایل های صوتی را گوش کنید.
  (razemovafaghiat_ir@)

  موفق باشید

 19. مرییم نظرات کاربران

  با سلام و عرض ادب. من مدت هاست دارم در مورد قانون جذب تحقیق میکنم، یعنی کتابهای مرتبط با جذب رو مطالعه میکنم و مدام در حال گوش دادن به فایل های صوتی مرتبط هستم و با افتخار به زودی به جمع نخبگان جذب می پیوندم. رد پای جذب رو در جاهای مختلف قرآن و احادیث دیدم که سر فرصت یکی یکی براتون ارسال میکنم. اما علی الحساب به آیه 200 سوره اعراف اشاره میکنم که این آیه رو قبلا زیاد میخوندم ولی حالا با قانون جذب به سطح بالاتری از درک این آیه رسیدم. این آیه میفرماید:” و إما ینزغنک من الشیطان نزغ فستعذ با الله…” هر گاه وسوسه ای از شیطان به تو رسید سریعا به خدا پناه ببر. درک من از این آیه با قانون جذب همون احساس بد و احساس خوب هست. شیطان از طریق بال و پر دادن به افکار منفی ابتدا در ذهن ما رخنه میکنه و هر فکر منفی، فکر منفی بعدی رو هم به دنبال داره و بعد این افکار، احساس ما رو شکل میدن و به دل ما نفوذ میکنن و بعد رفتار ما شکل میگیره که ناشی از فکر منفی و احساس بد و منفی هست و مجموعه این ها عملکردهای بد ما رو شکل میدن و در ادامه نتایج بدی که برای ما به دنبال دارن و زندگی ما رو می سازن. یعنی زنجیره ای از شر های مختلف که در اثر یک فکر منفی و یه حس منفی پشت سر هم برای ما ایجاد میشن و زندگی ما رو شکل میدن که در جای دیگری خداوند اشاره کرده است که شیطان شما را به فقر و فحشا وعده میدهد و ما از این نمونه ها در جامعه زیاد میبینیم. بدون هیچچچچچ شکی تمام مفسده ها از احساس عدم لیاقت و کفایت درونی و از یک فکر منفی و احساس منفی و بال و پر دادن به آنها بوجود میاد و نه فقط عوامل محیطی و بیرونی..به عبارتی بدی، بدی های بیشتر رو جذب میکنه. و در ادامه خداوند می فرماید سریعا به خدا پناه ببر یعنی سریعا احساست رو به منبع خیر محض که خداوند هست معطوف کن و احساست رو خوب کن که خداوند برای تو منبع خیرات و برکات هست. همه خیر ها از جانب خدا و هم شرها از جانب خود ماست( حتی میتوان گفت شر از همان ابتدا به ساکن از جانب شیطان نیست، از جانب خود ماست؛ شیطان فقط به آن بال و پر میدهد از طریق وسوسه کردن) در قانون جذب هم بارها دیده ام که به این نکته مهم اشاره میشود که فقط احساس خوبت را حفظ کن تا به خواسته هایت برسی؛ یعنی حسن ظن داشته باش و امید وار بمان! یا در آیه های ابتدایی سوره نوح که خداوند اشاره می کند اگر توبه کنید نعمت های بیشماری را برای شما جاری میکنیم و خب این هم با مبحث پاکسازی و ایجاد خلا و ورود نعمت به زندگی رابطه تنگاتنگی داره. و یا در احادیثی که گفته شده هیچ وقت نفوس بد نزنید و اتفاقات رو به فال نیک بگیرید، یعنی احساستان را خوب نگه دارید. یا در حدیثی از حضرت علی ع که گفته اند از نشستن در گذرگاه های عمومی و بازار پرهیز کن که جای حاضر شدن شیطان و برانگیخته شدن فتنه هاست. چرا؟ به دلیل ارتعاشات منفی ای که وجود داره و در طول روز احساس ما رو تحت تاثیر قرار میده و من این مورد رو خودم بارها تجربه کردم… بابت اطاله کلامم معذرت میخوام. در پناه خداوند یکتا پایدار بجویید.

 20. فرزانه نظرات کاربران

  سلام ممنونم بابت مقاله زیباتون.من هنگام خوندن مقاله شما و نظرات دوستان واقعا گریم گرفت .خدایا چقدر بخشنده و مهربانی خدایا شکرت

 21. مصطفی نظرات کاربران

  با سلام
  حضرت علی میفرمایند اگر از کسی انتظار داری خیری به تو برساند ، در دلت
  نسبت به او فکر بد نکن. این حدیث تایید راستی و درستی نیروی ذهن و جاذبه
  است.

