موفقیت، موفقیت-فردی، موفقیت-مالی، موفقیت-شغلی

چطور باید صداهای درون مغز را خاموش کرد؟؟؟

تعداد امتیاز: 1

چکیده مقاله :

انتشار : 1395/03/20 7 نظر 1,687 بازدید

چطور باید صداهای درون مغز را خاموش کرد؟؟؟ تکنیکهای کاهش استرس و افزایش شادی در زندگی!!!

چطور باید صداهای درون مغز را خاموش کرد؟؟؟

چطور باید صداهای درون مغز را خاموش کرد؟؟؟

 

در این مقاله میآموزیم که چطور باید صداهای منفی درون ذهن را خاموش کرد و استرس را کاهش داد و زندگی شادتری داشت؟؟

تکنیکهای کاهش استرس و افزایش شادی در زندگی!!!

 

در این مقاله بخشی از متن مصاحبه‌ای با نویسنده بزرگ کتاب «ده درصد شادتر» را برایتان آورده‌ایم که در آن به نکات بسیار جالبی برای داشتن زندگی بدور از استرس و شادتر اشاره می کند که کاملا کاربردی، امتحان شده و عملی هستند و در زندگی روزمره می توان از آنها بهره گرفت. این مطلب، دقیقا نتایجی هستند که خود «دَن هریس» آنها را در زندگی خود بطور تجربی انجام داده و نتیجه گرفته است.

سایت "راز موفقیت" در مسیر موفقیتهای شما همیشه همگام و پشتیبان شماست و با ارایه مفیدترین و موثرترین و در عین حال کاربردی‌ترین تکنیکهای روز دنیا، در مسیر هدف اصلی سایت " ترویج آموزه‌های روان شناختی موفقیت" استوارتر از همیشه گام برمیدارد. لطفا با ما باشید...

 

... شما برای رسیدن به سرزمین موفقیت باید از پل تغییر عبور کنید،
سایت " راز موفقیت " پل تغییرات من و میلیون‌ها نفر دیگر بوده است،
لطفا در این مسیر نیز با ما باشید...

 

موفقیت-مدیتیشن-هیپنوتیزم

دَن هریس، خبرنگار برنامه صبحگاهی تلویزیون آمریکا است که در سال 2004 میلادی، با هیجان و استرس زیادی که داشت، یک آبروریزی درست و حسابی در برنامه زنده به پا کرد. پس از آن رویداد بسیار تلخ در مقابل میلیون ها بیننده، تصمیم گرفت روی مغز و رفتار و گفتار خود کنترل بیشتری داشته باشد. نتیجه تلاش‌های و تجربیات او، همین کتابی است که نوشته است؛ «ده درصد شادتر».

مطالعه این کتاب خوب را به همه شیفتگان دانش موفقیت توصیه میکنیم.ما این مطلب را نوشته ایم تا در میان پاسخ‌ هایش راه های ساکت کردن مغز و کاهش استرس را یاد بگیرید.

 

 

 

متن مصاحبه "دَن هریس" در مورد ویژگی‌های مدیتیشن:

1- منظورتان از «10 درصد» چیست؟ از کجا به این عدد رسیده اید؟

هنگامی که تازه مدیتیشن را آغاز کرده بودم، یکی از دوستانم پرسید چرا این کار را می کنی مگر تو مشکلی داری که این مدل خلسه و تمرکز عمیق را هر روز تکرار می کنی؟ و من در پاسخ به او گفتم: این کار من را 10 درصد شادتر می کند. همین جمله و واکنش دوستم جرقه ایده این کتاب را در سر من پروراند. این تیپ تمرین ها نمی توانند همه زندگی ما را تغییر دهند. اما بدون شک بخشی از آن را بهتر خواهند کرد.

2- شما در کتاب خود اشاره کرده اید که مدیتیشن یعنی رهایی از مشکلات ضمیر ناخودآگاه و کشف و برطرف کردن آنها. آیا تعریف دیگری هم برای آن دارید؟

به مدیتیشن به عنوان ورزشی برای مغز نگاه کنید. بسیاری از انسان ها زمان زیادی را صرف تغییر دکوراسیون خانه یا رسیدگی به وضع ظاهری خود اختصاص می دهند. اما تعداد کمی هستند که به ذهنشان هم اندازه جسمشان اهمیت دهند. بسیاری از ما هنوز نمی توانیم ذهن خود را پالایش کنیم و همه تجربیات زندگی را از یک فیلتر عبور دهیم. این کار، ساده ترین و قابل اعتماد ترین روش برای افزایش تمرکز، خونسردی و حضور در لحظه است.

