50 باور قدرتمند که در شما انگیزه انجام هر کار دشواری را بوجود میآورد!

تعداد امتیاز: 6

چکیده مقاله :

انتشار : 1392/05/20 8 نظر 2,915 بازدید

همه چیز با یک باور آغاز و پایان میپذیرد. اصلا امروز روانشناسی نوین میگوید: انسان است و باورهایش. همه افکار و اعمال و احساس ما در باورهای ما خلاصه میشود. شما هرگز نمیتوانید تغییر کنید مگر نظام باورهایتان تغییر کتد. شما هر گز حال بد الان را نمیتوانید تغییر دهید مگر باورهای منفی خود را تغییر دهید. در این مقاله قدرتمندترین باورها جهان که شما را قادر میسازند توان و انگیزه هر کاری، تکرار میکنم هرکاری در شما با حد اعلا ایجاد شود را تقدیم حضور میکنیم.

50 باور قدرتمند که در شما انگیزه انجام هر کار دشواری را بوجود میآورد!

انگیزش (motivation)

شاید بگویید ایجاد انگیزه، در زمانی که در چالشی قرار دارید و مخصوصاً وقتی کار بسیار سختی انجام می‌دهید، دشوار است. زمانی که شما در مورد یک ایده تازه فکر می‌کنید و یا شرکت جدیدتان را افتتاح کردید، یا رژیم غذایی جدیدی را شروع کردید، مسیر خود را از راه قبلی جدا کرده‌اید. در مسیر سربالایی جدید ماشین شما نیاز به سوخت بیشتری دارد. سوخت شما انگیزه ادامه راه است. برای داشتن انگیزه دایمی در مسیر موفقیت باید به هدف خیره شد، باید در ذهن روی مقصد متمرکز شد. اگر هدف شما بسیار بزرگ باشد. اگر بزرگ‌ترین باشد. حتماً برایتان هیجان‌انگیز خواهد بود. اگر هدف‌تان همان ایده آلتان باشد، شما بافکر کردن به آن و لحظه دریافت آن و داشتن آن در خود آن‌چنان احساس شعف و خشنودی می‌کنید که دوست دارید هرچه سریع‌تر به آن برسید. اگر هدف‌تان را درست انتخاب کرده باشید، آن‌قدر هیجان مثبت و انگیزه رسیدن به آن را دارید که شب تا صبح خوابتان نمی‌برد و دوست دارید زودتر صبح شود و کار را از سر بگیرید.

پس انگیزه باید از دل خود هدف جوانه‌ زده و شاخ و برگ آن تمام زندگی شما را در بربگیرد.

در این مقاله 50 باور و فکری که می‌تواند در شما انگیزه انجام هر کاری (تکرار می‌کنم هر کاری) را موجب شود را خواهید آموخت! این باورها می‌تواند موتور قدرتمند انجام هر کار بزرگی را در شما روشن کند!

افکار چه مثبت و چه منفی بسیار قدرتمند هستند و افکار منفی می‌توانند مانع دست‌یابی شما به اهداف‌تان گردند. البته آن روی سکه هم خوب است و افکار مثبت هم به همان نسبت سازنده است.

دفعه بعد که احساس بی‌انگیزگی کردی و حوصله انجام هیچ کاری را نداشتی، یک یا چند مورد از 50 فکر و ایده زیر را بکار بگیر تا دوباره سرشار از انرژی شوی.

دوستان تردید نکنید، این‌ها توسط مردم سراسر دنیا آزمایش‌شده، حتماً جواب می‌دهد، کافی است یک‌بار آزمایش کنید!

اگر خواهان تغییرات اساسی و تبدیل موفقیت به یک عادت در زندگی‌تان هستید، همه 50 مورد را به عادت زندگی خود بدل سازید.

باور-موفقیت-کسب درامد-	/

1- "من توان انجام هر کاری را دارم."

شاید این عبارت بسیار ساده به نظر برسد. اما این پیام را به ذهن شما یادآوری و تداعی می‌کند که "شما واقعاً توان انجام هر کاری که تصمیم به انجامش را می‌گیرید دارید. این عبارت تأکیدی طلایی ساده سازنده‌ترین جمله زندگی بشر بوده است.

با تکرار روزانه این فکر، ذهن شما کم‌کم مقاومت را شکسته و باور می‌کند که شما توان انجام هر کاری را که قصدش را داشته باشید، دارید و بعد از باور آن است که کائنات "شرایط توانستن" شما را نیز مهیا خواهد کرد.

2- "به این دلایل من می‌توانم انجامش دهم که ..."

بجای اینکه مدام برای خود دلایل عدم توانایی انجام کارها را در ذهن مرور کنید، بیایید برعکس عمل کنید و لیست دلایلی را برای خود بشمارید که چرا قادر به انجامش هستید. این کاری است که ما هرگز نیاموختیم. ذهن منفی گرای ما عموماً به دنبال دلایل عدم توانایی ماست. اگر کمی به گذشته برگردید و یا به یکی از کارهایی که قصد انجامش را دارید فکر کنید، عمدتاً آن را به تأخیر می‌اندازید چون دلایل بسیاری برای عدم توانایی انجام آن کار در ذهن آماده دارید و هرلحظه می‌توانید دلایل بسیار بیشتری را تولید و رشد و گسترش دهید.

ما در اینجا قصد داریم در ذهن شما بخشی را راه‌اندازی کنیم که به‌طور طبیعی وجود ندارد. بخش تولید و گسترش دلایل اثبات توانایی شما در انجام هر کاری که قصد انجامش را دارید. برای خودتان دلیل بسازید. ذهن پس از مدتی شرطی شده و اتوماتیک در هر تصمیم جدی بلادرنگ دلیل میاورد که بر تصمیم خود استوار و محکم باشید، دلیلی برای نگرانی نیست، من دلایل بسیاری دارم که شما می‌توانید!

در دفعات اول طبیعی است، حتی آزمایشی نتوانید دلیل پیدا کنید، چون کار جدیدی برای ذهن است. با تمرین بیشتر ذهن شما به ماشین دلیل سازی تبدیل می‌شود و شما نیز می‌توانید.

3- "لیاقت من بسیار بیش از این است!"

شما لایق زندگی بسیار بهتری هستید. این شامل شغل بهتر، بدن سالم‌تر، معنویت و آرامش بیشتر و یا پول و ثروت بیشتر می‌شود. برای به دست آوردن آنچه لایق شماست تلاش کنید. اگر امروز در شرایطی نامطلوبی هستید، اگر زندگی اکنون خود را در شان خود نمی‌بیند، اگر از آنچه هستید و آنچه دارید راضی نیستید، به دنبال مقصر بیرونی نباشید. بزرگ‌ترین و مخرب‌ترین عامل در تمام گیتی ذهن محدودی است که خود را لایق بیش این نمی‌داند. نه خود را لایق بیش از آن می‌داند و بیش از آن را لایق خود. کائنات همیشه به پیام‌های ذهنی شما توجه می‌کند. او تابع دستورات شماست. دستورات شما از طریق افکار غالب ذهن شما تعیین کیفیت شده و ارسال می‌گردد. شما خود را عموماً چقدر لایق میدانید؟؟؟

4- "هرگز دیر نیست!"

اصلاً مهم نیست، شما چند سال دارید، یا اصلاً اهمیتی ندارد که شما در گذشته چقدر فرصت‌های طلایی را نادیده گرفته‌اید. مهم نیست چه شرایطی داشته‌اید و الان کجا ایستاده‌اید. این را قبول کنید که هرگز برای تصمیم جدید و اقدام جدید دیر نیست. امروز را شروع کن. امروز را دوباره زندگی کن. امروز را آغاز کن. برای شروع دوباره هرگز دیر نیست، اما اگر شروع نکنی شاید خیلی دیر شود.

