7 افسانه و باور غلط در مورد قانون جذب ! - راز موفقیت

تعداد امتیاز: 2

چکیده مقاله :

انتشار : 1395/10/13 14 نظر 2,969 بازدید

بیشترین عاملی که باعث می شود مردم از قانون جذب نتیجه نگیرند، "باورهای منفی است "که در جامعه در مورد قانون جذب وجود دارد. عده ای افراد این باورها را تحت عنوان پرسش و ایراد قانون جذب انتشار می دهند و کافی است چند باور این چنین به خورد اذهان افراد تردید داده شود. کار تمام است. چه بسا بسیاری که بخودی خود با قانون جذب مشکلی ندارند، اما از آنجا که این باورهای منفی و محدود کننده در مورد قانون جذب و چگونگی کارکرد قانون جذب در لایه های مخفی ذهن آنها رسوب کرده، سال ها مطالعه می کنند و اقدام و عمل هم می کنند، اما نتیجه شگرفی عایدشان نمی گردد.

7 افسانه و باور غلط در مورد قانون جذب ! - راز موفقیت

شما چه باورهایی در مورد قانون جذب دارید؟

قانون جذب توجه بسیار زیاد رسانه ­ها را در سال­های اخیر دریافت کرده است که این را مدیون اول کتاب و بعد فیلم راز (the secret) و متعاقباً سر و صدای جهانی مدیا (تلویزیون، شبکه های اجتماعی، مطبوعات و پوشش خبری اینترنت) هستیم.

در جوامع غربی و اروپا تقریبا همه، چیزهای زیادی راجب "قانون جذب" شنیده­ اند. غرب بسیار پیشرو تر عمل کرده و در واقع هم بنیانگذار و هم مروج و هم بیشترین بهره عمومی را از این نگرش فکری قدرتمند برده است.

اما با این حال بسیاری از مردم جهان، به هر حال برداشت ­های مقطعی و یا اطلاعات ناقصی را از اینجا و آنجا دریافت کرده و واقعا درک چندان قوی از چگونگی کارکرد این قانون ندارند.

 

این امر منجر به سوتفاهم گسترده در مورد چگونگی کارکرد قانون جذب شده است و حتی اینکه آیا این قانون اصلا کار می­ کند یا نه؟

بیشتر مردم وقتی به آن­ها گفته می­ شود که می توانند واقعیت را خلق کنند، احساس بسیار خوبی هم می­ کنند.

آنها واقعیت شیرینی که در این ایده طلایی هست را شاید درک ­کنند.

اما به باور درستی از عملکرد این سیستم نرسیده‌اند.

اما وقتی با اطلاعات ناقص، ساختگی، غیر واقعی و افسانه­ ها مواجه می­ شوند به سرعت دچار ناامیدی شده و با تردیدهایشان نمی­ توانند تصور کنند که این قانون کار می‌کند.

تردید که می توانست به سمت یقین برود به سمت بی اعتمادی می رود. آن­ها می­ دانند چیزی درون آن نهفته است، می­ توانند آن را احساس کنند اما نمی­ دانند که چطور از آن استفاده کنند.

 

هدف این مقاله رد هفت افسانه بزرگ است که در حال حاضر در مورد قانون جذب بر سر زبا­ن­هاست و شفاف نمودن این تبلیغات منفی و غلط است.

ما یک قانون جذب بیشتر در هستی نداریم. تمام قوانین کیهانی حاکم بر هستی همیشه و همه جا یکسان عمل می کند.

 

 

 

افسانه اول: قانون جذب جادو است!

باور-قانون-جذب

توضیح افسانه1:

طرفدارن قانون جذب به شما خواهند گفت: کافی است مثبت فکر کنید، چیزهایی که می­ خواهید به سوی شما خواهند آمد. این دروغ بزرگی است. بدیهی که این حرف اشتباه است، چیزهایی مانند پول، ماشین و خانه مثل هوا برای ما ظاهر نمی­ شوند!

رد افسانه1:

هیچ کس با درک درستی از قانون جذب هرگز ادعا نمی­ کند که اگر فقط فکر مثبتی داشته باشید. یک خانه با میلیون ها دلار پول روی میز آشپزخانه و یک اتومبیل قرمز فراری درست از آسمان جلوی پای شما رها خواهد شد.

این حرف را بیشتر کسانی مطرح می­ کنند که ادعا می­ کنند قانون جذب به نوعی کلاه برداری است. این موضوعات واقعیت ندارد و قانون جذب هرگز از این طریق کار نمی­ کند.

قانون جذب اشیا و کالاها را در دامان شما نمی­ اندازد.

این قانون برای شما ملاقات با افراد خاصی را درست در زمان مناسب،

ایده­های درخشان و هم زمانی رخداد­ها (انطباق) را فراهم می­ کند.

وظیفه شما این است که به این ایده­ها توجه کنید، افکار و حدس و گمان­ های خودتان را دنبال کنید و انطباق­ ها را تشخیص دهید.