3- منظورتان از «حضور در لحظه» چیست؟


ساده ترین تعریف برای حضور در لحظه این است که بدانید در مغزتان چه می گذرد و بتوانید روی آنها تسلط داشته باشید. حضور در لحظه می تواند به انسان ها کمک کند تا بیهوده عصبانی نشوند یا افکار منفی را تا اندازه زیادی از خود دور کنند. این سیستم در بی تفاوت بودن نسبت به صداهای منفی مغز بسیار کمک کننده است و به عقیده من می توان گفت قدرت ماورایی و عالی دارد. حضور در لحظه یعنی به عمد در زمان حال زندگی کنیم و همه حقایق را باور داشته باشیم.

 

4- پس به عقیده شما، «حضور در لحظه» به ساکت کردن صداهای مغز کمک می کند؟


نمی دانم که واقعا بتوانید صداهای مغز را خاموش کنید. اما می توانید به روشی متفاوت و جدید با آن ارتباط برقرار کنید. شاید نتوانید صداهای مغز خود را خاموش کنید، اما اگر جادوی «در لحظه زندگی» را بدانید، می توانید از همان ابتدا که قرار است افکار بیهوده به ذهنتان هجوم بیاورند، آنها را در نطفه خفه کنید. زیرا می دانید که این افکار، هیچ نتیجه مثبتی در بر نخواهند داشت

 

5- یکی از مواردی که شما در کتاب خود اشاره کرده اید و به شدت آن را سرزنش کرده اید،

انجام چند کار همزمان است! وقتی مغز انسان می تواند به راحتی چند کار را انجام دهد، چرا فقط باید یکی را انتخاب کند و انجام دهد؟


کامپیوترها چندین پردازنده دارند و به همین دلیل به راحتی چند کار را همزمان به انجام می رسانند. اما انسان فقط یک پردازنده – مغز – دارد، به همین دلیل نباید به طور همزمان چند کار از آن خواست. درست است که توان انجام آن را دارد، اما مطمئن باشید کارهای موازی و همزمان با کیفیت پایین انجام می شوند. اما وقتی در لحظه فقط روی یک کار تمرکز می کنید، هم سرعتتان بیشتر می شود و هم با کیفیت بالاتر آن را به انجام می رسانید.


6- در کتابتان نوشته اید:

«شما با مدیتیشن می توانید ذهنتان را بتراشید و تندیس زیبایی از آن بسازید، درست همان طور که با ورزش، اندام خود را زیبا می کنید»، آیا این دو مساله واقعا شبیه هم هستند؟
مطالعات علمی متعددی ثابت کرده‌اند که نقاط کلیدی مغز انسان به واسطه مراقبه و مدیتیشن فعال می شود و می توانید استفاده بهینه تری از آنها داشت. به طور مثال، در سال 2011 میلادی، دانشگاه هاروارد گروهی از افرادی که تابه حال مدیتیشن نکرده بودند را مورد آزمایش قرار دادند. از آنها خواسته شد تا هر روز زمان کوتاهی را به مراقبه اختصاص دهند. در انتهای دوره 8 هفته ای، در ادامه آزمایش مشخص شد که قسمت هایی از مغز که به خودآگاهی و مهربانی افراد مربوط است، رشد داشته است و بخش هایی که مربوط به استرس بودند نیز جمع شده اند. بنابراین، همچنان ادعا می کنم که مدیتیشن می تواند فرم مغز را تغییر دهد


7- برای مراقبه و تزکیه ذهن و دل، نخستین قدم چیست؟


فقط انجامش دهید. همین که نخستین قدم برای تزکیه را بردارید، باقی چیزها خودشان شما را یاری خواهند کرد. برای این منظور به هیچ جای خاص یا وسیله خاصی نیاز ندارید. مدیتیشن هیچ هزینه ای برای شما ندارد. فقط کافی است 5 دقیقه در روز، به طور کامل ذهنتان را به روی همه چیز خاموش کنید. به مدت 5 دقیقه رها باشید. فکر نکنید. ریلکس باشید

 

8- روش اجرای آن چگونه است؟


خیلی ساده، صاف و بدون قوز بنشینید. چشمان خود را ببندید. البته حتی در حالت درازکشیده یا راه رفتن هم می توانید مراقبه کنید. سپس روی دم و بازدم نفس های خود تمرکز کنید. روی نقاط مختلی که این وظیفه را انجام می دهند، تمرکز کنید: بینی، سینه، شکم. به حرکات آنها فکر کنید. سپس ذهنتان را از نفس کشیدن جدا کنید، به یک موضوع خاص فکر کنید. سپس دوباره روی تنفس خود تمرکز کنید. به همین سادگی

 

9- شما در کتاب خود نوشته‌اید: «مدیتیشن مانند کافئین است» ، منظورتان چیست؟

خب، من این جمله را از مجله WIRED برداشتم. در مقاله‌ای خواندم، مدیتیشن همچون کافئین جدیدی برای اهالی «سیلیکون ولی» (منطقه‌ای که شرکتهای بزرگی مثل مایکروسافت، اینتل، ای ام دی، ادوبی سیستمز، اپل، ایسوس، ای بی، گوگل، اچ پی، نوکیا، اوراکل، یاهو، سیسکو سیستمز، انویدیا، سیمانتک، سان دیسک، همکاران واریان و بسیاری دیگر) است که به شدت هم مورد استقبال آنها قرار گرفته است. همان طور که کافئین به کارکرد بهتر مغز کمک می کند، مدیتیشن هم می تواند کارایی مغز را بهبود ببخشد و موجب کارکرد بهتر آن بشود.