ماهی را هر موقع از آب بگیرید، تازه است.

5- "چالش جزئی از زندگی شماست!"

این یک قانون است. مهم نیست چگونه زندگی می‌کنی! مهم نیست به چه شغلی مشغولی! مهم نیست در کدام کشور هستی! با آغوش باز چالش‌های زندگی‌ات را پذیرا باش. هرگز تصور نکنید که کائنات چالش‌ها را به‌عنوان عوامل بازدارنده، پیش روی شما قرار می‌دهد. چالش‌ها، در واقع نقش نرمش و تمرین برای تقویت عضلات "تصمیم‌گیری و اقدام" را بر عهده دارد.

چالش‌ها "شما"ی بهتری می‌سازد.

6- "بهترین زمان برای انجام کار وجود ندارد."

اگر شما منتظر نشسته‌اید تا بالاخره روزی زمان مناسب برسد و شما کاری انجام دهید. بدانید که این زمان هرگز نخواهد رسید و شما سخت در اشتباه هستید.

بهترین زمان همیشه "اکنون" است. آینده هر گز نخواهد رسید تا بالاخره شما کاری بکنید. زمان را بیهوده از دست ندهید. زمان در دستان شما نیست، اما در کنترل شماست. یک قانون سازنده را در ذهن خود پیاده کنید: هرگاه من کاری را خواستم به فردا یا زمانی بهتر در اینده موکول کنم، می‌دانم که می‌تواند بازی ذهن باشد، بلافاصله اقدام می‌کنم.

من بعنوان کسی که سالها در حوضه موفقیت تلاش کرده ام، توصیه میکنم که اگر میخواهید فقط یک کار بکنید تا همیشه موفق باشید، آن کار این است که معطل نکن. بعد از فکر و تحقیق و تصمیم، بلافاصله اقدام کن. یهترین زمان همین الان است، اگر منتظر بمانی تا شرایط و عوامل بهترین زمان را برای تو بسازد، بدان که در اشتباهی وزمان را از دست خواهی داد. بسیاری افراد ناموفق، منتظر بهترین زمان بودند که فرصت را از دست دادند.

7- "بهترین طرح اجرایی وجود ندارد!"

هیچ طرح و ایده اولیه‌ای بی‌عیب نیست. هیچ کار بزرگی دقیقاً مثل طرح اولیه پیاده نشده است. فلسفه شکل‌گیری تمام علوم مهندسی ان بوده که طرح اجرا شده و نهایی با ایده اجرایی اولیه تنها کمی هم‌خوانی داشته باشد. معمار نظرات شما را می‌گیرد، چند طرح اولیه آماده می‌کند، یکی را شما می‌پسندی، کمی تغییرات از جانب شما و معمار صورت می‌گیرد و درنهایت طرح اجرایی آماده می‌شود و تمام تلاش مهندسان آن خواهد بود که ساختمان ساخته شده با طرح اجرایی همخوانی بیشتری داشته باشد. اما اگر بعد از ساخت متوجه ایراداتی در طرح اولی بشوید و به معماری بگویید: چرا طرح اولیه شما ایراد داشت؟ آیا تصور می‌کنید او ناراحت می‌شود؟ یا تعجب می‌کند و توضیح می‌دهد او تمام تلاشش را کرده و این بهترین طرح آن لحظه او بوده است. او سعی می‌کند به شما بگوید که همیشه ممکن است در طرح اجرایی ایراداتی باقی بماند، این ایراد نیست و هرگز مهم نیست ما در اجرا متوجه شده و تصمیمات اصلاحی بهتری می‌گیریم.

پس در هر طرح اجرایی شما نیز ممکن است ایراداتی باشد. وقت‌تان را برای بهترین نقشه و برنامه تلف نکنید. بهترین وجود ندارد. بهترین قاتل زمان و چه بسیار که به خاطر بهترین فرصت‌های طلایی را از دست می‌دهند. بهترین بوی بیماری کمال پرستی می‌دهد. ما بر اساس دانش اکنون خود بهترین تصمیم و طرح اجرایی را به بخش اقدام و اجرا می‌فرستیم. زمان مهم‌تر از هر چیزی است و "اقدام و عمل" روی طرح اولیه "بهتر" از هر "بهترینی" است.

8- "هرکسی از جایی شروع کرده!"

هیچ ‌کس مادرزاد موفق زاده نمی‌شود. هر کس از جایی شروع کرده و عموماً از پایین ترین سطح شروع میشود. چند سال دیگر میخواهی فکر کنی؟ شروع کن. هر جا هستی و هر کس هستی، اگر می‌خواهی موفق شوی از همین جا که هستی شروع کن. اکنون و در همین شرایطی که هستی بهترین زمان آغاز است.

یکی از ویژگیهای افراد موفق ان است که شروع کننده خوبی هستند. بیشتر ما کارهای بزرگ بسیاری در ذهن داشتیم و داریم که هرگز شروع نمیشود. هرگز استارت نمیخورد. اگر شروع نکنی هرگز امکان ندارد به اتمام برسد ولی اگر شروع کردی احتمال زیادی دارد که کامل شود و تو نتایج آن را در زندگیت دریافت کنی.

در مسابقات دو مهمترین و سخت ترین بخش شروع است و جالب آنکه شروع خوب داشته باشی در طی مسیر روحیه بهتری هم خواهی داشت و این یعنی افزایش شانس برنده شدن.

9- "هر لحظه تنها یک ‌قدم کوچک بردارید!"

بزرگترین اشتباه تصمیم به انجام چند کار هم‌زمان است و یا اینکه بخواهی کار بزرگی را به‌یک‌باره عملی کنی. هرگز چند پله را در یک‌ قدم نروید. گام‌های خود را مثل کودکان، کوچک و بااحتیاط بردارید.

عبارت طلایی جالبی در دنیای موفقیت وجود دارند: کافی است هر روز تنها یک قدم جدید در مسیر حرکتت برداری. احتمال موفقیت تو تضمین میشود. اگر از من بخواهید که کل این مقاله را در یک جمله خلاصه کنم، میگویم: همیشه و هر لحظه کار خوب خودت را انجام بده، هرچند قدمی بسیار کوچک. موفقیت یعنی در مسیر بودن. حرکت نشان افراد موفق است. شما زمانی موفق محسوب میشوید که در حال نزدیک شدن به هدف خود باشید. پس گام‌های بزرگت را به قدم‌های کوچکتر تبدیل کن و از هیچ مانعی هراس نداشته باش، تو حتما موفق خواهی شد.

10- "من میدانم به تدریج کمی بهتر می‌شود!"

همیشه شروع هر کاری دشواری‌های خاصی دارد. به‌تدریج مشکلات کمتر می‌شود. شاید شما نیز در این لحظه به‌شدت تحت‌فشار کارهای خود هستید، مطمئن باشید باگذشت زمان فشارها کمتر می‌شود. این یک قانون است. سختی جز لاینفک موفقیت است، اما شرایط نسبت به آغاز راه هرروز کمی بهتر می‌شود. شاید لحظاتی احساس کنید در وضعیت کنونی کاملاً راحت هستید، دلیل این امر حذف تمام مسائل پیش روی شما نیست، عضلات فکری و ذهنی شما قوی‌تر شده است. یکی از بهترین حلال مشکلات بشر گذشت زمان است. اکنون همه زندگی تو نیست. به گذشته فکر کن، چقدر لحظات دردناک داشتی؟ در آن لحظات هرگز به این فکر نمی‌کردید که سال‌ها بعد به این همه ناراحتی خود خواهید خندید! یادتان است در کودکی وقتی با مشکلی مواجه می‌شدی، زندگیت متوقف می‌شد؟ اما با گذشت زمان اوضاع به حالت عادی باز می‌گشت.