 

برای مثال، شما می­ خواهید خانه hی را با استفاده از قانون جذب در زندگی خود آشکار کنید. قانون جذب به شما این شهود را می ­دهد که به سوی محله ای رانندگی کنید که معمولا از آنجا رد نمی ­شدید. در آگهی ها خانه ایی دقیقا در همان محله می ­بینید که توجه شما را جلب می کند.

خانه به نظر عالی می­ رسد، اما مطمئن هستید که قیمت آن بالاتر از توان خرید شماست. به هر حال تصمیم می­ گیرید که بایستید و در را بزنید.

مشخص می ­شود که صاحبان خانه زوج دوست داشتنی هستند که ماه آینده به جای دیگری نقل مکان می ­کنند. با هم احساس راحتی و سازگاری می­ کنید و آنها تصمیم می­ گیرند تا وقتی که بتوانید مبلغ مورد نظر آن­ها را بپردازید خانه را به شما اجاره دهند.

آن­ها واقعا می­ خواهند که شما آنجا زندگی کنید. بنابراین شما خانه ای عالی را با قیمتی که براحتی می ­توانید پرداخت کنید بدست آورده ­اید. آن هم تحت شرایطی که هرگز نمی­ توانستید پیش بینی کنید.

 

آیا این خانه از آسمان در دامن شما افتاد؟

خوب نه . به معنای واقعی کلمه، "نه." اما اگر شما به شهود، فرصت‌های پیش رو و احساس خود توجه کنید و آن را دنبال کنید، در آن صورت کائنات آن را به شما می­ دهد. این می ­تواند به آسانی داشتن آن به نظر برسد. این راهی است که قانون جذب چیزهایی را که می­ خواهید به شما می­دهد. هر چیزی را که به دنبال آن هستید برای شما پیدا می­ کند و همچنین برای شما جستجو می­ کند و چیزی را که می­ خواهید از طریق یک سری افراد خاص، اتفاقات، شرایط باور نکردنی، شهود و افکار کامل و عالی برایتان فراهم می­ کند.

قانون جذب جادو نیست اما در زندگی ایجاز گونه عمل می کند. ما امروز فرایند این کار را می‌آموزیم و زندگی خود را جادویی می کنیم. اما همیشه با خواست و اقدام و عمل و افکار ما این اتفاق رخ می‌دهد.

 

 

افسانه دوم: تنها کاری که در قانون جذب باید انجام دهید تصویر سازی است

 

تصویر-سازی-خلاقانه، قانون جذب

افسانه2:

قانون جذب فقط تخیل و تصویرسازی است. برای همین است که به شما می­ گویند تخیل کن و تابلوی تجسم خلاق و چیزهایی شبیه این را درست کنید. شما قرار است به چیزهایی که می­ خواهید خیره شوید و آن­ها به سوی شما می­ آیند. آیا قانون جذب را باور می کنید؟

رد افسانه2:

این یکی تا حدودی درست است. متاسفانه عده زیادی از به اصطلاح طرفداران قانون جذب بخاطر ویژگی‌ تنبلی و آسیب‌های روانی دوران کودکی برای فرار از مسئولیت عملکرد خود فقط دوست دارند بر اساس این بخش کوچک از مراحل چند گانه قانون جذب عمل کنند و نه بیشتر.

عده ای هم در گوشه کنار جهان به دنبال شکار افراد تنبل از راه تبلیغ قانون جذب بعنوان یک روش بسیار راحت و تنها از طریق رویا پردازی، نشسته اند.

 

تصویر سازی و تداعی تحقق درخواست و رویا می­ تواند ابزاری ارزشمند برای آموزش به خودتان باشد تا هر چه را که می­ خواهید خلق کنید،

هر چند این تجسم نیست که خلق می­ کند. شما از طریق فرکانسی که ایجاد و ارسال می­ کنید خلق می­ کنید. فرکانسی که خلق می­ کنید از طریق افکاری که بطور معمول دارید (باورها) ایجاد می‌شود. تصویرسازی به شما کمک می­ کند که افکارتان را مجددا تعلیم دهید، اما باید کاری بسیار بیشتر از این را انجام دهید.

 

اگر تجسم شما ماشین زیبایی است اما از طرف دیگر این باور را دارید که هرگز نمی­ توانید ماشینی مانند آن داشته باشید. شما شاید همیشه و هر روز، تصویر سازی کنید اما آن ماشین را جذب نکنید. چون تناقض و تردید ضد قانون عمل میکند.

شاید بپرسید: چطور تشخیص دهید که باورهای متضاد دارید؟

 

لطفا برای آگاهی از روش تغییر باورها به مقاله "چگونه باورهایم را قابل تغییر کنم ؟" مراجعه کنید.