 22. میلاد نظرات کاربران

  با سلام من از قانون جذب چیز زیادی نمی دونم .. اما اینو می دونم که خداوند کائنات رو در اختیار انسان قرار داده تا ازش نفع ببره و در این موضوع هیچگونه شک و تردیدی نیست

  و فکر می کنم این آیات، فصل الخطابی باشه برای کسایی که شک دارن. باشد که به یقین برسن و شکر خدا رو به جا بیارن. همگی موفق باشید یاحق

 23. سارا امیدی نظرات کاربران

  درود بر شما اقا ابوالفضل عزیز

  مطالب شما بسیار زیبا و ارزنده مطلب رو توضیح داده که با اسم خودتون به مقاله قانون جذب در قرآن اضافه می گردد.

  همیشه در مسیر موفقیت استوار بمانید.

 24. ابوالفضل نظرات کاربران

  نماز و جذب:
  دوستان همه میدونیم که نماز ستون دین ماست ولی نمیدونیم چگونه باعث موفقیت و خوبی ها میشود.
  جذب شناسان میگویند اگر تنها چند ثانیه بر روی چیزی که واقعا میخواهیم تمرکز کامل کنیم انرا بدون شک به دست خواهیم اورد به شرطی که با ایمان و حس مثبت باشد اما مشکلی هست این است که ذهن انسان ها پر از اختشاش است و برای اینکه بتوانیم کامل بر روی چیزی تمرکز کنیم باید انرا تمرین کنیم.مدتی پیش این را متوجه شدم که نماز هم جذب است(جذب خوبی ها) همه میدونیم که نماز باید با نهایت تمرکز حواس باشد،طبق احادیث در هنگام نماز از همیشه به خدا نزدیک تریم همینطور نماز باید با نهایت ایمان باشد اگر کسی در نماز بتواند تمرکز خود،ایمان خود و عشق به خدا را شدت دهد میتواند با تمرکز بر هرچیزی انرا به دست اورد همچنین خود نماز دارای برکاتی است که اگر با این سه چیز باشد تمام خوبی ها را خود به خود به سمت شما جذب میکند.
  از ادمین سایت درخواست دارم ایشون با توجه به اطلاعات زیادی که دارند در مورد این رابطه هم تحقیق کنند و مقاله اراعه دهند.

 25. سارا امیدی نظرات کاربران

  درود بر شما خانم مریم عزیز

  دقیقا با شما موافقیم. مگر ما در جایی در سایت و یا دوره نخبگان جذب و موفقیت گفتیم: « یک مدت به یک هدف فکر کنید و بعد بهش می رسید؟؟؟!!!! ».

  این دقیقا برچسبی هست که افراد کم مطالعه به قانون جذب می چسبانند.

  اتفاقاً کوین ترودو در « کتاب بخواه تا برآورده شود » می گوید: انقدر در خودت احساس خوب و هم سو با خواسته ات ایجاد کن تا انگیزه اقدام و عمل در تو به اوج برسد.

  موفق باشید

 26. مریم نظرات کاربران

  قانون جذب درسته ولی درستش . نه به این صورت چون کاملا غلطه و برای ما جهان سومی هاست . قانون جذب فقط زمانی عملی هست که در مسیر اون هدف و فکر باشیم یعنی تلاش کنیم .
  . مگر نه این که ما یک مدت به یک هدف فکر کنیم و بعد بهش برسیم چرنده محضه . برای ما ایرانیهای تنبله این نوع جذب شیرینه .

 27. سارا امیدی نظرات کاربران

  دوست عزیز سلام

  توضیحی که میدم هم درباره آیه آخر سوره حمد و آیات مشابه قران هست و هم در خصوص یک سری ادعیه و زیارت نامه هایی که عبارت های منفی دارن

  ببین دوست عزیز، قران یک دستورالعمل و برنامه زندگی برای همه هست و ویژگی یک دستورالعمل خوب اینه که جامعیت داشته باشه و بتونه همه جوانب رو دربربگیره و راه درست و نادرست رو به همه نشون بده

  اگر بخواهیم آیات قران رو به دو دسته آیات مثبت و منفی تقسیم کنیم، تعداد آیات منفی در مقابل آیات مثبت بسیار بسیار ناچیز هست و طبق قانون جذب، ما چیزهایی رو جذب می کنیم که تمرکز بیشتری روی اونهاست، بنابراین ما هم باید ذهنمون رو درگیر چیزهای مثبت کنیم و نه منفی

  همین سوره حمد رو در نظر بگیر، از هفت تا آیه ای که داره، همه ایاتش رویکرد مثبت اندیشی دارن حتی در همون آیه آخر هم خداوند اول فرموده «راه کسانی که به ایشان نعمت داده ای» و در انتهای سوره اشاره میفرمایند به اینکه «نه راه کسانی که به آنها غضب کرده ای و نه گمراهان»