11- "شکست موقتی است!"

اگر شما شکست خوردید. بدانید که مسیر را درست می‌روید. اکثر موفقیت‌های بزرگ، درست بعد از چند دوره شکست حاصل‌شده است. شکست در واقع تابلوی راهنمایی شما در مسیر موفقیت است و به شما این پیام را می‌دهد که: اینجا باید به چپ یا راست بپیچید، چون مستقیم مانعی وجود دارد و نمی‌توانید ادامه بدهید.

در یک مقاله تحقیقاتی خواندم از هر 10 نفر میلیاردر امریکایی، هشت نفر بیش از یک بار ورشکسته شده اند.
شکست یعنی من متوجه شدم در شرایط کنونی با این روش به مقصد نخواهم رسید و حتما باید تجدید نظر کنم.

تفاوت افراد موفق آن نیست که هرگز شکست نمیخورند، افراد موفق در پی هر شکست قویتر میشوند و یاد میگیرند تا در آینده کمتر شکست بخورند و افراد فوق موفق حتی در لحظه شکست به دنبال سود بردن از شرایط موجود هستند. هیچ‌کس از ابتدا شکست‌ خورده زاده نمی‌شود مگر آنکه هرگز کاری انجام ندهد، از طرف دیگر در انجام کارها با موانعی نیز مواجه شود. تنها یک راه وجود دارد تا هرگز شکست نخورید. میتوانید امتحان کنید: هیچ کاری نکنید.

تمام موفقیتهای بزرگ تاریخ بشریت درست بعد از یک شکست بزرگ بوده است. اگر تاریخ اروپا را بخوانید، متوجه میشوید که پیشرفتهای این کشورها بعد از جنگهای خانمان سوز جهانی اول و دوم شروع شد.

لطفا کمی صبوری پیشه کنید. شکست‌ها همیشه موقتی است. فکری نو کنید تا از این دوره بگذرید.

12- "اشتباه یعنی، فرصتی برای آموختن."

اگر روزی احساس ناامیدی و شکست کردید، اگر روزی متوجه شدید که اشتباه کرده‌اید!

بدانید که شما ساخته و آماده‌ شده‌اید. بدانید که شما آدم قبلی نیستید و قوی‌تر شده‌اید. انسان ممکن خطاست. همه ما با اشتباهاتمان به اینجا رسیده ایم. اشتباه با توست. اگر روزی احساس کردی ان روز اشتباهی نداشتی، بدان که سخت در اشتباهی. اشتباه جزئی از زندگی بشر است. عامل تمام پیشرفتهای بشر اشتباه های بزرگ و کوچک او بوده است. اشتباه کردن ایراد نیست، اما تکرار یک اشتباه مشک بزرگی است که باید ریشه یابی و درمان شود. تصور کنید اشتباه کاری های دوران کودکی ما نبود! پس ما چطور باید تجربه می‌کردیم و می آموختیم؟ ما قرار نیست به دنیایی بدون اشتباه فکر کنیم ولی میتوان بر اساس دانش و تجربیات گذشتگان، از اشتباهات امروز و فردا کم کرد. افراد موفق بیشترین اشتباهات را داشته اند. تفاوت افراد موفق با افراد نا موفق در آن است که افراد موفق سعی میکنند کمتر اشتباه کنند و اگر اشتباه کردند خم بر ابرو نمیاورند و بعد از مکث کوتاهی با تصمیم بهتر از شرایط خارج می‌شوند، اما افراد ناموفق در لحظه اشتباه متوقف میکنند و خود را شکست خورده فرض میکنند.

13- "امروز تنها چیزی است که من می‌توانم کنترلش کنم."

فراموش کن دیروز چه کردی! امروز موضوع اصلی توست. برای این صد طرح داشته باش اما امروز اقدام و اجرا کن.

"گذشته درگذشته!!!" تمام است. پرونده اش را از میز عملیات به دور بریز. تو هیچ کنترلی بر آنچه گذشتی نداری. پس چرا رهایش نمیکنی؟ چقدر در گذشته زندگی کردی و حاصل ان این بوده که اکنونت را نیز گذشته کردی. آینده چیزی است که در اکنون در اختیار توست. تو کافی است اکنون را دریابی و هر لحظه بهترین خود را ارایه دهی. کار تمام است بو تو قول میدهم بهترین گذشته را داشته باشی و خبر خوبی دارم آینده درخشانی در انتظار توست.

14- اگر به این آسانی بود، هرکسی قادر به انجامش بود!

هیچ کاری ارزش نداشت اگر انجامش ساده بود. ارزش و قیاس به دشواری انجامش است. آیا این زیبا نیست که تنها افرادی موفق به انجامش می‌شوند که خود را ساخته و قوی‌تر شده‌اند. اگر همه میتوانستند، پس چه لزومی داشت همه انجامش دهد. اصلا کسی انجامش میداد؟ چون سخت است تنها تعدادی که شایست تر و قویترند میتوانند انجامش دهند. به یک مسابقه وزنه برداری فکر کنید. یک وزنه روی سن است و افرادی در صف. دوستان وزنه ثابت است و برای همه سنگین است، اما تنها افرادی قادر به بلند کردن ان خواهند بود که بیشتر تمرین کرده و خود را مهیای این کار کرده اند. ما قهرمانان را تشویق میکنیم چون کار خیلی سختی را انجام داده اند. میدانید چرا از دیدن افراد موفق حس خوب میگیرید؟ چون ذهن شما تمایل دارد جای او بودی و تو نیز سختیهای او را گذرانده بود؟ افراد ناموفق کسانی هستند که دوست ندارند سختی داشته باشند. همیشه تمایل به آسانی دارند و از تحمل سختی بیزارند.

15- "یک روزی" همین امروزه!!!

اگر شما نیز شبیه اکثر افراد باشید، از عبارت "یک روزی..." برای توصیف اهداف و آرزوهایتان زیاد استفاده می‌کنید. من یک روزی قراره ورزش را شروع کنم! من یک روزی ادامه تحصیل می‌دهم! من یک روزی شروع به کار می‌کنم! من یک روزی قرار فکری برای خودم بکنم! اگر شما نیز منتظر آن "یک روزی ..." هستید، هرگز روز خاص شما فرا نخواهد رسید مگر خودتان آن روز را تاریخ نزنید. بهترین روز شما همین امروز است. فکر نکن، همین امروز کارت را انجام بده. چند روز را از دست داده ای؟ چند روز برایت باقی مانده، اگر نجنبی آنها را نیز از دست خواهی داد.

16- افکار منفی نمیتوانند منو متوقف کنند.

فکر منفی شما، تنها یک فکر است نه واقعیت یا هر چیز دیگر. شما براحتی می‌توانید نادیده گرفته و از آن عبور کنید. شما می‌توانید تغییرش دهید. شما می‌توانید با افکار مثبت جایگزینش کنید. البته به شرطی که واقعا خواهان این موضوع باشید.

17- "من کارهای به مراتب سخت تری انجام داده ام!"

به گذشته برگردید، به موفقیت‌های بزرگ خود فکر کنید. به روزهای سختی که تلاش هدفمند شما نتایج بزرگی برایتان بهمراه داشت. آیا کسی که آن کارها را انجام داده، باید امروز احساس ضعف بکند؟ آیا شما که روزهای بسیار سختی را گذرانده اید، شما که کارهای بزرگی انجام داده اید، امروز قادر به انجام کارهای بزرگتر نخواهید بود؟

18- "هر چیزی برای تو قابل دست‌یابی است!"