این موضوع را می­ توانید از طریق احساسی که زمان تصویرسازی دارید تشخیص دهید. اگر واقعا و با تمام وجود احساس خوبی از تصور کردن یک اتومبیل دارید و کل تصویرسازیتان مثبت است، کارتان را درست انجام می­ دهید. کافی است ادامه دهید.

 

اما در هر حال:

 • اگر کمی در تصویر سازی­ هایتان احساس منفی دارید،

 • هنوز ناباوری دارید،

 • انتخاب درستی نبوده،
 • احساس می‌کنید چیز دیگری را کمی بیشتر می‌خواهید،
 • دقیقا اطمینان ندارید،
 • چگونگی پرسش شماس،
 • دچار تردید هستید،
 • نظر و تصمیم تان عوض شده،
 • احساس‌تان در نوسان است.

در این صورت شما فقط بخشی از باورهای ریشه دار منفی­ تان را نمایان کرده­اید.

برای مثال، اگر تعجب کنید که چطور از پس هزینه­ ها بر خواهید آمد.

این فکر شما اشاره دارد که نمی­ توانم از پس هزینه­ های خرید ماشین جدید برآیم.

یا اگر نگران باشید که نکند بچه­ هایتان ظرف غذا را روی صندلی­های گران قیمت و نویتان خالی کنند!

این فکر به این باور اشاره دارد که شما نمی­ توانید وسایل زیبا داشته باشید و همیشه این وسایل خراب می­ شوند.

تجسم بهترین ابزاری قدرتمند در آشکارسازی رویاهاست، اما به خودی خود فرآیند خلق آن­ها نیست.

 

 

 

افسانه سوم: قانون جذب قانون جدیدی است!

 

قانون جذب، باورهای قانون-جذب

افسانه3:

اگر قانون جذب واقعا یک قانون است، چرا هیچ کس تا قبل از فیلم راز چیزی راجب آن اعلام نکرده است؟ این قانون جدیدا مد شده است. اختراع یک نفر ادم بیکار می باشد.

رد افسانه3:

قانون جذب چیز جدیدی نیست. این قانون از آغاز پیدایش هستی بوده است.

می­ توان بحث کرد که این قانون قدیمی­ترین قانون جهان است. دلیل این­که بسیاری از مردم الان در مورد آن شنیده­ اند این است که افراد بیشتر و بیشتری بیدار شده ­اند و درک کرده ­اند یا حداقل یک نگاه اجمالی انداخته­ اند که واقعا کی هستند و چکاری می کنند.

ارتباطات آنقدر گسترش یافته که امروز همه ما می خواهیم بدانیم همه مردم جهان چطور زندگی می کنند. بعد از دانستن، بهترین‌ها را ما هم خواهانیم. بعد از خواستن به دنبال روشهایی هستیم که دیگران خواستند و بدست آوردند.

در این تحقیقات و بررسیها متوجه یکسری فرایندهای تکرار شونده شدیم. این یافته ها را درکتابهای مختلف نوشتیم. فردی این کتابها را خواند و در ذهن تلفیق و ترکیب کرد و آزمود و نتیجه گرفت و هورررررا راز برگ را یافت.

در سال 2007 این راز در فیلم مستندی به جهانیان اطلاع رسانی شد.

 

انسان پس از تسخیر آسمان ها و اعماق دریاها امروز دوباره درون خود را جستجو می کند.

افراد بیشتری نسبت به هر زمانی در گذشته تقاضای اطلاعات در این رابطه کرده ­اند، و بنابراین، قانون جذب باید نسبت به هر زمانی درگذشته جواب­های بیشتری برای آن­ها فراهم کند.

خود قانون جذب در کشف خودش عمل کرد.

کتاب­های بسیار بیشتری نسبت به هر زمانی که دیده­ ایم در این رابطه نوشته شده.

به لطف اینترنت، مردم می ­توانند پاسخ سوالاتشان در مورد قانون جذب را فورا پیدا کنند.

 

این اطلاعات تازه نیست ما به تازه گی در مورد آن­ها سوال می­ کنیم و در نتیجه امروز می­ توانیم اطلاعات بیشتری را با سرعتی بیشتر از گذشته دریافت کنیم.

هر روز هم حجم اطلاعات و جزییات عملکرد این قانون بیشتر و بیشتر روشن می شود. همچنین، در زمانی زندگی می­ کنیم که بسیاری از ما می ­توانیم در مورد مسائل معنوی و غیر مادی و قوانین جهان بدون ترس از سوزانده شدن یا سنگسار بحث کنیم.

همه­ ی اینها باعث شده است که قانون جذب به صورت بی سابقه ­ای گسترش یابد. فراموش نکنیم خیلی‌ها در گذشته دور از این قانون بدون آنکه نام آنرا بدانند استفاده می کردند. این افراد بطور تصادفی و بر اساس تکنیک آزمون و خطا به این روش رسیده بودند.

اما در گذشته دور اینها جزو اسرار و اطلاعات محرمانه طبقه ملاکان و صاحبان زر و زور بوده و هرگز عمومی نشده بود.