  چرا به این مغضوبین و گمراهان اشاره میکنه؟! برای اینکه به ما بگه همچین بنده هایی هم هستن ها؛ برای اینکه اگه یه وقت هوس گناه کردن به سرمون زد، یادمون بیفته ک ممکنه مشمول گمراهان و مغضوبین بشیم؛ برای اینکه حواسمون باشه که اگه میخوایم صاحب نعمت خداوند بشیم باید جزو دسته اول باشیم نه دسته دوم

  یا درمورد زیارت نامه هایی که لعن و نفرین دارن، عده ای میان میگن ک این لعن و نفرین ها مغایرت داره با قانون جذب

  حتی اینها هم هیچ مغایرتی با قانون جذب ندارن، چون قانون جذب یعنی هم راستا بودن با کائنات، یعنی هم راستا بودن با کل عالم هستی، پس ما داریم با کل عالم هستی و کائنات هم راستا میشیم حتی با این لعن و نفرینی که به دشمنان دین و دشمنان ائمه اطهار میفرستیم داریم همسو میشیم با کائنات چون در روایات و احادیث مختلف هم اومده و شنیدیم که حتی فرشتگان و همه جهان هستی به مظلومیت ائمه گریه میکنن و همه اینها یعنی همسو شدن با کائنات، پس ما همسو هستیم با کائنات چون فرشتگان هم اشک میریزن برای مظلومیت این بزرگان چون خداوند هم از دست اون لعن شدگان ناراحته چون اونها همون مغضوبین هستن

  میبینید که همین قران و زیارت نامه ها چقدر باهم همسو هستن؛ پس ما هم دقیقا همسو میشیم با کائنات و چیزهایی رو جذب می کنیم که هدف خالق هستی است و همه اینها هم در راستای بزرگترین هدف خلقت جهان هستی یعنی رسیدن به کمال مطلوب یعنی رسیدن به قرب الهی هست

  موفق باشید

 28. سینا نظرات کاربران

  ببخشید ی سوال ذهن من رو به خودش مشغول کرده
  در این که کتاب قرآن آسمانی و از طرف خدا نازل شده شکی نیس اما مگه شما در قانون جذب نمیگید نباید ذهنمون رو برای چیزایی که نمیخوایم معطوف نکنیم و به چیزایی ک میخوایم فکر کنیم ؟ چون قانون جذب به هرچیزی که ذهنتو باهاش درگیر کنی پاسخ میده … حالا آخر سوره حمد میگه نه کسانی که غضب کردی بهشون و نه گمراهان… چه توضیحی هست در مورد این؟

 29. زیبا نظرات کاربران

  سلام. دوتا مطلب جالب من خوندم بد نیست بدونین یکی اینکه هرکس به خدا پناه ببره خدا اونو بی نیاز میکنه چون در یکی از آیه های قرآن خوندم : گنجینه های آسمان ها و زمین از آن اوست. این آیه درواقع میگفت که کافران فکر میکنند اگه مسلمانان رو در قحطی و سختی قرار بدن اون مسلمانان هیچ پناهی ندارند. و خدا هم اینطور جوابشان رو داده : آنها ( کافران )اینگونه اندیشیدند که مسلمانان را نیازمند کردند در حالی که گنجینه های آسمان ها و زمین از آن اوست و هرکه را بخواهد خودش توانگر میکند. و مسلمانان بی نیازند. پس چه بهتر که خود خدا ما رو بی نیاز کنه و از کسی تا اونجایی که میشه درخواست نکنیم؟!
  یکی دیگه اینکه تو یه حدیث خوندم : به خدا خوش گمان باشید. خداوند میگوید بی شک من در گمان بنده ی خویشم. اگر گمان او خوب باشد رفتار من خوب و اگر بد باشد رفتار من بد است.
  موفق و موید باشید.

 30. احمد نظرات کاربران

  با سلام و درود
  مطلب را بسیار زیبا و کارامد یافتنم.
  موفق و سر بلند باشید

 31. عباس نظرات کاربران

  سلام با تشکر از مطالب خوبتون .در مورد اینکه فرمودید اشاره مستقیم در قران به قانون جذب نشده با شما موافق نیستم ایه سوم از سوره بقره که میفرمایدالذین یومنون بالغیب یعنی اونهایی که خدا یی رو که با چشم ندیدند باور کردند احساس کردن وچند مشخصه دیگه برای پرهیزگاران ذکر میکنه که اینها هستند که به فلاح میرسند روشنتر از این ایه واقعا مگه میشه خداوند در مطلع قران این جریان رو فرموده و انشاالله به قدر ظرفیت بتونیم از اقیانوس ژرف معانی قران استفاده کنیم

 32. ماریا نظرات کاربران

  ممنونم بسیار مطالب مفیدی بود . قبلا پراکنده خونده بودم ولی تو این مقاله کامل یک جا جمع شده بود
  منم تو زندگی اثرات قانون جذب رو دیدم ولی متاسفانه استفاده مداوم نکردم.