شما قادر نیستید چیزی را به دست آورید، مگر انکه برای آن سخت بکوشید. این یک قانون است. اینجا بهشت تنبلها نیست. قوانین هستی بر شایسته سالاری استوار است. بدان که خداوند تمام نعمات را در اختیار تو قرار داده تا تلاش کنی و خودت را بسازی و قوی‌تر شده و بیشتر و بیشتر به دست اوری. قوانین برای آن طراحی شده تا تو به یک جنگجو و شکارچی بدل شوی و نه موجودی ترسو و یا طعمه برای موجودات دیگر.

19- "اقدام اشتباه بهتر اقدام نکردن است."

عمل بر یک تصمیم اشتباه، همیشه بر تاسف به خاطر عمل نکردن ارجحیت دارد. شما حتی اگر در اقدام اشتباه بازنده باشید، حداقل آنکه تجربه با ارزشی کسب کرده‌اید که می‌تواند در این ده صدها برابر برد برایتان به ارمغان آورد.

بسیاری از ما مجبوریم تاسف بخوریم که چرا در فلان سال و فلان جا فلان کار را که قادر هم بودیم انجام ندادین تا زندگیمان زیر و رو شود. ویژگی اصلی افراد شکست‌خورده، عملکرد "منفعلانه" بودن آنهاست. همه افراد موفق در زمینه موفقیت‌های خود در دوره هایی بسیار "انفعالی" عمل کرده اند.

ما با اقدام حرکت میکنیم. ما با حرکت از اکنون به شرایط جدید تغییر مکان میدهیم. تغییرات است در زندگی انسان تعالی و ارزش ایجاد می‌کند.

20- "من هرگز به اجازه دیگران نیاز ندارم!"

اگر دیگران تو را دیوانه فرض میکنند، بگذار اینطور فکر کنند! چقدر تایید دیگران اهمیت دارد؟ واقعیت آن است که هیچ اهمیتی ندارد. برداشت دیگران از عملکرد شما هیچ تاثیری در زندگی شما ندارد. اگر فکر می‌کنید که بسیار موثر است، این به خاطر ذهنیت شماست که به آن اجازه اهمیت یافتن میدهید. شما خودتان آن را مهم و جلوه داده اید و طبیعی است که بسیار بزرگتر از واقعیت جلوه کند.

21- "سرنوشت من در دستان خود من قرار دارد."

شما خود سر نوشت خود را مینویسید. تقدیر شما نیز دقیقاً همان سرنوشت شما می‌شود. سرنوشت را باید "از سر نوشت"!!!

فرض کنید، تقدیری مکتوب و غیر قابل تغییر برای شما نوشته شده باشد. آیا هیچ انگیزش و اقدامی در شما به فعل تبدیل می‌شود؟ هرگز! تنها افراد شکست‌خورده و منفعل به دنبال این باور هستند.

افراد موفق ایمان دارند که قادر هستند آنچه میخواهند بشوند.

22- در جهان قانون "رد" یا "قبول" وجود ندارد!

هیچ‌کس به خاطر کارهایت به تو نمره قبولی یا ردی نمیدهد. پذیرش یا رد عملکرد تو اتفاقی است که در ذهن تو می افتد و در بیرون از این فضا هیچ معنایی ندارد.

23- "تصمیمات کسل کننده، نتایج کسالت باری نیز به دنبال دارد."

تصمیمات هیجان بر انگیز بگیرید. تصمیمات بسیار بزرگ و باور نکردنی بگیرید تا در شما اشتیاق سوزانی ایجاد کند تمام ذهن شما را بخود مشغول کرده و شما وادار به اقدامات جدی شوید. اگر در دو راهی ها شما راه بی دردسر را انتخاب کردید، نباید انتظار نتایج شگفت انگیزی داشته باشید.

24- "ریسک کردن ارزشش را دارد."

همه میدانند که ریسک در زندگی یک واقعیت غیر قابل انکار است. هرچند ریسک همیشه خطراتی نیز به همراه دارد ولی سود بالقوه آن ارزش خطر کردن دارد. شما حتی یک آدم موفق نمیبینید که در مرحله ای مجبور به ریسک نشده باشد. ریسک معقول شاه کلید موفقیت‌های بزرگ در کسب و کارهای مختلف بشمار میرود و البته ریسک نامعقول نیز به مفهوم حماقت است.

25- "نظم و انضباط شخصی بهتر از تاسف خوردن است."

داشتن نظم و انضباط فردی کار سختی به نظر میرسد ولی این ثابت شده که تاسف خوردن بابت بی نظمی و از دست دادن فرصت ها به خاطر بی انضباطی بسیار دردناکتر از سختی منضبط بودن است. انضباط شخصی انجام کارها را دقیقتر می‌کند. افراد منظم بهترین کارمند و مدیر محسوب میشوند. اما مثل همیشه میزان بسیار مهم است، همانطور که کم آن می‌شود مشکل و شلختگی، زیاد آن نیز می‌شود وسواس و بیماری. اعتدال همیشه مناسبترین اندازه محسوب می‌شود.

26- "اغلب ایده های خوب در ابتدا غیر ممکن و یا دیوانگی بنظر میرسند."

این ثابت شده و شما نیز از این قانون مستثنی نیستید. آیا شما فکر می‌کنید رویای پرواز برادران رایت در آغاز یک دیوانگی بوده و یا یک ایده غیر ممکن و یا هر دو. اما آنها هیچ اهمیتی ندادند و کار خود را کردند و نتیجه هم واقعا معجزه و باور نکردنی بود. دقیقاً به همین دلیل هم بیشتر افراد موفق ایده های خود را مطرح نمی‌کنند تا مورد تمسخر دیگران قرار نگیرند. آنها باور قوی دارند که ایده آنها برخلاف ظاهر قضیه و شرایط کنونی، در این ده نتایج بسیار بزرگی برای آنها به دنبال خواهد داشت. اطلاعات اولیه افراد ناقص است، با این اطلاعات ناقص باید تصمیم و اقدامات بزرگی انجام شود. شاید دیگران در این مرحله از شما پرسش‌هایی در مورد جزییات بکنند که نتوانید دقیقاً پاسخ گو باشید و این خود باعث شود تا حدودی، ته دلتان نیز خالی شود. بر همین اساس در بسیاری مواقع توصیه می‌شود، ایده های و کارهای خود را با دیگران درمیان نگذارید.

27- "من به اندازه کافی حامی دارم."

در میان دوستان، افراد فامیل، همکاران و خیلی‌های دیگر شما حامیانی دارید. حتی اگر آنها نیز همگی تصور میکنند شما دیوانه شده‌اید و ایده شما احمقانه به نظر میرسد. شما براحتی می‌توانید حامیان و همفکران خود را در گروه های مختلف شبکه های اجتماعی، گروه های حمایتی استارت آپ و شاید در یک کانال تلگرام بیابید.

حتماً در میان دوستان صمیمی خود حامیانی دارید، همان ها کافی است. افراد موفق حامیان زیادی ندارند. حامی اصلی شما، خودتان خواهید بود.

28- "تجربه همیشه ارزشمندترین ابزار شما خواهد بود."

تجربه حرف اول را میزند. شما بر اساس تجربیات خود اقدام می‌کنید. شما بر اساس نظام باورهایی که بر اساس تجربیات گذشته شما شکل گرفته تصمیم می‌گیرید. امروز ثابت شده مدرک بالا بدون تجربه عملی کافی، چندان کارایی ندارد. فراموش نکردیم تمام علوم مختلف در آغاز بصورت تجربی رشد و گسترش پیدا کرده اند. حتی تعجب نکنید اگر بگوییم: تجربه قبل از علم وارد زندگی بشر شده است.