 

 

افسانه 4: قانون جذب قانونی غیر دینی است.

 

قانون-جذبف باورهای قانون-جذب

افسانه 4:

"من آدم معتقدی هستم و بنابراین نمی ­توانم قانون جذب را باور کنم. این قانون با باورهای مذهبی در تضاد می ­باشد.

رد افسانه 4:

این موضوع نمی­ تواند حقیقت داشته باشد. صدها نقل قول در احادیث و کتاب های آسمانی وجود دارد که به نوعی به قانون جذب اشاره می­ کند.

گرچه قبول دارم که برخی افراد در سخنرانی هایشان از قانون جذب به گونهای صحبت میکنند که گویی اصلاً این عالم خدایی ندارد و انسان بوده و هست و خواهد بود.

اما توجه داشته باشید که این فرمایشات مبالغه ‎‎آمیز و انحراف گونه، هرگز نباید ما را به خطا بیندازد و باعث شود که اصل قانون جذب را نفی یا انکار کنیم. این قانون آنقدر بدیهی و ملموس است که انکار آن دقیقا مثل این است که ما بخواهیم جاذبهی زمین را انکار کنیم.

 

اما آیا در دین اسلام درباره قانون راز یا همان قانون جذب چیزی گفته شده؟

من خود نیز به دنبال این پرسش اساسی بودم که مقاله بسیار جالب و کاملی در سایت رسمی "مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی"

با عنوان: آیا در دین اسلام درباره قانون راز یا همان قانون جذب چیزی گفته شده؟ به چه صورت؟"

توجهم را جلب کرد. از همه دوستان تقاضا دارم که این مقاله را مطالعه کنند. برای راحتی دوستان، من لینک این مقاله را در اینجا قرار دادم تا بدون دخل و تصرف در اموری که در تخصص بنده نیست بتوانید به نظر یک مرکز معتبر استناد کنید.

برای مطالعه مقاله فوق اینجا کلیک کنید. آدرس سایت مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی:(http://www.pasokhgoo.ir )

 

بخش ابتدایی این مقاله... در یک نگاه کلی باید گفت هرچند به طور صریح و آشکار در مورد قانون جاذبه سخنی در منابع دینی ما نیامده است ، اما می توان ارتباط هایی بین مطالب مورد نظر طرفداران قانون جاذبه و برخی تعالیم دینی یافت؛

به عبارت روشن تر از جهت بررسی محتوایی این مستند با نگاهی دقیق می‌توان بخش عمده مطالب و راهکارهای مورد توجه در این فیلم را همخوان با آموزه‌ها و تعالیم دین اسلام دید ، هر چند در برخی امور نیز نکات قابل تأملی وجود دارد...

 

توصیههای ائمه علیهم السلام، در به‌ کارگیری قانون جذب

 • امام صادق علیه السلام فرمودند:« إذا دَعَوتَ فَظُنَّ أنَّ حاجَتَکَ بالباب»

وقتی چیزی میخواهی و خواستهای داری، پس این‌گونه بپندار و تصور کن که خواستهی تو دمِ در است اجابت شده است). منبع: سایت مجله راز .(

 

 • در نامه 31 ( نامه ی امام علی (ع) به فرزندش امام حسن (ع) ) بسیار زیبا به تجسم خلاق و قانون جذب اشاره شده است که خواستم آن را با شما در میان بگذارم.
 • در این خطبه این گونه نوشته شده است که: بدان خدایی که گنج های آسمان و زمین در دست اوست، به تو اجازه ی درخواست داده، و برآورده کردن آن را به عهده گرفته است .
 • تو را دستور داده که از او بخواهی تا ببخشاید. درخواست رحمت کنی تا ببخشاید و خداوند میان تو و خودش کسی را نگذاشته است تا حجاب و فاصله پدید آورد.


در دین مسیحیت رد پای برخی از این آیات تقریبا به 3000 سال پیش بر می­ گردد که به نوعی به اصول حاکم بر قانون جذب اشاره می کند. مسیح فرمود:

کسی که به من ایمان آورد، کارهای را که من توان انجامش را دارم، او نیز قادر به انجامش خواهد بود.

همه چیز برای کسانی که باور دارند ممکن است.

کسی که به من ایمان آورند، کارهایی را که من توان انجامش را دارم، او نیز قادر به انجامش خواهد بود.

از طریق تفکر است که انسان چیزهایی که در زندگی دارد را شکل و فرم می دهد.

هر کسی بخواهد، دریافت می کند، جستجو کند می یابد و هر کسی دری را بزند در بروی او باز خواهد شد.