 33. چی شده نظرات کاربران

  با سلام
  عزیزان فرض کنید من یک سیستم عقاید من درآوردی درست می کنم و اینه که: اگر انسان از بالای کوه اورست بپره پایین در طی مسیر بال در میاره و انسان هر چی رو که تجسم کنه بهش می رسه و در نتیجه انسان اگر شاکر باشه به خواسته هاش میرسه
  حالا من در قرآن به آیهای با این مضمون برمیخورم که شکر گزار باشید تا بیشتر بدست بیارید
  و حالا سوال من اینه: این ماجرا دلیل میشه که کل عقیده من درست باشه؟
  یعنی من درمورد فرود از کوه اورست و بال درآوردن درست می گفتم؟
  قطعا نه…
  این کاریه که با قدرت تمام در این 1400 سال صورت گرفته و اون اینه که هر کسی برای اثبات عقاید خودش میاد و آیه ای از قرآن رو میاره درحالی که باید از قرآن عقایدش رو بگیره(یعنی دنبال طرز فکری باشه که مورد تایید قرآن باشه نه اینکه دنبال آیه ای باشه که مورد تایید اون طرز فکر باشه)
  و الآن این موضوع یه چیز شناخته شده است که انسان وقتی با یک ایدئولوژی سراغ طبیعت بره شواهد مورد تایید اون ایدئولوژی رو پیدا می کنه در حالی که سعی می کنه شواهد متناقض رو فراموش کنه
  من خودم قانون جذب رو قبول دارم ولی نه به این صورتی که گفته میشه
  من از این جهت قبول دارم که انسان هر چه ابعاد بیشتری از یک هدف رو در ذهنش روشن کنه به اون هدف علاقه‌‌مندتر میشه و این کافیه تا برای یافتن راهی به سوی اون هدف تلاش کنه و تلاش هم که راه پیروزیه(همون طور که مولا علی فرمود). تامام
  پای یه چیز مبهم و تازه‌وارد به نام کائنات(که انگار به زور میخوان بگن که خدا نیست) به بازی باز نمیشه

 34. ریحانه نظرات کاربران

  با سلام خدمت استاد عزیز من چن وقته دنباله قانون جذب رو گرفتم و سعی میکنم خودم با قران اثباتش کنم اولا از وقتی با قانون جذب اشنا شدم رابطم با خدا عالی شده این خودش نشونه عالیه و خیلی از ادمارو میشناسم که رابطشون با خدا اصلاح شده تا اینجا منافاتی با دین ندارع و عالیم هست و اینکه ما میگیم دین اسلام دین شادیه و ادم باید شاد باشه واینم که قانون جذب میگه حست عالی باشه چیزاس عالی جذب مسکنی و اینم باهم مطابقت دارن
  و اینکه توی قران گفته شده با خدا توکل کنیم و توی قانون جذب میگیم که اگه از چیزی خوشت نمیاد راجبش فک نکن و سعی کن جملات مثبت راجبش بگی و مقاومت نکن و چیز منفی رو تکرار نکن اینم مطابقت داره و اینکه راجب ثروت اندوزی باید بگم منم جاییی خوندم که پیامبران ما اکثرا با مقام و ثروتمند بودن امام علی خودش خیلی ثروتمند بود و احسان میکردن توی قانون جذبم گفته شده هرچی ثروت خرج کنی احسان کنی چن برابرش برمیگره اگه باورت این باشه و امام علی به فرزندش گفته :فرزندم ثروت دو نوعع یک اینکه تو میری دنبالش و دوم اون میاد دنبالت و تا چند صفحه راجب این ها میشه صحبت کرد من کتاب خانوم فلورانس اسکاول شین میخونم ایشون قانون جذب رو با کتاب دینی خودشون یعنی انجیل مطابقت داده برای منم جالب شد تا با کتاب جامع خودمون مطابقتشو بررسی کنم پیشنهاد میکنم بخونین و ببخشید اگه متن بلند شد در اخر اینکه بخواهید تا به شما داده شود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پیام شما پس از بررسی منتشر می شود

پشتیبانی سایت توسط : پشتیبان وردپرس