اگر روزی کارهای شما انطور که میخواستید پیش نرفت و با مانع و مسئله ای مواجه شدید، از اینجا به بعد تجربیات افراد مختلف، نتایج مختلفی را بدنبال خواهد داشت. بعد از شکست‌ها و قبل از ریسک کردن‌ها تجربیات شما نقش سرنوشت سازی دارند.

29- "سخت کوشی همیشه پاداش دارد."

ما از کودکی به‌طور ناخوداگاه آموختهایم که در هر کاری اگر سخت کوشی پیشه کنیم، احتمال موفقیت ما صد چندان می‌شود. در جهان مردم مختلف یا بر اساس علم و دانش فرمول تولید یک موفقیت را می‌یابند و یا آن‌قدر تلاش میکنند و سخت کار میکنند تا بر اساس تجربه موفقیت را کسب کنند.

سخت کوشی تکنیکی است که می‌توان گفت: همیشه نتایج مثبت تضمین شده‌ای به همراه دارد.

در برخی موارد نیز شما چاره‌ای جز سخت کوشی ندارید، شما یا سخت کار می‌کنید و یا انتظار نتیجه مطلوب خود را رها می‌کنید. کسی که قبولی رشته مهندسی برق دانشگاه شریف را هدف امتحان کنکور خود قرار می‌دهد، آیا میتوان فرض کرد که لازم نیست شبانه روز درس بخواند؟

30- "هر روز یک‌ اقدام مثبت کافی است."

کافی است هرروز تنها یک‌قدم موثر در مسیر هدف خود گام بردارید. آیا روزی یک پله صعود دشوار است؟

موفقیت را در مسیر بودن و در حرکت دایمی به سمت قله و هدف بودن تعریف میکنند. شما لازم نیست ره صد ساله را یک شب بروید. لازم نیست همان آغاز حرکت نگران چگونگی‌ها باشید. تنها کافی است هرروز کار خوب خودتان را که در آن لحظه تصور می‌کنید، در جهت رسیدن به هدف می‌تواند موثر و مفید باشد را انجام دهید. سپس ببینید در هر ساعت چه اقدامات خوب کوچک‌تری می‌توانید انجام دهید. شاید کار خوب شما در آن لحظه، یک تماس تلفنی باشد یا کمی مطالعه و تحقیق باشد. کار خوب شما هرلحظه، اولین و مهمترین اقدامی است که تصور می‌کنید ممکن است شما را کمی به هدف‌تان نزدیکتر کند، همان را برای امروز و فردا و پس فردا مشخص کنید و بلافاصله اقدامی در مورد آن انجام دهید.

31- "آنچه شما می اندیشید مهم‌تر از ایده و نظر هر کس دیگر است."

مهم شما هستید. مهم چیزی است که در ذهن شما میگذرد. مهم چیزی است که شما میبینید. مهم چیزی است که شما در لحظه برداشت می‌کنید. نظرات و افکار دیگران را فراموش کنید. بر اساس افکار خود تصمیم بگیرید، چون تصمیم نهایی با خود شماست. چون مسئولیت ماجرا با خود شماست. چون سرنوشت شما در دستان خود شماست.

نه! من مخالف شنیدن ایده و نظر دیگران نیستم. من برای افکار همه احترام ویژه قایلم، اما همه را در ذهنم بررسی و نهایتا تصمیم خودم و اقدام خودم را اتخاذ میکنم. اولویت همیشه با خود شماست.

32- "هر مشکلی، راه حلی دارد."

هر مشکلی راه حلی دارد. چقدر این نظریه را قبول دارید؟ بسیاری در برخورد با مشکل، اولین چیزی که ذهنشان را فرا میگیرد آن است که من بدبخت شدم و با یک شکست بزرگ مواجه شدم. توجه تان را از مشکل بردارید. تنها روی راه حل احتمالی متمرکز شوید. ذهنتان را به دنبال چاره یابی رها کنید. همیشه ایمان داشته باشید که حتماً یا چاره‌ای وجود دارد و یا راه دیگری که الان نمیدانم و وظیفه من یافتن آن است. تفاوت افراد موفق با افراد شکست‌خورده در واکنش به مشکلات است. افراد موفق در مواجه با مشکلات به دنبال راهی هستند که نه تنها از آن براحتی عبور کنند، بلکه از مشکل بوجود آمده و شرایط ایجاد شده نیز سودی ببرند. یعنی مشکلات را به شکلات تبدیل می‌کنند.

33- "اقدامات معمولی، نتایج معمولی نیز به دنبال دارد."

هیچکس دوست ندارد معمولی باشد. هیچکس خواهان زندگی معمولی نیست. اجازه ندهید شما را معمولی خطاب کنند. قبرستان‌ها پر از افراد معمولی هستند که هزاران رویا و آرزو را با خود دفن کردند. اقدامی متفاوت انجام دهید. ما قرار نیست کاری انجام دهید. ما قرار است بهترین و موثرترین اقدام خود را عملی کنیم. کمی جدیت، کمی تفاوت، کمی ابتکار، کمی پشتکار، کمی سخت کوشی و کمی استمرار اقدام شما را از معمولی به عالی بدل می‌کند. تنها اقدام عالی است که نتایج عالی و زندگی عالی برای شما می‌سازد. انتخاب کیفیت زندگی به کیفیت اقدام و عمل شما بستگی دارد. شما چه زندگی را دوست دارید؟

34- "هر شرایطی قابلیت اصلاح و بهبودی دارد"، این یک قانون است.

روزگار سختی را می‌گذرانی؟

مسیر سنگلاخی پیش رویت قرار گرفته؟ مشکلات زیادی داری؟ امیدت را از دست داده ای؟ هر اقدام تو با یک دیوار جدید برخورد می‌کند؟

نگران نباش، این‌ها خبرهای خوبی است. تو در حرکتی و به موفقیت خیلی نزدیکی. گام‌های آخر یک مسابقه دو ماراتون دشوارترین مرحله آن است. تنها افرادی که زندگی آنها در آرامش مطلق قرار دارد، مردگانند. چالش جزء لاینفک زندگی انسان است. اکنون زندگی شما نیز به چالشی جدید کشیده شده است. موقعیت الان خود را ارزیابی کنید. وضعیت و شرایط کنونی خود را واقع بینانه بررسی کنید. هر چه هستی و هر جا که هستی، باور داشته باش که برای شرایط اکنونت راه حلهایی است فقط تو فعلا از آنها بی اطلاعی. برای تغییر شرایط چه کاری باید انجام دهی؟ متمرکز پاسخی برای این پرسش باش. بالاخره راهی خواهی یافت. اقدام کن. قدمهای کوچک و مستمر بردار. کافی است کمی شرایط تغییر کند، بعد از آن ادامه کار تغییر راحت‌تر خواهد بود.

35- "من همیشه در حال آموختن هستم."

اگر فکر می‌کنید در سنی هستید که دیگر نیاز به آموزش ندارید، متاسفم، سخت در اشتباهید. حجم اطلاعات تولیدی انسان هر 10 سال دوبرابر می‌شود. دانسته های هر نسل نسبت به قبلی‌ها نیز ده‌ها برابر افزایش میابد. شما کجای این ارقام قرار دارید. چقدر اطلاعات عمومی و تخصصی دارید. چقدر در رابطه با شغل خود مطالعه می‌کنید. چقدر دوره های جانبی مهارت‌های زندگی دیده‌اید؟ چقدر در رابطه با روانشناسی، تغذیه، ورزش، مسافرت، معنویات، عرفان، هنر، تاریخ و ... مطالعه می‌کنید. امروز دیگر هیچ بهانه ای جایز نیست. لازم نیست حتی کتاب بخرید. براحتی واژه مورد علاقه خود را در اینترنت جستجو کنید، هزاران صفحه مطلب در کسری از ثانیه در اختیار شما قرار میگیرد. ما هرروز باید در حال آموختن باشیم تا از دنیای اطلاعات عقب نماینم.