 

almost 3000 years. Jesus said "Everything is possible to him who believes." And "He that believeth on me, the works that I do shall he do also; and greater works than these shall he do..." Here are few more: "As a man thinketh, so he is." (Proverbs 23:7). "It is through thinking that man forms that which he has in life". (Proverbs 23:7). "For everyone who asks receives; he who seeks finds; and to him who knocks, the door will be opened." (Matthew 7:8)

 

این­ها، و بسیاری از نقل قول­های حکیمانه­ ای بزرگان ادیان آسمانی مانند این از این اصل که افکارتان واقعیت شما را خلق می­ کنند و شما می ­توانید هر چه که می­ خواهید را در مسیر زندگیتان خلق کنید پشتیبانی می­ کند.

خلاصهی کلام این‌ که اگر از برخی سود جویی های هدف دار و بی خبران در جستجوی نام که قانون جذب را به انحطات می‌برند و تعریف غیر واقع می‌کنند بگذریم،

تعالیم قانون جذب واقعی با باورهای دینی منافاتی ندارد و نه تنها آموزههای دینی ما، این قانون را نفی و انکار نمیکند، بلکه آن را تأیید و اثبات و حتی توصیه هم میکند.

 

 

افسانه پنجم: برای اینکه قانون جذب کار کند باید کاری دیگری انجام دهم!

 

قانون-جذب

افسانه 5:

برای این­که قانون جذب برای شما کار کند باید بدانید که چطور قانون را بکار اندازید. اگر برای شما کار نمی­ کند حتما آن را بلد نیستی راه اندازی کنی.

رد افسانه5:

این افسانه­ ای دیگری است که بر اساس بد فهمی کامل از چگونگی کارکرد قانون جذب شکل گرفته است.

هیچ کاری نیست که انجام دهید یا در حقیقت بتوانید انجام دهید تا قانون جذب کار کند. دقیقا مثل این­که هیچ کاری نیست که انجام دهید یا نمی­ توانید انجام دهید تا قانون جاذبه زمین کار کند. این قانون کار می کند و برای همین به آن قانون گفته می ­شود.

 

شما واقعیت خودتان را خلق می­ کنید. همه­ ی آن را و همیشه و نمی­ توانید به قانون کمک کنید تا بعدا برای شما کاری کند.

هر چیزی که اطراف خود می ­بینید، همه­ ی افراد زندگیتان، همه­ چیزهای پیرامون تان، بستگی به فرکانسی دارد که افکار شما تولید می‌کنند.

شما نمی­­ توانید کاری انجام دهید تا این فرایند کار کند و نه می­ توانید آن را متوقف کنید. به همین دلیل است که هیچ کس نمی­ تواند ادعا کند "قانون جذب برای شما کار نمی­ کند".

این قانون نمی ­تواند برای شما کار نکند. این قانون قانون حاکم بر هستی است.

 

مشکلات زمانی بروز می­ کند که افراد به جای این­که به صورت خود خواسته خلق کنند، به صورت پیش فرض (ناخواسته و نادانسته) خلق می­ کنند،

که اغلب نتایجی برای آن­ها پیش می‌آید که واقعا نمی­ خواهند. کار شما این است که به یاد داشته باشید چطور آگاهانه خلق کنید، که به یاد داشته باشید چقدر شما قدرتمند هستید. تماما همین است.

قرار نیست که بسیار سخت کار کنید. قرار است که لذت ببرید. اگر لذت نمی­ برید، از این قانون به اشتباه استفاده می­ کنید.

 

 

افسانه ششم: افکار خطرناک هستند. باید همیشه افکارتان را کنترل کنید!

 

قانون-جذب

افسانه 6:

"شما باید همه افکارتان را کنترل کنید. اگر فکری منفی دارید یا از چیزی می ­ترسید، بصورت اتوماتیک آن را خلق می­ کنید. بنابراین مراقب همه­ ی افکارتان باشید."

رد افسانه 6:

در حالی­که این واقعیت دارد که هر فکری قدرت خلق دارد، دو دلیل بزرگ وجود دارد که لازم نیست همیشه نگران افکارتان باشید و 24 ساعت بخواهید افکارتان را کنترل کنید.

اول، یک فکر کوچک قدرت چندانی ندارد.

قدرت از فکر کردن مداوم به یک چیز بارها و بارها ایجاد می ­شود تا زمانی که تبدیل به باور شود. هر چقدر بیشتر به چیزی فکر کنید و آن را باور کنید،

بیشتر بر فرکانس تولیدی شما تاثیر می ­گذارد و این فرکانس است که آشکارسازی­ها را جذب می­ کند. قانون جذب به فرکانس­ها پاسخ می­ دهد و نه به خود ذات افکار یا ذات گفته های شما (اگر چه توجه کنید که ما می دانیم کلمات و افکار می­ توانند بر فرکانس شما تاثیر بگذار).

دوم، ما چیزی شگفت انگیزی به نام زمان داریم.

زمانی بین سفارش یک فرکانس و آشکارسازی یک رویا وجود دارد.

با وجود این­که بسیاری از ما با بی صبری به این زمان حائل تا دریافت چیزی که می ­خواهیم دشنام می­ دهیم، این زمان به صورت باورنکردنی مفید است.