 

اگر در رابطه با مدیتیشن پرسش هایی در ذهن داری لطفا در قسمت نظرات مطرح کنید

 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

فاطمه کریمی پور
فاطمه کریمی پور در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۱۱ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

عالی بود استاد عالی واقعا آدم احساس میکنه ب خدا نزدیکتر میشه بامدیتیشن و مغزم صداش کمتر میشه مثل مانترا و حالت نیلوفر

Parvane Jamshidi در تاریخ ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

عالی بود استاد مهربانم

ندا در تاریخ ۱۳۹۶/۰۱/۲۰ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

عالی عالی عالی ..ممنونم از استاد خوبم

Nahid Heidary در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۲ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

سلام استاد عزیزم,امیدوارم همیشه سالم و سلامت باشید,این مقاله هم عالی بود,فقط یک سوال,اینکه هنگام مدیتیشن به یک موضوع خاص فکر کنیم میشه مثالی بزنید چه موضوعی؟یا باید تمرکز کنیم؟یا فکرمون رو رها کنیم؟

نسیم سلام در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

عالی بو د ممنونم استاد

last gladiatoor در تاریخ ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

سلام
من همیشه مدیتیشن میکنم و احساس میکنم به آن معتاد شده ام. در کل مدیتیشن زندگی من را آرامتر کرده است.
از استاد خواهش میکنیم فایلهای رایگان مدیتیشن برای استفاده ما قرار دهند.
با سپاس

مدیر سایت
مدیر سایت در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

درود بر شما

سپاسگذار لطف و خوبیتون هستیم. خوشحالم این عادت بسیار خوب را در خود ایجاد کردید.

در مورد فایلهای رایگان مدیتیشن. حتما فایلهایی آماده شده و بزودی در اختیار دوستان قرار میگیرد.

لطفا همچنان با ما باشید.

غزاله جولایی در تاریخ ۱۳۹۵/۰۴/۱۰ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۳

با سپاس از زحمات استاد و پدر عزیزم. آیا هیپنوتیزم همان خود هیپوتیزم است و اگر نه چه تفاوتهایی دارد. لطفا یک فایل خود هیپنوتیزم هم برای مشکل بیخوابی و کم خوابی بگذارید. مرسی.

مدیر سایت
مدیر سایت در تاریخ ۱۳۹۵/۰۸/۰۶ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

درود بر تو دختر خوبم.

سپاسگذارت هستم که با نام خودت پیام گذاشتی. مرسی که به سایت سر میزنی.

و میدانم که این سوال رو بخاطر ضروتی که احساس کردی پرسیدی و پاسخ را خوب میدانی. اولا چشم حتما این موضوع را در مقاله مرتبطی توضیح خواهم داد. دوم انکه بله تقریبا یکی است. اما با این توضیح که در خود هیپنوتیزم لازم نیست فرد خود تمام تکنیکهای لازم برای انجام هیپنوتیزم را بلد باشد و فقط اگر از فایل صوتی با تکرکز و توجه کافی استفاده کند کافی است و فرد اگر خود را به جریان سیال ذهنی ارتباط با فایل صوتی خود هیپنوتیزم بسپارد اتفاق خوب هیپنوتیزم خواهد افتاد و همان تاثیرات بروز میدهد. اما مدت و عمق و قدرت اثر گذاری طبیعی است که به تمرین و تکرار و تمرکز فرد بستگی دارد.

فایل خود هیپنوتیزم برای مشکل خواب دوستت را هم آماده شد و در سایت قرار گرفت.

بدان که هدف و مقصد تویی. عشق و انگیزه و افکار من همه تویی، عزیز پدر. باز هم به ما سر بزن دختر خوبم.

نرم افزار موبایل “ راز موفقیت ”

اپلیکیشن موبایل (آندروید) برای راحتی کاربران سایت و سوپر گروه استاد جولایی را از اینجا دانلود کنید.

دانلود رایگان 10 کتاب برتر و پر فروش حوزه موفقیت
دانلود رایگان 10 کتاب برتر و پر فروش حوزه موفقیت

این 10 کتاب را همه افراد موفق خوانده اند. آیا شما نمیخواهید این کتاب های سرنوشت ساز را بخوانید؟

دریافت بصورت رایگان
google-site-verification: google8c33fceebbf75d7d.html