36- "من در هر کاری می‌توانم تبحر کسب کنم."

شاید فکر کنید به اندازه کافی باهوش نیستید! شاید فکر کنید توان انجام کاری را ندارید! شاید فکر می‌کنید دیگران کارها را بهتر از شما انجام می‌دهند! شاید تصور می‌کنید مادر زاد بی استعداد هستید!

دوستان خبر خوبی برایتان دارم. در هر کاری قادر هستید آموزش دیده و بهترین باشید، فقط باید بخود ایمان داشته باشید. باید باور کنید که اگر بخواهید شما نیز می‌توانید. خواستن در این مورد واقعا توانستن است. شما نیز حتماً در زمینه ای استعداد دارید. شما نیز اگر بخواهید می‌توانید حرفه ای را به‌طور عملی آموزش دیده و مهارت‌های لازمه را کسب کنید. میدانید چرا دوستان چشم بادمی ما در آن سوی جهان به پیشرفتهای چشمگیری رسیده اند. چون آدمهای باهوشی نیستند. آنها به اندازه ما ایرانیها باهوش نیستند ولی برای یادگیری و اجرای هر کاری آن‌قدر وقت میگذارند، آن‌قدر آموزش میبینند، آن‌قدر سعی و خطا میکنند تا به بهترین نهو ممکن آن کار را انجام دهند. اگر دیگران کار شما را انجام دهند، به شما اطمینان میدهم شما بهتر از آنها خواهید توانست. آموزش صحیح و تکرار و تلاش می‌تواند از شما یک متخصص مجرب بسازد.

37- "عزم راسخ سوخت موشک موفقیت شماست."

عزم و اراده چیزی نیست که از بیرون به مغز شما وارد شود. عزم راسخ در درون شماست. باید از درون شما به بیرون تراوش کند. باید بجوش و قلیان کند و تمام وجود شما را انگیزه اقدام و عمل کند. عزم و اراده قوی را باید بسازید باید تربیت کنید. هیچگاه یک شب نمیتوان عزم و اراده پولادین درست کرد. باید کم‌کم با تمرینات بسیار ساده شروع کرد و کم‌کم آن را تقویت کرد. هرکسی می‌تواند اراده قوی داشته باشد. شما نیز می‌تواند. هر چقدر مطلب مفید بخواهید در اینترنت هست. بخوانید. مشاوره بگیرید. روی خود کار کنید. مشکل ضعف اراده را در خود بررسی کنید و روشی برای رفع آن بیابید. از راه حلهای ساده شروع کنید و کم‌کم به مشکلات بزرگتر و ریشه ای حمله کنید. همیشه در حال مطالعه و تحقیق باشید و تکنیکهای جدید را بیازمایید. من به شما اطمینان میدهم شما نیز با تکرار و تمرین بتوانید عضلات اراده و عزم خود را تقویت کنید.

38- "من میدانم چه میخواهم!"

آیا واقعا میدانید چه میخواهید؟ من که فکر نمیکنم! متاسفم خبر بدی برایتان دارم! تا کنون حتی یک نفر در میان هزاران مراجع خود ندیدم که دقیقاً بداند چه میخواهد. ما فقط فکر میکنیم که میدانیم چه باید بخواهیم و به همین دلیل هرگز تلاشی برای تحقیق در مورد شناسایی اهداف خود نمی‌کنیم. شاید در ذهن با من مخالفی و تصور می‌کنی میدانی چه میخواهی؟ یک سوال، چه نوع خانه ای دوست داری داشته باشی؟ دقیقاً چند متر؟ کدام شهر؟ کدام منطقه؟ کدام کوچه؟ چه طرحی؟ کابینت آشپزخانه چه رنگی؟ پرده ها؟ طرح و سایز آینه دست شویی؟ رنگ دیوار خواب؟ سایز، تعداد و موقعیت دید پنجره ها؟ ... چقدر پاسخ از قبل آماده برای پرسش‌هایم داشتی؟ تصور کنید در دفتر آرشیتکت معماری نشسته و طراحی و ساخت خانه مورد علاقه خود را سفارش میدهید. چقدر جزییات برایتان مهم است. چقدر هیجان دارید. برای همه خواسته‌هایتان باید به همین شکل، ان را تمام و کمال در ذهن بپرورانید. باید تجسم خلاق کنید و تمام جزییات آن را در ذهن مشخص کنید.

تا این کار را نکنید شما دقیقاً نمیدانید چه میخواهید و کائنات هم دقیقاً آنچه شما دقیقاً میخواهید را به شما نخواهد داد.

39- "احساسات محصول افکار شماست."

اگر شما احساس ترس و یا نا امنی دارید، این ناشی از افکار منفی و هم فرکانسی است که با خود دارید. جنس افکار غالب شما چیست؟ در طول روز و هفته بیشتر افکار منفی دارید یا مثبت؟ جنس احساسات شما چطور، بیشتر مثبت و خوب است یا منفی و بد؟ شما براحتی می‌توانید احساسات خود را کنترل کنید. بله درست حدث زدید، با کنترل افکارتان شما در واقع کنترل محصول نهایی انها یعنی حس و حال لحظه به لحظه خود را نیز در دستان خود می‌گیرید.

پس دنبال عامل حال بد خود بیرون از خود نباش. همه چیز به تو و افکار تو بستگی دارد. افکارت را تغییر بده تا حالت بهتر شود. به فکر منفی اجازه ورود و رشد و نمو در ذهنت نده. با این کار اتفاقات بسیار خوبی در تو و زندگی تو رخ خواهد داد که کمترین اثر آن احساس خوبت است.

40- "اقدام و شکست، خیلی بهتر از اقدام نکردن است."

در تمام دنیا یک قانون بیشتر حاکم نیست. از تو حرکت از من برکت. نتایج زندگی ما حاصل اقدامات ماست. حتی زمانی که شما هیچ کاری انجام نمیدهید، درواقع شما نتایج اقدام به بی اقدامی را خواهید داشت.

اگر اقدام نکنید، همیشه یک نتیجه مشخص برای شما به دنبال دارد ولی اگر اقدام بکنید و فرض کنیم شکست نخورید نتایج بسیار بزرگی می‌تواند در زندگی شما متجلی شود. ترس از شکست، مخوف ترین مانع موفقیت‌های افراد است. همه ما فرصت‌های بسیاری را در طول زندگی تنها به خاطر ترس از شکست ناشی از اقدام از دست داده ایم. انسان موفق همیشه دست به اقدامی که تصور می‌کند احتمال دارد نتیجه خوبی برایش داشته باشد، میزند. او می‌داند که ممکن است مشکلات و موانعی هم پیش آید که باید از آنها بیاموزد و اقدام مقتضی را مجددا بکار گیرد تا شاید باز به نتیجه برسد و اگر باز شکست خورد این چرخه را تا حصول نتیجه ادامه می‌دهد. شما کار دیگری نمی‌توانید انجام دهید.

41- "من کسی هستم که خواستم باشم!"

هیچ عامل بیرونی و یا درونی شما را به آنچه هستید بدل نمیکند. اگر دوران کودکی و به ظن بنده تا سه سالگی را در نظر نگیریم، بعد از این دوره شما خودتان هستید که شکل و فرم چیستی خود را انتخاب می‌کنید. ما با افکار و اعمال خود در مسیرهایی قرار می‌گیریم و اتفاقاتی را جذب خود میکنیم که شرایط و موقعیتها برای ما رقم میخورد. از این شرایط و اتفاقات نیز تاثیراتی می‌گیریم که ما را می‌سازد. پس برای تغییر کیستی خود باید چیستی افکارت را تغییر بدهی. ما افکار و بعد باورهایی را در ذهن خود می‌سازیم که بعدا همین باورها ما را می‌سازد. انسان بدون در نظر گرفتن نگرش و اعتقاداتش به مرحله حیوانی تنزل می‌کند. اگر میخواهی آدم دیگری شوی؟ اگر میخواهی فرد مفیدی برای جامعه بشی؟ اگر میخواهد جنبه های روحانی زندگی‌ات نیز در شما رشد کند؟ باید ابتدا واقعا بخواهید و بعد افکار مثبت و سازنده مرتبط را در خود به باورهای قوی تبدیل کنید. سخت است اما شما نیز می‌توانید هرانکس شوید که دوست دارید.