اتفاقات فورا پیش نمی­ آیند به یک دلیل. شما زمان دارید تا دقت کنید آیا به اعتقادی متضاد پناه برده ­اید یا در حال سفارش فرکانسی هستید که واقعا به شما کمک نمی­ کند و یا دقیقا بر خواسته واقعی خود تمرکز و توجه دارید.

 

برای مثال، اگر در حال رانندگی در خیابانی هستید و این فکر تصادفا به ذهنتان خطور می کند: "امیدوارم تصادف نکنم."

ممکن است بخاطر بیاورید که جایی خوانده­ اید کائنات و ضمیر ناخودآگاه جمله ­های منفی را تشخیص نمی­ دهد و مانند این است که گفته باشید "امیدوارم تصادف کنم.

" بنابراین، بهتر است این افکار را پس بزنید در غیر این صورت تصادف خواهید کرد. اما این اشتباه است. اگر این فکر را داشته باشید که امیدوارم تصادف نکنم اما این باور عمیق را نداشته باشید که رانندگی خطرناک است و احتمال تصادف زیاد است.

فرکانس شما حتی شروع به تدارک کردن یک تصادف نمی­ کند. اگر باور عمیقتان این باشد که "من امن هستم" امن خواهید بود.

شاید این مورد را هیچکدام از اساتید قانون جذب توضیح نداده باشند و نیاز باشد در مقاله جدایی بیشتر این موضوع را که می دانم در این مرحله ذهنتان را بخود جلب کرده، در مقاله جداگانه ای توضیح دهم.

اما، به هر حال، اگر "باورهای پنهان" که از بسیاری از افکار شما بیرون می­ آیند داشته باشید، (مانند: چقدر راحت می­ شود تصادف کرد، چقدر رانندگی خطرناک است،

خواندن داستان­های خبری زیاد راجع به این موضوع که چقدر مردم مرتبا تصادف می­ کنند، صحبت در مورد این موضوعات و غیره.) آن فکر کوچک اشاره به باور اساسی شما دراین مورد دارد.

 

آیا شما هم اغلب و به راحتی به این چیزها فکر می ­کنید؟

ممکن است بخواهید که برای این افکار کاری انجام دهید (یا با آنها دست و پنجه نرم کنید).

نکته اینجاست که اگر چه افکار به شکل­ گیری فرکانس شما کمک می ­کنند، که این فرکانس واقعیت زندگی شما را خلق می­ کند؛

این فرکانس پشت افکار است که باید به آن توجه کنید.

یک فکر ناگهانی که معنی خاصی برای شما ندارد حادثه و واقعیتی را خلق نمی ­کند.

اما فکری که به آن باور دارید و مرتبا به آن می ­اندیشید، فکری که به آن توجه زیادی نشان می­ دهید، بر فرکانس شما تاثیر می گذارد و خلق خواهد شد.

 

 

افسانه هفتم: قانون جذب فقط خود خواهی را آموزش می ­دهد.

 

قانون-جذب، باورهای قانون جذب

افسانه7:

" قانون جذب به افراد می­ آموزد که فقط بر خود و احساسشان تمرکز کنند، قبل از اینکه به دیگران توجه کنند. این خود خواهی و بسیار بد می­ باشد. ما باید فداکار باشیم."

رد افسانه7:

این افسانه و باور که ما باید فداکار باشیم، باعث فرسودگی ما بین افرادی است که اهداف و نیت والایی دارند.

قانون جذب خودخواهی را آموزش می­ دهد. اما خودخواهی واقعا بد تفصیر شده و بر سر زبان ها افتاده است.

تفاوت بسیار بزرگی بین زیر پا گذاشتن دیگران برای رسیدن به خواسته، چیزی که اغلب مردم فکر می­ کنند وقتی واژه خود خواهی را می­ شنوند معنا می دهد، و اجازه ندادن به حوادث و دیگر افراد برای دیکته شادی به شماست.

 

خودخواهی که قانون جذب به شما آموزش می ­دهد، نوعی از خودخواهی است که به مادری با سه فرزند خردسال اجازه می­ دهد وقتی که به شدت احساس خستگی کرد به خودش اجازه یک حمام گرم را بدهد و باطری­ انرژی­ اش را دوباره شارژ کند بدون این­که احساس گناه کند.

این مادر پر انرژی و با حال بهتری بازمی ­گردد. فکر می‌کنید که این کار برای بچه ­های او مفید است یا مضر؟

اگر ما از خودمان مراقبت کنیم (فیزیکی، روانی و معنوی)، چیزهای بیشتری داریم که به دیگران ببخشیم. اگر بر لذت خودمان متمرکز شویم می­ توانیم دیگران را هم بالا ببریم

و واقعا به آن­ها کمک کنیم. به جای دلسوزی برای بدبختی آن­ها و فقط حمایت از اینکه در آن فرکانس بد باقی بمانند. بخشش به دیگران تا جایی که پوسته­ای خالی از شما باقی بماند "نه فضیلت است و نه لزومی" دارد.