42- "شما هرگز برنده نمیشوید، مگر آنکه شدیدا تلاش کنید!"

تلاش تنها روش کسب نتیجه دلخواه است. تصور کنید در یک مسابقه دو شرکت می‌کنید اما هیچ تلاشی برای جلو زدن از دیگران نمیکنید. فکر می‌کنید، نفر چندم میشوید؟ فکر می‌کنید، نتیجه مسابقه چقدر منطقی و عادلانه است؟

سعی و تلاش این پیام را به کائنات می‌دهد که من بر خواسته خود خیلی جدی هستم و تا آن را به من ندهی ولکن نیستم! دلیل اینکه کسی در کاری پر تلاش عمل می‌کند در واقع به این معناست که اولا فرد دقیقاً می‌داند چه میخواهد و هدف مقدس و با ارزشی دارد و تصمیم گرفته هر جور شده بدستش بیاورد. جالب است بدانید اینگونه ذهنیات عموماً هدفشان را به خود جذب می‌کنند و احتمال شکست و رها کردن تلاش در آنها بسیار ضعیف است.

اما شاید بپرسید عامل تلاش چیست؟ برای تلاش باید انگیزش ایجاد کرد. انگیزه زمانی ایجاد می‌شود که هدف برای ما ارزشمندترین باشد. ارزشمنترین هم زمانی مشخص می‌شود که نیاز شدید باشد. یعنی عامل تنها راه ما باشد. مثل نیاز به آب که هیچ ماده دیگری در جهان نمیتواند جایگزین مایعات شود. در نتیجه ما برای رفع تشنگی خیلی انگیزه و در پی آن خیلی تلاش خواهیم داشت.

43- "زندگی من حاصل جمع جبری تصمیمات من است!"

چقدر در تصمیم‌گیری مصمم هستید؟ چقدر در دو راهی ها دچار تردید میشوید؟ آیا میدانید هر یک از تصمیمات شما ممکن است سرنوشت شما و یا ملتی را تغییر دهد؟ آری یک تصمیم کوچک شما می‌تواند نتایج بسیار بزرگ جهانی به دنبال داشته باشد. تمام جنگها به خاطر یک تصمیم رخ داده. تمام کشفیات پزشکی بعد از یک تصمیم اتفاق افتاده است. شما و من چیزی نیستم جز حاصل یک تصمیم که خیلی قبل والدین ما گرفته و ما را بوجود اورده اند. خلقت نوع بشر حاصل یک تصمیم خداوند است. هر تصمیم شما یک نتیجه به دنبال خواهد داشت. این یک قانون است. اما تمام تصمیمات ما صحیح نیست و درست بر همین اساس است که ما شاهد نتایج ناگوار در زندگی هستیم. مهم نیست متوجه شدید تصمیم اشتباهی گرفته بودید، مهم ان است که تصمیم بگیری تصمیمات مشابه نگیری. ما بر اساس اطلاعات ناقص خود مجبوریم تصمیمات بزرگی بگیریم. چاره ای نداریم. مجبوریم چون اطلاعات ما همیشه محدود است. اما میتوانیم بیاموزیم با همین اطلاعات کم و ناقص بهترین تصمیم ممکن را بگیریم. شما هر چه هستید و هر جایگاهی که دارید، همه و همه محصول تصمیمات خودتان هستید. پس تصمیم‌گیری را بیاموزیم و تمرین کنیم هر بار کمی بهتر تصمیم بگیریم.

44- "من امروز کمی بهتر از دیروزم هستم!"

شاید این عبارت فرمول جادویی تمام زندگی من را برای شما هویدا کند. دوست عزیز اگر میخواهید موفق باشید، اگر میخواهید جذب ارزوهایتان به یک عادت در شما تبدیل شود. اگر از زندگی همه ان را خواهان هستید کافی است این جمله را با آب طلا بر تک تک سلولهای وجودت بنویسی که : من تلاش میکنم هرروز کمی بهتر از دیروزم باشم.

کافی است علاوه تفکر خلاقانه در این جمله، به آن عمل کنید. من موفقیت در هر زمینه ای را برای شما گارانتی میکنم. من با این شیوه به همه چیز رسیدم. من با این اصل رویهایم را زندگی کردم. من با این فرمول ساده هرروز با اشتیاق سوزان به استقبال زندگی قشنگ روز جدیدم میروم. فرض کنید شما روزانه تنها یک لغت انگلیسی بیاموزید و باز فرض کنیم این کار را با پشتکار تمام ادامه دهید. آیا میدانید بعد یک سال چند لغت آموخته اید؟ بعد از 10 سال چه؟ بعد از 40 سال چطور؟

45- "در طول شب اتفاقات بزرگی برای کسی رخ نمیدهد!"

کار و تلاش و صبر و حوصله اتفاقات مهم زندگی شما را سبب میشوند. کار و سرعت حرکت تلاش شما را در مسیر موفقیت افزایش می‌دهد و صبر و حوصله نتایج مورد علاقه شما را برایتان دست چین می‌کند. آری دوستان اگر خواهان موفقیت هستید باید یاد بگیرید که چه زمانی باید کار و تلاش را سرلوحه تمام زندگی خود قرار دهید و چه زمانی کار و تلاش را رها کرده و دقیقاً هیچ کاری نکنید و صبورانه به انتظار ظهور نتیجه بنشینید. توانایی این انتخاب هنر موفقیت است. اینکه کسی در زمانی که باید تلاش کند صبوری پیشه کند و بر عکس، طبیعی است نتایج ناخواسته ای برای فرد به دنبال خواهد داشت. شما با توجه، تمرکز و دقت نظر می‌توانید یاد بگیرید که در چه مواردی باید کار کنید و در چه مواردی هیچ کاری نکنید و در عین حال بهترین نتیجه را کسب کنید.

46- "وقتی من کاری را شروع میکنم، ادامه کار برایم آسان‌تر می‌شود."

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که سخت ترین کار در ورزش کردن، خارج شدن از خانه باشد. همیشه سخت ترین مرحله گام اول است. بسیاری از افراد هرگز کاری را آغاز نمیکنند صرفا به خاطر آنکه اراده شروع کارها را ندارند. افراد موفق افرادی هستند که شروع کننده خوبی هستند. پس از مرحله انتخاب و تصمیم، افرادی نتیجه بهتری میگیرند که بیدرنگ شروع میکنند و مدتها برای شروع وقت تلف نمیکنند. مرحله شروع برای همه کمی نگرانی دارد، عموماً دقیقاً نمیدانند کی و چگونه شروع کنند. نمیدانند بعدا چه اتفاقاتی در انتظار آنها میباشد. این نگرانی‌ها کاملاً طبیعی است، اما در هر حال شما مجبورید شروع کنید. اگر آدمی هستید که کارها را سخت آغاز می‌کنید، اگر میخواهید تغییر کنید، باید با علم بر ضعف خود دل به دریا بزنید و علیرغم تمام نگرانی‌ها از جایی شروع کنید. قدم اول را بردارید، کمی نگرانی نه تنها عیبی ندارد، بلکه طبیعی است. سعی کنید همیشه آغاز گر خوبی باشید بعدها این عادت شما می‌شود.