انتخاب فقط بین قدیس فداکار بودن و یک شرور واقعی نیست.

 

هر چقدر که خود دوست تر باشیم،

با نشاط تر و قدرتمند­تر می ­شویم و در باقی ماندن بر فرکانس شادی سرکش ­تر خواهیم بود،

میزان بیشتری برای بخشش به دیگران داریم و بیشتر می توانیم به دیگران بدهیم بدون این­که خودمان را تخلیه کنیم و خالی از هیچ شویم.

خودخواهی واقعی یا خواستن خود که ما آن را خود دوستی می‌نامیم بهترین کاری است که می ­توانیم برای این خودتان انجام دهیم.

 

پیشنهاد می شود مقاله های زیر را نیز حتما مطالعه کنید. و پرسش های خود را در زیر این مقاله بخش نظرات مطرح کنید. همه سوالات پاسخ داده می شود.

 

چگونه با قانون "جذب" می توانید "موفقیت" را به یک عادت بدل سازید.

چرا قانون جذب برای اکثر افراد کار نمی ­کند؟

 

با انگیزه و عالی بمانید.

قانون-جذب، قانون-جذب-کایناتلطفا، همچنان با ما باشید

سایت راز موفقیت - محمود جولایی

کانال راز موفقیت 

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

پروانه جمشیدی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

خیلی لذت بردم..
بهترین وعالی ترین مقاله ی که تا به الان خوندم البته بقیه ی مقاله هاتونم عالین استاد..همیشه تحت تاثیر قرار میگیرم ودوست دارم کیفیت زندگیم بیشتر بشه و یه انسان موفق هدفمند پرانرژی باشم وبمونم
استاد بی نهایت ازتون سپاسگزاری میکنم خداوند بهترین هارو براتون رقم بزنه:)

پروانه جمشیدی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۵ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

خیلی لذت بردم..
بهترین وعالی ترین مقاله ی که تا به الان خوندم البته بقیه ی مقاله هاتونم عالین استاد..همیشه تحت تاثیر قرار میگیرم ودوست دارم کیفیت زندگیم بیشتر بشه و یه انسان موفق هدفمند پرانرژی باشم وبمونم
استاد بی نهایت ازتون سپاسگزاری میکنم خداوند بهترین هارو براتون رقم بزنه????

فرزانه کرمی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۰۲ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

سلام استاد
استاد من این مقاله رو دو مرتبه خوندم خیییلی عالی بود متتاسفانه من وقتی که تجسم میکنم یه دفعه چیزهای منفی مییاد سراغم میگم نکنه نشه نکنه ابن اتفاق بیفته
و ترس تمام وجودمو میگیره و دیگه از ترس منفیها نمیتونم تجسم کنم

بنت الهدی راه پیما در تاریخ ۱۳۹۶/۰۵/۲۱ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۰

سلام بر همه دوستان قانون جذب
مقاله بسیار مفید و ارزشمند بود حالا تمام افرادی که این هفت باور غلط را دارن محکم می توانیم جواب قانع کننده ای بدهیم
سپاسگزارم از استاد گرامی که این مطالب ارزشمند را جمع اوری کردند

نسیم سلام در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

من با خواندن این مقاله کاملا متوجه شدم که قانوت جذب خودخواهی نیست و نوعی خوددوستیه ، من در کنار مطالعات و تغییری که در خودم ایجاد میکنم به خانواده و دوستان خود نیز در تغییر نگرششان کمک میرسانم و این موضوع حالمو بهتر میکنه ، از شما استاد گرامی سپاسگزارم

محمود جولایی
محمود جولایی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۸ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

خیلی خوشحالم این مقاله باورهای شما رو در مورد قانون جذب تغییر داده. دوستانم. من اینجا قانون جذب رو با روانشناسی موفقیت ترکیب کردم و انقدر تمرین و تکرار در فرایند اموزش انلاین ان گنجاندم که تصور میکنم تمام افرادی که ایراداتی در قانون جذب میگرفتند در این دوره و با این درسها خود جذب قانون جذب به روش سایت موفقیت گردند. سپاس از لطفتون.

فاطمه غلامی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

عالی بود استاد من که با خوندن این مقالات ابهاماتی که در این قانون برام باقی مونده بر طرف میشه سپاس گذارم استاد که در کنار درسها این مقالات رو گذاشتید که درک و باور قانون جذب رو برای ما ساده وساده تر کنه من مطمئن هستم به همین زودی یکی از موفق ترین شاگرد های این دوره شما میشم در صورتی که همین الان هم هستم ولی میخوام جزو ترینهای این دور باشم ان شالله

منیر عرب صفری در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

سلام به شما استاد گرامی هر روز که این مقالات و درسها رو میخونم میبینم که درون خودم چه
نکات و چه تفکراتی هست بعضی هاشون ریشه دارن و بعضی هاشون طرز تفکر ما به زندگی روز مره است این مقاله کمک بزرگی برای باورهام و خود شناسی خودم کرد ممنونم استاد کاعنات ممنونم

طلیعه نقدی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

چقدر جالب بود واقعا ممنون ...

Hadis Kord در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

عالی بود ممنونم

bahar moghadam در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

درود بر شما جناب آقای دکتر جولایی عزیز . مطالب فوق العاده بود . خیلی لذت بردم .

fariba Mozaffari در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۰۳ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

عالی بود.من فریبا یک سوپر خوشبینم. من کاپیتان روحم هستم من ارباب سرنوشتم هستم. من ثروتمندترین و صالحترین ا نسانم

مرجان شمس عالم در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۰۲ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

عالی مثل همیشه .من به قانون جذب ایمان و باور راسخ ذارم

در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۴ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

واقعا عالی بود.

مریم فراهانى راد در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۱ ۱

سلام پر انرژى باشید. بعد از خواندن چهار درس و انجام تمرینات آنها احساس خوبى دارم.
من جادویى هستم و خوش شانس ترین و قویترین انسانم. من همیشه شاد هستم و احساس شادکامى دارم. سرنوشت من سرافرازى است و من رویاهایم را زندگى میکنم من اکنون و همیشه لائق رویاهایم هستم من خداوند و کائنات را در زندگى دارم و این براى خلق فراوانى کافى است .
کائنات خبر خوبى برایت دارم من مریم فراهانى راد به رویاهایم ( من یک خانه بزرک و زیبا و دوبلکس وسط یک باغ کوچک با درختان و گلهاى زیبا دارم که در طبقه پایین کنار در ورودى یک سرویس بهداشتى و حمام مدون و شیک قرار داره سمت دیگه در پلکانى ما رپیچ منو به طبقه بالا مى بره که ابتدا یک اتاق لاندرى هست بعد یک اتاق مستو با سرویس بهداشتى و حمام مدرن و شیک و مجزأ داره که کنار یک پنجره بزرگ با پرده هاى زیبا دو تا صندلى راحتى یک میز گرد شیک به اتاق جلوه زیبایى میدن یک سرویس خواب شیک و ساده و کمد دیوارى هاى بزرگ و جادار در این اتاق هست بعد تو پاگرد چهار تا صندلى راحتى و یک میز کوچک زیبا قرار داره که پشتشون یک ترأس قشنک هست دو اتاق دیگر توسط یک سرویس بهداشتى و حمام شیک جدا شدن و هر کدام سرویس خوابهاى شیک و میز مطالعه و پرده شیک و کمد دیوارى هاى مناسب دارند و خر سه اتاق فرش هاى زیبا دارن حالا بریم طبقه پایین درست روبروى در ورىدى آشپزخانه اى بزرگ با کابینتهاى شیک و زیاد که ظرف شویى وسط قرار گرفته قرار داره و آشپزخانه به یک ترأس زیبا مجهز به باربیکیو راه داره روبروى آشپزخانه سمت چپ یک پذیرایى زیبا که یک LCD بزرگ در آن هست و مبلمانهاى شیک و راحت و پنجره بزرگ رو به باغ با پرده هاى زیبا تزئینش کرده دیده میشه و سمت راست آشپزخانه یک حال نسبتا بزرگ که با شومینه و مبل راحتى تزئین شده قرار داره سمت چپ حال یک اتاق مهمان با سرویس خواب زیبا و کمد دیوارى و پرده زیبا قرار داره و یک ماشین شاستى بلند عالى در پارکینگ مى بینم . شادى و خوشبختى موفقیت فرزندانم را در عرصه کار و زندگى مى بینم در آغوش میگرمشون و نوازششون میکنم با شوهرم تو آلاچیق باغ نشستیم و چاى و میوه مى خوریم و گپ میزنیم. من بهترین معلم زبان موسسه شدم زمن گرم ههههه سفر هاى داخلى و خارجى داریم میریم و به موسسات خیریه دارم کمک میکنم ) در تاریخ چهاردهم دى ماه نود و پنج رسیدم.
ممنون از لطفتون

مدیر سایت جولایی
مدیر سایت جولایی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۰/۲۶ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

درود بر شما. امیدوارم همیشه در مسیر تحقق ارزوهایتان ایستاده و ثابت قدم باشید.

مقالات پربازدید

محصولات پربازدید

نرم افزار موبایل “ راز موفقیت ”

اپلیکیشن موبایل (آندروید) برای راحتی کاربران سایت و سوپر گروه استاد جولایی را از اینجا دانلود کنید.

***یک پیشنهاد ویژه (دانلود رایگان)***
   ***یک  پیشنهاد  ویژه  (دانلود رایگان)***

مدیتیشن و آرام کردن تن و روان به روش خوزه سیلوا دانلود رایگان کتابچه "آموزش گام به گام خود هیپنوتیزم"

دریافت بصورت رایگان
google-site-verification: google8c33fceebbf75d7d.html