47- "من برای هر کاری که تمام میکنم یک جایزه به خودم میدهم."

برای هر کاری که به پایان می‌رسانید یک پاداش به خودتان بدهید. حتی اگر کار کوچکی انجام دادید یک جایزه خیلی کوچک معجزه می‌کند. مهم این است که تشویق شوید و انگیزه اتمام کارهای بعدی را جذب کنید. ما اصولا دو نوع تشویق داریم، تشویق منفی و تشویق مثبت. تشویق مثبت همیشه اثرات انگیزشی بهتری داشته است. هر چقدر جایزه غیر منتظره و بزرگتر باشد، همان قدر موثرتر است. جایزه را به بعد موکول نکنید، احتمال اینکه در این ده به تعهدتان عمل کنید بسیار کمتر است.

48- "من این کار را برای بیش از خودم انجام میدهم."

هر گاه کاری را علاوه بر خود، برای دیگران نیز انجام میدهید، انگیزه شما چند برابر می‌شود. مفید بودن برای دیگران حس بسیار خوبی در فرد ایجاد می‌کند. همیشه سعی کنید در کارهای عام‌المنفعه سهمی داشته باشید. در انجام کارها سعی کنید دیگران نیز از کار شما سود برند. اگر می‌خواهید موتور قدرتمند ایجاد انگیزه در شما روشن شود، باید در هدف‌گذاری‌هایتان نفع دیگران را نیز در نظر بگیرید.

49- "حتی در بدترین شکست‌ها، باز فرصتی هست."

در لحظات نا امیدی باید بخود امید بدهید، باید به دنبال فرصت جدیدی باشید. حتی بعد از سخت ترین شکستها همیشه فرصت شروع دوباره وجود دارد. از اول شروع کنید، موانع و شکستها برای نابودی شما نیست، آنها برای قوی شدن و با فکر به دنبال راه جدید بودن در مسیر شما قرار میگیرند. دوباره شروع کنید. بخود انگیزه بدین و برای بار دیگر بلند شوید و حرکت کنید، حتی اگر صد بار شکست‌خورده باشید. این تنها راه پیش روی شماست.

وقتی خبر نگار از ادیسون پرسید، شما چطور بعد از این همه شکست دلسرد نشدین و ادامه داد تا به نتیجه رسیدین؟ ادیسون گفت من هرگز شکستی نخوردم، تنها آموختم به چه روشهایی نمیتوان لامپ ساخت.

افراد موفق حتی در بدترین شرایط نه تنها احسای شکست نمیخورند، بلکه از خود میپرسند: چه درسی در این اتفاق وجود دارد و من چگونه می‌توانم از این فرصت سودی ببرم؟

50- "من همیشه کار خوب خودم را انجام میدهم."

شما یک وظیفه بیشتر ندارید. شما برای رضایت‌مندی کل بشریت آفریده نشده‌اید. شما ضامن خشنودی دیگران نیستید. شما برای خودتان کاری بکنید. اگر به دنبال آرامش و رضایتمندی فردی در زندگی هستید، کافی است: همیشه بهترین کار خود را ارایه دهید و نظرات دیگران برایتان به هیچ وجه اهمیت نداشته باشد. من کار خوبم را انجام میدهم و بسیار متاسفم که شما ناراحت هستید. شما نمی‌توانید همه را راضی نگه دارید. پس به دنبال رضایتمندی خود باشید.

لطفا نظر و تجربتونو با ما به در قسمت نظرات این مقاله کامل به اشتراک بگذارید.

سایت راز موفقیت

محمود جولایی

به این مطلب امتیاز دهید

نظرخود را با ما درمیان بگذارید

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

نظرات سایر دوستان

علی اکبر بصیرنیا در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۷ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

با سلام و درود به استاد گرامی
سوالی دارم و اینکه، امکان دانلود این صفح بصورت فایل PDf وجود دارد ؟
با سپاس فراوان
بصیرنیا

محمود جولایی
محمود جولایی در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

درود بر شما جناب بصیرنیا عزیز

خوشحالیم که مقاله 50 باور قدرتمند که در شما انگیزه انجام هر کار دشواری را بوجود میآورد! اینقدر مورد توجه قرار گرفته. بله میتونید از طریق ایمیل مقاله را دریافت کنید.

سپاس

فاطمه کریمی پور
فاطمه کریمی پور در تاریخ ۱۳۹۶/۰۸/۲۳ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

سلام ودرود ب استاد خوبی ها .این مقاله هم عالی بود البته یک چالش بود برام .بسیار زیبا بود .خیلی خوشحالم ک هرروز یکی از مقاله هاتونا جذب میکنم وروز ب روز مثبتتر میشم خدایا شکرت هزارمرتبه شکررررررررر ‌.خدا حفظتون کنه استاد شما را ووهمراه خوبتون را خانم شاکریی عزیزرا

هلیا زندبار در تاریخ ۱۳۹۶/۰۲/۲۵ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

سلام استاد،،،
خدا قوت،،،،
مقاله رو خوندم،،،عالی بود،،،عالی بود،،،،
کلی شارژ شدم و انرژی مثبت گرفتم،،
کلی حس خوب و امید و انگیزه،،
احساس میکنم به آرزوهام هر روز دارم نزدیک و نزدیکتر میشم،،،
خیییلی خوشحالم...
استاد سپاس،،،سپاس،،،سپاس

Maryam Sorami در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

سلام استاد بزرگوار واقعا عالی بود این مقاله تون یاد درس چهارم افتادم این مقاله رو خوندم واقعا مثمر ثمر بود پیروز و برقرار باشید.

مرجان شمس عالم در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۰۷ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۳

خیلی عالی بود من با دقت و لذت مطالعه کردم چون انگیزم ضعیف شده بود اما الان یاد گرفتم اگه نیروی درونم ضعیف شد چجوری دوباره بلند شم
سپاسگزارم استاد

مریم خدادادی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۸ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

ضمن عرض سلام متشکرم از پاسخگوییتون ولی من رفتم دوباره بخونم هنوز تیترها روی هم بود آیا من باید کار خاصی بکنم؟
از اینکه به نظرات ما اهمیت میدین بسیار ممنونم

مریم خدادادی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۱

ضمن عرض سلام
مقاله بسیار بسیار زیاد جامع و کامل بود
فقط ایکاش تیترها روی هم قرار نمیگرفت و واضحتر میبود
ضمن تشکر فراوان خواهشمندم اگر امکان داره تیترها ویرایش مجدد بشه تا این مقاله هم مانند دیگر مقاله هاتون از آگاهی و روشنی مطالب بدرخشد
سپاسگزارم

محمود جولایی
محمود جولایی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ پاسخ داده:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۲

مرسی از پیامتون. مشکل تیتر برطرف شد. مرسی که اینقدر سایت براتون مهم و روش حساسیت دارید. لطفا دوباره مطالب رو بخونید.

منیر عرب صفری در تاریخ ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ گفته:
پاسخ گزارش تخلف (۰) ۰ ۳

سپاسگذارم استاد این مقاله عالی بود خدایا شکرت

نرم افزار موبایل “ راز موفقیت ”

اپلیکیشن موبایل (آندروید) برای راحتی کاربران سایت و سوپر گروه استاد جولایی را از اینجا دانلود کنید.

***یک پیشنهاد ویژه (دانلود رایگان)***
     ***یک   پیشنهاد   ویژه   (دانلود رایگان)***

مدیتیشن و آرام کردن تن و روان به روش خوزه سیلوا دانلود رایگان کتابچه "آموزش گام به گام خود هیپنوتیزم"

دریافت بصورت رایگان
google-site-verification: google8c33fceebbf75d7d.html